23 lutego 2019 08:14
Imieniny: Damiana, Romany, Florentyna
15 lat DPS w Klimkówce
Redaktor: Ewa Żarnowska    26.06.2009. Drukuj Powiadom Znajomego
Najważniejsi są Oni – pensjonariusze DPS w Klimkówce. W dwóch pawilonach mieszka 77 osób, a opiekę nad nimi sprawuje blisko 50-osobowy personel. Od 5 lat przewodzi im dyrektor Ewa Pacak. 25 czerwca 2009 r. cała społeczność oraz bardzo liczne grono zacnych gości świętowała jubileusz 15- lecia funkcjonowania DPS w Klimkówce. Najważniejsi byli mieszkańcy Domu.

Okna dla internatu w Bieczu
Redaktor: Ewa Żarnowska    22.06.2009. Drukuj Powiadom Znajomego
8 oferentów ale bez gorlickich firm. Taki bilans ma przetarg ogłoszony przez Zarząd Powiatu na dostawę i montaż okien pcv i drzwi z profili aluminiowych dla internatu Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Bieczu. Najwidoczniej wielkość zamówienia przerosła możliwości lokalnych firm. Chodzi bowiem o dostawę aż 190 okien z pcv, 8 drzwi balkonowych z pcv i 3 drzwi z profili aluminiowych, a także parapetów i tzw. podokienników.

XXXII sesja Rady Powiatu Gorlickiego
Redaktor: Ewa Żarnowska    19.06.2009. Drukuj Powiadom Znajomego
18 czerwca 2009 roku w Starostwie Powiatowym w Gorlicach odbyła się XXXII sesja Rady Powiatu Gorlickiego. Tematem wiodącym sesji były sprawy związane z funkcjonowaniem Szpitala Specjalistycznego im. Henryka Klimontowicza w Gorlicach.

Powiatowe dotacje na zabytki
Redaktor: Ewa Żarnowska    19.06.2009. Drukuj Powiadom Znajomego
Rada Powiatu Gorlickiego podjęła uchwałę przyznającą dotacje na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytkach wpisanych do rejestru zabytków. Przyznano je dla 9 obiektów, czyli 8 parafii i 1 fundacji..

119 najzdolniejszych
Redaktor: Ewa Żarnowska    19.06.2009. Drukuj Powiadom Znajomego
Stu dziewiętnastu uczniów szkół ponadgimnazjalnych prowadzonych przez powiat gorlicki - finalistów olimpiad, konkursów i turniejów wraz z rodzicami i wychowawcami przybyło do Państwowej Szkoły Muzycznej w Gorlicach, by spotkać się z władzami Powiatu.

XI Powiatowy Rajd im. Jana Pawła II
Redaktor: Ewa Żarnowska    15.06.2009. Drukuj Powiadom Znajomego

W XI  Powiatowym Rajdzie   im. Jana  Pawła  II  uczestniczyli  uczniowie ze szkół ponadgimnazjalnych  powiatu gorlickiego. Wraz z 15 opiekunami i 5 przewodnikami wędrowało 130 ucznioów z ZST   Gorlice,    I LO Gorlice,   ZSZ  Gorlice,   ZSZ   Biecz,    ZSZ  Bobowa, ZSE   Gorlice,   ZS nr 1 w Gorlicach.  Wszyscy szli beskidzkimi szlakami śladami Papieża Polaka, który przed laty wędrował po Ziemi Gorlickiej.

III Wojewódzki Konkurs Recytatorsko-Plastyczny Królowa Jadwiga  vetera et nova
Redaktor: Ewa Żarnowska    15.06.2009. Drukuj Powiadom Znajomego
Zespół Szkół Zawodowych w Bieczu zorganizował III Wojewódzki  Konkurs Recytatorsko-Plastyczny „Królowa Jadwiga – vetera et nova”. W zmaganiach recytatorskich w Bieczu uczestniczyło 11 recytatorów i dwie grupy teatralne. Przybyła młodzież m.in. aż ze Stalowej Woli, Żegociny, Rzeszowa.

Umowa z budowniczymi bloku operacyjnego
Redaktor: Ewa Żarnowska    03.06.2009. Drukuj Powiadom Znajomego
   Podpisaniem umowy między dyrektorem gorlickiego Szpitala Marianem Świerzem a gorlicką Firmą Alfa reprezentowaną przez Janusza Kapeckiego i Józefa Trybusa rozpoczęła się budowa nowego bloku operacyjnego dla gorlickiego szpitala. Wartość tej największej i najważniejszej szpitalnej inwestycji wyniesie około 16 mln zł.

Nowa karetka dla gorlickiego szpitala
Redaktor: Ewa Żarnowska    18.05.2009. Drukuj Powiadom Znajomego
   Wicemarszałek Leszek Zegzda i członek Zarządu Województwa Małopolskiego Wojciech Kozak wraz ze starostą Mirosławem Wędrychowiczem wręczyli dyrektorowi gorlickigo Szpitala Marianowi Świerzowi klucze do nowego ambulansu reanimacyjnego  z pełnym wyposażeniem. Będzie on służył do przewozu pacjentów w stanach zagrożenia życia ze Szpitalnego Oddziału Ratunkowego do klinik i innych szpitali specjalistycznych. Karetkę poświecił szpitalny kapelan ks. Andrzej Kluz.

Budujemy mosty
Redaktor: Ewa Żarnowska    01.06.2009. Drukuj Powiadom Znajomego
  Jest już nowy most w Brunarach. Będzie nowy most w Ropie. Inwestycja w Brunarach kosztowała 5,9 mln zł, a rozpoczynająca się w Ropie będzie mieć wartość blisko 5 mln zł. W ten sposób na dwóch ważnych drogach powiatowych: Ropa – Wysowa i Florynka – Izby powstają nowoczesne i trwałe mosty, które służyć będą mieszkańcom oraz odwiedzającym ten rejon licznym turystom.

««  start « poprz. 201 202 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 3001 - 3015 z 3020