16 października 2019 09:18
Imieniny: Gawła, Florentyny, Grzegorza
WIEKLIE INWESTOWANIE POWIATU W OCHRONĘ ZDROWIA
Redaktor: Ewa Żarnowska    18.11.2010. Drukuj Powiadom Znajomego
53,4 miliony złotych przeznaczył Zarząd Powiatu Gorlickiego na gruntowną modernizację Szpitala Specjalistycznego im. H. Klimontowicza w Gorlicach w latach 2006-2010. Wykonano termomodernizacje szpitalnych obiektów, przeprowadzono kompleksowe remonty oddziałów oraz zakupiono nowoczesny sprzęt medyczny i wyposażenie. Nową siedzibę otrzymało także gorlickie pogotowie ratunkowe, a dodatkowe sale Centrum Terapii Uzależnień.
Czytaj całość

Projekty z obszaru polityki i pomocy społecznej, ochrony środowiska oraz promocji
Redaktor: Ewa Żarnowska    18.11.2010. Drukuj Powiadom Znajomego
Ponad 21 mln zł przeznaczył Zarząd Powiatu Gorlickiego na realizację różnego typu projektów społecznych, ekologicznych i promocyjnych w latach 2007-2010.Zarząd podjął także szereg istotnych inicjatyw pozainwestycyjnych.

Stereotyp jest wśród nas
Redaktor: Ewa Żarnowska    17.11.2010. Drukuj Powiadom Znajomego
  „Czas na równość – rzecz o przełamywaniu stereotypów” to tytuł konferencji, która odbyła się w Gorlicach. Zorganizowana została przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gorlicach w ramach projektu systemowego „Aktywność i integracja  szansą na lepsze jutro” współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Spotkanie było także okazją do przekazania przez starostę Mirosława Wędrychowicza życzeń dla pracowników pomocy społecznej z okazji zbliżającego się Dnia Pracownika Socjalnego.

Renesansowy a jak nowy
Redaktor: Ewa Żarnowska    16.11.2010. Drukuj Powiadom Znajomego
Po siedemdziesięciu pięciu latach od czasu rozpoczęcia pierwszych prac zabezpieczających i remontowych (w 1937 r.), dzięki środkom z Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego, oddano do użytku wyremontowany renesansowy kasztel w Szymbarku – perłę polskiej architektury epoki Odrodzenia. W uroczystości, która odbyła się 12 listopada 2010 r., uczestniczyli min.: wicemarszałek Leszek Zegzda, senator Janusz Sepioł, poseł Witold Kochan, starosta gorlicki Mirosław Wędrychowicz wraz z wicestarostą Karolem Górskim, przewodniczący Rady Powiatu Marek Bugno, wójt gminy Gorlice Ryszard Guzik oraz dyrektor Muzeum Dwory Karwacjanów i Gładyszów Zdzisław Tohl.
Czytaj całość

Jak głosować aby nasz głos był ważny
Redaktor: Ewa Żarnowska    19.11.2010. Drukuj Powiadom Znajomego
Już w niedzielę także w powiecie gorlickim odbędą się wybory samorządowe. Każdy wyborca, aby otrzymać karty do głosowania, będzie musiał przedstawić komisji wyborczej dokument tożsamości, zawierający imię, nazwisko, adres zamieszkania wraz z fotografią. Otrzymamy 4 różnokolorowe karty do głosowania, które na dole zawierają dokładną informację o liczbie wybieranych kandydatów w danym okręgu. Warto i należy przed oddaniem głosu ją przeczytać. Uwaga - w wyborach do Rady Powiatu Gorlickiego we wszystkich okręgach wybieramy tylko jednego kandydata i w kratce przy jego nazwisku stawiamy znak "x".

Bezcłowe towary dla powodzian
Redaktor: Ewa Żarnowska    16.11.2010. Drukuj Powiadom Znajomego
Wydział Polityki Społecznej Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie poinformował, że Komisja Europejska w dniu 30 wrzesnia 2010 r. podjęła decyzję w sprawie bezcłowego przywozu towarów przeznaczonych do dystrybucji lub udostępnianych nieodpłatnie ofiarom powodzi, które wydarzyły się w maju 2010 r. w Polsce (Dz. U. L259 z 1.10.2010 r.)

Powiatowe Święto Niepodległości
Redaktor: Ewa Żarnowska    16.11.2010. Drukuj Powiadom Znajomego
11 listopada 2010 r. w Gorlicach odbyły się powiatowe uroczystości z okazji 92 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

Sesyjne gratulacje
Redaktor: Ewa Żarnowska    03.11.2010. Drukuj Powiadom Znajomego
W trakcie XLVII sesji Rady Powiatu Gorlickiego starosta Mirosław Wędrychowicz i przewodniczący Rady Powiatu Gorlickiego Marek Bugno przekazali gratulacje dla mistrzów sportu oraz sołtysów i specjalistów od dobrej kuchni.

Kolejna wielka inwestycja Powiatu
Redaktor: Ewa Żarnowska    29.10.2010. Drukuj Powiadom Znajomego

29.10.2010 r. w Siedliskach nastąpiło symboliczne „wbicie łopaty” w kolejną powiatową inwestycje drogową. Modernizacji poddane zostaną drogi powiatowe: Siedliska – Biesna, Sitnica – Strzeszyn, Biecz-Korczyna-Kobylanka oraz Siary – Owczary. Rozstrzygnięty został przetarg na to zadanie o wartości 2,9 mln zł. Inwestycje realizować będzie gorlicka firma GODROM.

Powiatowe Święto Edukacji
Redaktor: Ewa Żarnowska    03.11.2010. Drukuj Powiadom Znajomego
Powiatowe Święto Edukacji odbyło się w tym roku w Bieczu i połączone było z uroczystością zakończenia budowy hali sportowej przy ZSZ w Bieczu. Była to tradycyjnie okazja do podziękowań, wręczenia kwiatów, nagród dla kadry pedagogicznej a także stypendiów dla najzdolniejszych uczniów
Czytaj całość