Facebook
17 lipca 2019 18:47
Imieniny: Anety, Aleksego, Julietty
A A A
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
Aktualności
15 mln zł na 9 budynków
Redaktor: Ewa Żarnowska    12.05.2010. Drukuj Powiadom Znajomego
   Cztery place budowy przekazane. Pierwsze rusztowania już stoją. Rusza termomodernizacja. W pierwszej kolejności obejmie ona 4 obiekty oświatowe: Zespół Szkół Nr 1 im. I. Łukasiewicza w Gorlicach, Zespół Szkół Zawodowych im. Pułaskiego w Gorlicach, Zespół Szkół Zawodowych im. Św. Jadwigi w Bieczu oraz Centrum Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego – dawne warsztaty szkolne w Bieczu. Wartość poprzetargowa tych 4 inwestycji wynosi ponad 3,5 mln zł. Łącznie termomodernizacji poddanych zostanie 9  powiatowych obiektów użyteczności publicznej za blisko 15 mln zł
Czytaj całość
 
W 95 rocznicę Bitwy pod Gorlicami
Redaktor: Ewa Żarnowska    05.05.2010. Drukuj Powiadom Znajomego
2 maja 2010 roku w 95 rocznicę największej bitwy I wojny światowej na froncie wschodnim ożyło wzgórze cmentarne w Gorlicach. Zabrzmiały pieśni, potoczyły się wspomnienia... Zagrzmiały także armatnie działa... Dał się słyszeć szczęk broni i jęki rannych...Wszystko za sprawą niezwykłego widowiska w wykonaniu Grupy Rekonstrukcji Historycznej Gorlice 1915 oraz zaprzyjaźnionych miłośników militariów i historii.
Czytaj całość
 
Gorlickie Gryfy odjechały
Redaktor: Ewa Żarnowska    05.05.2010. Drukuj Powiadom Znajomego
  Barbara Beuth zabrała do Opola Złoty Gryf Gorlicki – główną nagrodę XVI Poetycko-Muzycznej Bitwy pod Gorlicami. Srebrnego Gryfa wyśpiewała Justyna Kuciel z Nowego Sącza, a Brązowego zespół "Żeby nie piekło" z Łodzi oraz Mateusz Bieryt z Jazowska. Jury przyznało także trzy wyróżnienia. Otrzymały je:  Hanna Bratkowska z Raciborza oraz gorliczanki Monika Bubniak i Anna Rybczyk. Laureatki Złotego i Srebrnego Gryfu otrzymały także nominacje do udziału w 46 Festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie.
Czytaj całość
 
Absolutorium dla Zarządu Powiatu Gorlickiego
Redaktor: Ewa Żarnowska    30.04.2010. Drukuj Powiadom Znajomego
36 mln zł czyli 33% wydatków budżetu przeznaczył Zarząd Powiatu Gorlickiego w roku 2009 na zadania inwestycyjne i remontowe. To jeden z ważnych powodów dla udzielenia przez Radę Powiatu Gorlickiego absolutorium dla Zarządu. Stało się to podczas 42. sesji po zapoznaniu się radnych ze sprawozdaniem z wykonania budżetu powiatu za 2009 rok oraz pozytywnymi opiniami Regionalnej Izby Obrachunkowej i Komisji Rewizyjnej.

   
Czytaj całość
 
Medialna wizytacja
Redaktor: Ewa Żarnowska    30.04.2010. Drukuj Powiadom Znajomego
  Imponującą rozmiarami i tempem realizacji budowę hali sportowej przy Zespole Szkół Zawodowych w Bieczu wizytowali przedstawiciele lokalnych i regionalnych mediów: Radia Kraków Małopolska, Radia RDN Małopolska, Gazety Krakowskiej i Gazety Gorlickiej, Regionalnej Telewizji Gorlickiej oraz portalu MoszczenicaInfo. Po budowie oprowadzali ich: starosta Mirosław Wędrychowicz, naczelnik wydziału rozwoju Marian Janusz, naczelnik wydziału edukacji Tadeusz Mikrut, kierownik budowy Bolesław Kmiecik oraz dyrektor ZSZ Antoni Mazur.
Czytaj całość
 
Mistrzowskim ślizgiem na sesje
Redaktor: Ewa Żarnowska    30.04.2010. Drukuj Powiadom Znajomego
  Po raz kolejny Rada i Zarząd Powiatu Gorlickiego nagrodzili mistrzów sportu. Tym razem uhonorowano złotych medalistów Mistrzostw Polski Uczniowskich Klubów Sportowych, które rozgrywane były na trasach narciarskich Wisły – Kubalonki. Mistrzowski tytuł w narciarskiej sztafecie 4 razy 2 kilometry wywalczyli zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego Hańczowa: Mateusz Kuruc, Arek Koszyk, Janek Skalski i Krzysztof Zieliński.
Czytaj całość
 
Ważna informacja dla inwestorów oraz firm budowlanych
Redaktor: Ewa Żarnowska    29.04.2010. Drukuj Powiadom Znajomego
  Z uwagi na liczne przypadki niszczenia miejsc lęgowych ptaków objętych ścisłą ochroną gatunkową, zwłaszcza jerzyków (łac. Apus apus), które gnieżdżą się w szczelinach budynków, a także dachach, stropodachach i gzymsach Starosta Gorlicki, w związku z apelem Wojewódzkiego Konserwatora Przyrody informuje...
Czytaj całość
 
Wiosenna odnowa
Redaktor: Ewa Żarnowska    26.04.2010. Drukuj Powiadom Znajomego
9 dróg powiatowych w 4 gminach oraz w Gorlicach już wkrótce zostanie poddanych remontom. Dobiegł końca przetarg na modernizację 6 km dróg w ramach usuwania skutków klęsk żywiołowych. Wartość całego zadania po przetargu wynosi prawie 2,6 mln zł. Zarząd powiatu pozyskał na ten cel 2 mln zł z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. 

Czytaj całość
 
Weekend Naftowy 2010 - Dbaj o siebie, dbaj o środowisko
Redaktor: Ewa Żarnowska    30.03.2010. Drukuj Powiadom Znajomego
Już 16 kwietnia rozpoczną się imprezy organizowane w ramach Weekendu Naftowego. Tegoroczny Weekend przebiegał będzie pod hasłem "Dbaj o siebie, dbaj o środowisko" i jest to projekt obejmujący szereg działań o chrakterze promującym ekologię, zdrowy styl życia, sport oraz atrakcje kulturalne, historyczne i przyrodnicze. Ważnym elementem będzie VIII Bieg Naftowym który odbedzie się 08 maja 2010r. Projekt realizowany będzie aż do 9 października 2010 r. Głównym organizatorem jest Stowarzyszenie "Maraton". Wśród współorganizatorów Weekendu Naftowego jest m.in. Starostwo Powiatowe w Gorlicach.
Czytaj całość
 
Dla Gorlic
Redaktor: Ewa Żarnowska    29.04.2010. Drukuj Powiadom Znajomego
   Rozwiązać problem zakorkowanych Gorlic – taki cel przyświeca serii spotkań, które zainicjował starosta Mirosław Wędrychowicz. Podstawą do pierwszej debaty było opracowanie przygotowane i przedstawione przez przedstawicieli krakowskiej firmy Magnus Media. W roboczym spotkaniu uczestniczyli burmistrzowie i wójtowie, radni powiatu i miasta, przedstawiciele gorlickich firm oraz organizacji społecznych.
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 3016 - 3030 z 3233
KONTAKT
Starostwo Powiatowe w Gorlicach
38-300 Gorlice
ul. Biecka 3
tel.: (018) 353 53 80
fax: (018) 353 75 45
mail: starostwo@powiatgorlicki.pl