17 lipca 2019 18:47
Imieniny: Anety, Aleksego, Julietty
15 mln zł na 9 budynków
Redaktor: Ewa Żarnowska    12.05.2010. Drukuj Powiadom Znajomego
   Cztery place budowy przekazane. Pierwsze rusztowania już stoją. Rusza termomodernizacja. W pierwszej kolejności obejmie ona 4 obiekty oświatowe: Zespół Szkół Nr 1 im. I. Łukasiewicza w Gorlicach, Zespół Szkół Zawodowych im. Pułaskiego w Gorlicach, Zespół Szkół Zawodowych im. Św. Jadwigi w Bieczu oraz Centrum Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego – dawne warsztaty szkolne w Bieczu. Wartość poprzetargowa tych 4 inwestycji wynosi ponad 3,5 mln zł. Łącznie termomodernizacji poddanych zostanie 9  powiatowych obiektów użyteczności publicznej za blisko 15 mln zł

W 95 rocznicę Bitwy pod Gorlicami
Redaktor: Ewa Żarnowska    05.05.2010. Drukuj Powiadom Znajomego
2 maja 2010 roku w 95 rocznicę największej bitwy I wojny światowej na froncie wschodnim ożyło wzgórze cmentarne w Gorlicach. Zabrzmiały pieśni, potoczyły się wspomnienia... Zagrzmiały także armatnie działa... Dał się słyszeć szczęk broni i jęki rannych...Wszystko za sprawą niezwykłego widowiska w wykonaniu Grupy Rekonstrukcji Historycznej Gorlice 1915 oraz zaprzyjaźnionych miłośników militariów i historii.

Gorlickie Gryfy odjechały
Redaktor: Ewa Żarnowska    05.05.2010. Drukuj Powiadom Znajomego
  Barbara Beuth zabrała do Opola Złoty Gryf Gorlicki – główną nagrodę XVI Poetycko-Muzycznej Bitwy pod Gorlicami. Srebrnego Gryfa wyśpiewała Justyna Kuciel z Nowego Sącza, a Brązowego zespół "Żeby nie piekło" z Łodzi oraz Mateusz Bieryt z Jazowska. Jury przyznało także trzy wyróżnienia. Otrzymały je:  Hanna Bratkowska z Raciborza oraz gorliczanki Monika Bubniak i Anna Rybczyk. Laureatki Złotego i Srebrnego Gryfu otrzymały także nominacje do udziału w 46 Festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie.

Absolutorium dla Zarządu Powiatu Gorlickiego
Redaktor: Ewa Żarnowska    30.04.2010. Drukuj Powiadom Znajomego
36 mln zł czyli 33% wydatków budżetu przeznaczył Zarząd Powiatu Gorlickiego w roku 2009 na zadania inwestycyjne i remontowe. To jeden z ważnych powodów dla udzielenia przez Radę Powiatu Gorlickiego absolutorium dla Zarządu. Stało się to podczas 42. sesji po zapoznaniu się radnych ze sprawozdaniem z wykonania budżetu powiatu za 2009 rok oraz pozytywnymi opiniami Regionalnej Izby Obrachunkowej i Komisji Rewizyjnej.

Medialna wizytacja
Redaktor: Ewa Żarnowska    30.04.2010. Drukuj Powiadom Znajomego
  Imponującą rozmiarami i tempem realizacji budowę hali sportowej przy Zespole Szkół Zawodowych w Bieczu wizytowali przedstawiciele lokalnych i regionalnych mediów: Radia Kraków Małopolska, Radia RDN Małopolska, Gazety Krakowskiej i Gazety Gorlickiej, Regionalnej Telewizji Gorlickiej oraz portalu MoszczenicaInfo. Po budowie oprowadzali ich: starosta Mirosław Wędrychowicz, naczelnik wydziału rozwoju Marian Janusz, naczelnik wydziału edukacji Tadeusz Mikrut, kierownik budowy Bolesław Kmiecik oraz dyrektor ZSZ Antoni Mazur.

Mistrzowskim ślizgiem na sesje
Redaktor: Ewa Żarnowska    30.04.2010. Drukuj Powiadom Znajomego
  Po raz kolejny Rada i Zarząd Powiatu Gorlickiego nagrodzili mistrzów sportu. Tym razem uhonorowano złotych medalistów Mistrzostw Polski Uczniowskich Klubów Sportowych, które rozgrywane były na trasach narciarskich Wisły – Kubalonki. Mistrzowski tytuł w narciarskiej sztafecie 4 razy 2 kilometry wywalczyli zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego Hańczowa: Mateusz Kuruc, Arek Koszyk, Janek Skalski i Krzysztof Zieliński.

Ważna informacja dla inwestorów oraz firm budowlanych
Redaktor: Ewa Żarnowska    29.04.2010. Drukuj Powiadom Znajomego
  Z uwagi na liczne przypadki niszczenia miejsc lęgowych ptaków objętych ścisłą ochroną gatunkową, zwłaszcza jerzyków (łac. Apus apus), które gnieżdżą się w szczelinach budynków, a także dachach, stropodachach i gzymsach Starosta Gorlicki, w związku z apelem Wojewódzkiego Konserwatora Przyrody informuje...

Wiosenna odnowa
Redaktor: Ewa Żarnowska    26.04.2010. Drukuj Powiadom Znajomego
9 dróg powiatowych w 4 gminach oraz w Gorlicach już wkrótce zostanie poddanych remontom. Dobiegł końca przetarg na modernizację 6 km dróg w ramach usuwania skutków klęsk żywiołowych. Wartość całego zadania po przetargu wynosi prawie 2,6 mln zł. Zarząd powiatu pozyskał na ten cel 2 mln zł z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Weekend Naftowy 2010 - Dbaj o siebie, dbaj o środowisko
Redaktor: Ewa Żarnowska    30.03.2010. Drukuj Powiadom Znajomego
Już 16 kwietnia rozpoczną się imprezy organizowane w ramach Weekendu Naftowego. Tegoroczny Weekend przebiegał będzie pod hasłem "Dbaj o siebie, dbaj o środowisko" i jest to projekt obejmujący szereg działań o chrakterze promującym ekologię, zdrowy styl życia, sport oraz atrakcje kulturalne, historyczne i przyrodnicze. Ważnym elementem będzie VIII Bieg Naftowym który odbedzie się 08 maja 2010r. Projekt realizowany będzie aż do 9 października 2010 r. Głównym organizatorem jest Stowarzyszenie "Maraton". Wśród współorganizatorów Weekendu Naftowego jest m.in. Starostwo Powiatowe w Gorlicach.

Dla Gorlic
Redaktor: Ewa Żarnowska    29.04.2010. Drukuj Powiadom Znajomego
   Rozwiązać problem zakorkowanych Gorlic – taki cel przyświeca serii spotkań, które zainicjował starosta Mirosław Wędrychowicz. Podstawą do pierwszej debaty było opracowanie przygotowane i przedstawione przez przedstawicieli krakowskiej firmy Magnus Media. W roboczym spotkaniu uczestniczyli burmistrzowie i wójtowie, radni powiatu i miasta, przedstawiciele gorlickich firm oraz organizacji społecznych.

««  start « poprz. 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 3016 - 3030 z 3233