Facebook
16 października 2019 09:50
Imieniny: Gawła, Florentyny, Grzegorza
A A A
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
Aktualności
Przetarcie szlaku dla Szlaku
Redaktor: Ewa Żarnowska    08.10.2010. Drukuj Powiadom Znajomego
Powiaty gorlicki i tarnowski uczestniczą w I etapie interesującego projektu PTTK oddział Ziemi Tarnowskiej w Tarnowie dotyczącego utworzenia „Szlaku Frontu Wschodniego I wojny światowej w Małopolsce”. Docelowo szlak ma obejmować 8 województw w Polsce, czyli  miejsca gdzie były największe bitwy i najważniejsze z punktu widzenia niepodległości Polski walki. Może  nawet wyjść za granicę naszego kraju. Realizowany obecnie etap to swoiste przetarcie szlaku i propozycja jego przebiegu w Małopolsce, z zamiarem stworzenia zrębów pod ogólnopolskie przedsięwzięcie.
Czytaj całość
 
Wolontariat lekarstwem na osamotnienie
Redaktor: Ewa Żarnowska    05.10.2010. Drukuj Powiadom Znajomego
Stowarzyszenie Oświatowe Wsi Kwiatonowice wyszło z inicjatywą organizacji wolontariatu  młodzieży i dorosłych dla ludzi chorych, starych i niepełnosprawnych na terenie powiatu gorlickiego. Wsparcie dla tego niezwykle cennego projektu udzielił stowarzyszeniu m.in. starosta Mirosław Wędrychowicz.
Czytaj całość
 
Wspieramy Gorlice
Redaktor: Ewa Żarnowska    07.10.2010. Drukuj Powiadom Znajomego
Rada Powiatu Gorlickiego na wniosek Zarządu Powiatu podjęła uchwałę o zabezpieczeniu w budżecie powiatu na 2011 rok środków na udzielenie pomocy finansowej miastu Gorlice w wysokości 250 tys. zł. Pieniądze te stanowić będą dofinansowanie do planowanej budowy łącznika między ulicami Bardiowską a Korczak w Gorlicach.
Czytaj całość
 
Nowa jednostka powiatowa w Bieczu
Redaktor: Ewa Żarnowska    05.10.2010. Drukuj Powiadom Znajomego
Sprawniejsze zarządzanie, lepsze i większe możliwości wykorzystania obiektów to podstawowe przyczyny utworzenia Powiatowego Zespołu Placówek Oświatowych w Bieczu. Uchwałę w tej sprawie podjęła Rada Powiatu Gorlickiego. Wcześniej zadecydowała o założeniu w Bieczu Bursy Szkolnej oraz zmianie nazwy i siedziby Międzyszkolnego Ośrodka Sportu.
Czytaj całość
 
Z myślą o pacjentach
Redaktor: Ewa Żarnowska    05.10.2010. Drukuj Powiadom Znajomego
Rada Powiatu Gorlickiego podjęła uchwałę dotyczącą dalszego rozwoju gorlickiego szpitala. Postanowiła o zaciągnieciu zobowiązania do kwoty 150 tys. zł z tytułu finansowania dokumentacji projektowej do modernizacji budynku głównego Szpitala Specjalistycznego w Gorlicach. Chodzi o  nadbudowę kondygnacji na budynku poradni specjalistycznych, a następnie przeniesienie tam oddziału neurologii i oddziału onkologicznego.
Czytaj całość
 
Złoci chłopcy z Bobowej
Redaktor: Ewa Żarnowska    01.10.2010. Drukuj Powiadom Znajomego
Rada Powiatu Gorlickiego po raz kolejny uhonorowała młodych sportowców. Tym razem na XLVI sesji gościli złoci medaliści z Ludowego Zespołu Sportowego w Bobowej na czele z trenerem Pawłem Popardowskim. Drużyna siatkarzy z Bobowej wywalczyła I miejsce i złoty medal  podczas XIII Ogólnopolskich Igrzysk LZS w Kielcach  w dniach 27-28 sierpnia 2010 roku.
Czytaj całość
 
Sesyjne medale i akcje charytatywne
Redaktor: Ewa Żarnowska    01.10.2010. Drukuj Powiadom Znajomego
XVLI sesja Rady Powiatu Gorlickiego rozpoczęła się uroczystością wręczenia  „Brązowego Medalu Za Zasługi Dla Obronności Kraju”. Wraz z gratulacjami otrzymał go radny lekarz Tomasz Płatek. Ponadto na wniosek radnej Zofii Kamińskiej przeprowadzona została zbiórka pieniężna na pomoc dla ucznia z Sitnicy.
Czytaj całość
 
Żelazowa wola i stalowe mięśnie
Redaktor: Ewa Żarnowska    29.09.2010. Drukuj Powiadom Znajomego
  „Żelazowa wola i stalowe mięśnie” to tytuł projektu łączącego w sobie promocję muzyki Fryderyka Chopina oraz sportu walki - grapplingu w ramach Mistrzostw Europy Seniorów w Grapplingu Gorlice 2010. Projekt realizowany był przez Stowarzyszenie „Klub Gorliczan” w ramach programu „Chopin wśród małopolan” przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego i Powiatu Gorlickiego w dniach 23-26 września 2010 roku.
Czytaj całość
 
Pożyczki dla przedsiębiorców powodzian
Redaktor: Ewa Żarnowska    27.09.2010. Drukuj Powiadom Znajomego
Już wkrótce ruszą pożyczki dla przedsiębiorców dotkniętych klęskami żywiołowymi. W dniu 21 września 2010 roku Zarząd Województwa Małopolskiego Uchwałą nr 1086/10 zatwierdził do dofinansowania 4 projekty instytucji otoczenia biznesu, ubiegających się o wsparcie w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego (MRPO), Działania 2.1 Rozwój i podniesienie konkurencyjności przedsiębiorstw, Schematu D Wsparcie funduszy zwrotnych, przeznaczonych dla przedsiębiorstw.

Czytaj całość
 
Kopalnia PO(KL)mysłów
Redaktor: Ewa Żarnowska    27.09.2010. Drukuj Powiadom Znajomego
Przypominamy o trwającym Konkursie na dobre praktyki EFS, pt: „Kopalnia PO(KL)mysłów”.Termin zgłoszenia projektów upływa 30 września 2010 roku. Do Konkursu mogą przystąpić projektodawcy realizujący na terenie województwa małopolskiego projekty współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 2007-2013.
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 3031 - 3045 z 3356
KONTAKT
Starostwo Powiatowe w Gorlicach
38-300 Gorlice
ul. Biecka 3
tel.: (018) 353 53 80
fax: (018) 353 75 45
mail: starostwo@powiatgorlicki.pl