16 października 2019 09:50
Imieniny: Gawła, Florentyny, Grzegorza
Przetarcie szlaku dla Szlaku
Redaktor: Ewa Żarnowska    08.10.2010. Drukuj Powiadom Znajomego
Powiaty gorlicki i tarnowski uczestniczą w I etapie interesującego projektu PTTK oddział Ziemi Tarnowskiej w Tarnowie dotyczącego utworzenia „Szlaku Frontu Wschodniego I wojny światowej w Małopolsce”. Docelowo szlak ma obejmować 8 województw w Polsce, czyli  miejsca gdzie były największe bitwy i najważniejsze z punktu widzenia niepodległości Polski walki. Może  nawet wyjść za granicę naszego kraju. Realizowany obecnie etap to swoiste przetarcie szlaku i propozycja jego przebiegu w Małopolsce, z zamiarem stworzenia zrębów pod ogólnopolskie przedsięwzięcie.

Wolontariat lekarstwem na osamotnienie
Redaktor: Ewa Żarnowska    05.10.2010. Drukuj Powiadom Znajomego
Stowarzyszenie Oświatowe Wsi Kwiatonowice wyszło z inicjatywą organizacji wolontariatu  młodzieży i dorosłych dla ludzi chorych, starych i niepełnosprawnych na terenie powiatu gorlickiego. Wsparcie dla tego niezwykle cennego projektu udzielił stowarzyszeniu m.in. starosta Mirosław Wędrychowicz.

Wspieramy Gorlice
Redaktor: Ewa Żarnowska    07.10.2010. Drukuj Powiadom Znajomego
Rada Powiatu Gorlickiego na wniosek Zarządu Powiatu podjęła uchwałę o zabezpieczeniu w budżecie powiatu na 2011 rok środków na udzielenie pomocy finansowej miastu Gorlice w wysokości 250 tys. zł. Pieniądze te stanowić będą dofinansowanie do planowanej budowy łącznika między ulicami Bardiowską a Korczak w Gorlicach.

Nowa jednostka powiatowa w Bieczu
Redaktor: Ewa Żarnowska    05.10.2010. Drukuj Powiadom Znajomego
Sprawniejsze zarządzanie, lepsze i większe możliwości wykorzystania obiektów to podstawowe przyczyny utworzenia Powiatowego Zespołu Placówek Oświatowych w Bieczu. Uchwałę w tej sprawie podjęła Rada Powiatu Gorlickiego. Wcześniej zadecydowała o założeniu w Bieczu Bursy Szkolnej oraz zmianie nazwy i siedziby Międzyszkolnego Ośrodka Sportu.

Z myślą o pacjentach
Redaktor: Ewa Żarnowska    05.10.2010. Drukuj Powiadom Znajomego
Rada Powiatu Gorlickiego podjęła uchwałę dotyczącą dalszego rozwoju gorlickiego szpitala. Postanowiła o zaciągnieciu zobowiązania do kwoty 150 tys. zł z tytułu finansowania dokumentacji projektowej do modernizacji budynku głównego Szpitala Specjalistycznego w Gorlicach. Chodzi o  nadbudowę kondygnacji na budynku poradni specjalistycznych, a następnie przeniesienie tam oddziału neurologii i oddziału onkologicznego.

Złoci chłopcy z Bobowej
Redaktor: Ewa Żarnowska    01.10.2010. Drukuj Powiadom Znajomego
Rada Powiatu Gorlickiego po raz kolejny uhonorowała młodych sportowców. Tym razem na XLVI sesji gościli złoci medaliści z Ludowego Zespołu Sportowego w Bobowej na czele z trenerem Pawłem Popardowskim. Drużyna siatkarzy z Bobowej wywalczyła I miejsce i złoty medal  podczas XIII Ogólnopolskich Igrzysk LZS w Kielcach  w dniach 27-28 sierpnia 2010 roku.

Sesyjne medale i akcje charytatywne
Redaktor: Ewa Żarnowska    01.10.2010. Drukuj Powiadom Znajomego
XVLI sesja Rady Powiatu Gorlickiego rozpoczęła się uroczystością wręczenia  „Brązowego Medalu Za Zasługi Dla Obronności Kraju”. Wraz z gratulacjami otrzymał go radny lekarz Tomasz Płatek. Ponadto na wniosek radnej Zofii Kamińskiej przeprowadzona została zbiórka pieniężna na pomoc dla ucznia z Sitnicy.

Żelazowa wola i stalowe mięśnie
Redaktor: Ewa Żarnowska    29.09.2010. Drukuj Powiadom Znajomego
  „Żelazowa wola i stalowe mięśnie” to tytuł projektu łączącego w sobie promocję muzyki Fryderyka Chopina oraz sportu walki - grapplingu w ramach Mistrzostw Europy Seniorów w Grapplingu Gorlice 2010. Projekt realizowany był przez Stowarzyszenie „Klub Gorliczan” w ramach programu „Chopin wśród małopolan” przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego i Powiatu Gorlickiego w dniach 23-26 września 2010 roku.

Pożyczki dla przedsiębiorców powodzian
Redaktor: Ewa Żarnowska    27.09.2010. Drukuj Powiadom Znajomego
Już wkrótce ruszą pożyczki dla przedsiębiorców dotkniętych klęskami żywiołowymi. W dniu 21 września 2010 roku Zarząd Województwa Małopolskiego Uchwałą nr 1086/10 zatwierdził do dofinansowania 4 projekty instytucji otoczenia biznesu, ubiegających się o wsparcie w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego (MRPO), Działania 2.1 Rozwój i podniesienie konkurencyjności przedsiębiorstw, Schematu D Wsparcie funduszy zwrotnych, przeznaczonych dla przedsiębiorstw.

Kopalnia PO(KL)mysłów
Redaktor: Ewa Żarnowska    27.09.2010. Drukuj Powiadom Znajomego
Przypominamy o trwającym Konkursie na dobre praktyki EFS, pt: „Kopalnia PO(KL)mysłów”.Termin zgłoszenia projektów upływa 30 września 2010 roku. Do Konkursu mogą przystąpić projektodawcy realizujący na terenie województwa małopolskiego projekty współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 2007-2013.

««  start « poprz. 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 3031 - 3045 z 3356