Facebook
23 marca 2019 00:00
Imieniny: Oktawiana, Pelagii, Zbisława
A A A
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
Aktualności
XXVII Łemkowska Watra w Zdyni
Redaktor: Ewa Żarnowska    15.07.2009. Drukuj Powiadom Znajomego
 W dniach 17-19 lipca 2009 r. w Zdyni w powiecie gorlickim odbyło się XXVII Święto Kultury Łemkowskiej - Łemkowska Watra. Jest to jedna z największych międzynarodowych imprez kulturalnych społeczności łemkowskiej na świecie.
Czytaj całość
 
Nowa szkoła wyższa w Gorlicach?
Redaktor: Ewa Żarnowska    15.07.2009. Drukuj Powiadom Znajomego
  Od października w centrum Gorlic ma rozpocząć działalność Filia Wyższej Szkoły Społeczno – Przyrodniczej z Lublina. Takie wstępne deklaracje zapadły podczas spotkania w Starostwie Powiatowym w Gorlicach z udziałem m.in.: wicemarszałka Małopolski Leszka Zegzdy, przedstawicieli WSSP – kanclerza doc. Henryka Stefanka i prof. Bogusława Frańczuka, starosty Mirosława Wędrychowicza i dyrektora Szkoły Policealnej Pracowników Służb Społecznych i Medycznych w Gorlicach Barbary Lenard.  Szkoła ma znaleźć swoją bazę w należącym do samorządu województwa i ostatnio pięknie odremontowanym budynku szkoły policealnej w Gorlicach przy ul. 3 maja, naprzeciwko biblioteki. Na początek miałaby zaoferować studia podyplomowe z zakresu odnowy biologicznej i pielęgnacji urody. W kolejnym roku byłyby to studia licencjackie na kierunku fizjoterapii. Jeśli wszystkie formalności uda się pozytywnie załatwić to kształcenie rozpocznie się już od października br.
Czytaj całość
 
Muzyka Cerkiewna w Beskidzie Niskim 2009
Redaktor: Ewa Żarnowska    13.07.2009. Drukuj Powiadom Znajomego
 Po raz czwarty powiat gorlicki był gospodarzem Festiwalu „Muzyka Cerkiewna w Beskidzie Niskim”. Koncerty odbywały się w cerkwiach greckokatolickich i prawosławnych w 9 miejscowościach ziemi gorlickiej, a także na Słowacji w Bardejovie . Wykonawcami byli: Chór Diecezji Lwowsko – Halickiej przy Katedralnej Cerkwi Św. Jerzego we Lwowie oraz Chór im. Błogosławionego Piotra Pawła Gojdica z Vranova nad Poplov – Cemerne.
Czytaj całość
 
Pozytywne prześwietlenie 9 segregatorów !
Redaktor: Ewa Żarnowska    13.07.2009. Drukuj Powiadom Znajomego
 Na dobrej drodze jest wniosek zarządu powiatu gorlickiego na termomodernizację 7 obiektów użyteczności publicznej. Projekt opiewa na ponad 15 mln zł, z czego powiat w swoim budżecie zabezpieczył 7 mln zł. Wniosek w marcu br. został złożony do Narodowego Funduszu Ochrony  Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie. Teraz Starosta Mirosław Wędrychowicz otrzymał informację z Funduszu, podpisaną przez przewodniczącego zespołu ds. oceny projektów Edwarda Kolbusza, iż wniosek został pozytywnie oceniony pod względem formalnym i kierowany do kolejnego etapu jakim jest ocena merytoryczna I stopnia.
Czytaj całość
 
Umowa na drogi powiatowe
Redaktor: Ewa Żarnowska    13.07.2009. Drukuj Powiadom Znajomego
   Umowa podpisana – roboty ruszają. Rozpoczyna się przebudowa 12,5 km dróg powiatowych do uzdrowisk Wysowa i Wapienne. Projekt przebudowy dróg powiatowych: Sękowa - Rozdziele oraz   Ropa - Wysowa Zdrój – Blechnarka - Granica Państwa realizowany jest w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego.
Czytaj całość
 
Stan środowiska i działania proekologiczne na Ziemi Gorlickiej
Redaktor: Ewa Żarnowska    10.07.2009. Drukuj Powiadom Znajomego

W Starostwie Powiatowym w Gorlicach z inicjatywy Małopolskiego Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska, Starosty Powiatu i Burmistrza Gorlic odbyła się konferencja proekologiczna pod hasłem „Stan środowiska i działania proekologiczne na Ziemi Gorlickiej”.

Czytaj całość
 
Odcisk palca w Gorlicach!
Redaktor: Ewa Żarnowska    08.07.2009. Drukuj Powiadom Znajomego
W Biurze Paszportowym w Starostwie Powiatowym w Gorlicach są pobierane odciski palców do paszportów biometrycznych. W Biurze zainstalowano urządzenie do pobierania linii papilarnych. Czas oczekiwania na wydanie paszportu oraz opłaty za jego wydanie nie ulegają zmianie.
Czytaj całość
 
Zatrzymamy osuwiska
Redaktor: Ewa Żarnowska    08.07.2009. Drukuj Powiadom Znajomego
   Odbudowa drogi powiatowej Szymbark – Bystra – Szalowa, nowy most i stabilizacja osuwisk na tej trasie to najważniejsze cele rozpoczynającej się kolejnej wielkiej inwestycji drogowej w powiecie gorlickim. Na jej realizację Zarząd Powiatu przeznaczy 9,385 mln zł. 88% tej kwoty, czyli 8,258 mln zł, stanowi dotacja z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Ta potężna kwota została pozyskana dzięki zabiegom Zarządu Powiatu i dyrektora Powiatowego Zarządu Drogowego Marka Machowskiego, przy wsparciu posła Witolda Kochana.
Czytaj całość
 
Przygotowania do awansu
Redaktor: Ewa Żarnowska    08.07.2009. Drukuj Powiadom Znajomego
   Uczniowie odpoczywają a nauczyciele się uczą. Czternastu nauczycieli szkół ponadgimnazjalnych oraz trzech z placówek oświatowych prowadzonych przez powiat gorlicki  przygotowuje się do egzaminu na stopień nauczyciela mianowanego. W dniach 24-25 sierpnia 17 osób stanie przed komisją egzaminacyjną i zaprezentuje swój dorobek zawodowy.
Czytaj całość
 
Otwarty Szlak Architektury Drewnianej
Redaktor: Ewa Żarnowska    02.07.2009. Drukuj Powiadom Znajomego
Przedstawiamy listę obiektów udostępnionych do zwiedzania na Szlaku Architektury Drewnianej do 30 września 2009 r. w ramach projektu "Otwarty Szlak Architektury Drewnianej" powierzonego Małopolskiej Organizacji Turystycznej przez Województwo Małopolskie.

Czytaj całość
 
««  start « poprz. 201 202 203 204 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 3031 - 3045 z 3060
KONTAKT
Starostwo Powiatowe w Gorlicach
38-300 Gorlice
ul. Biecka 3
tel.: (018) 353 53 80
fax: (018) 353 75 45
mail: starostwo@powiatgorlicki.pl