19 marca 2019 01:12
Imieniny: Józefa, Bogdana, Laili
Warszaty dla rzeczników konsumentów z całej Polski
Redaktor: Ewa Żarnowska    23.10.2009. Drukuj Powiadom Znajomego
Stowarzyszenie Rzeczników Konsumentów wraz ze Starostwem Powiatowym w Gorlicach zorganizowało w Gorlicach 3-dniowe warsztaty dla rzeczników konsumentów.

Leonardo da Vinci w Bieczu
Redaktor: Ewa Żarnowska    21.10.2009. Drukuj Powiadom Znajomego

Zagraniczne praktyki, wymiana wiedzy i doświadczeń, praktyczna nauka języka włoskiego i hiszpańskiego to tylko niektóre cele projektu międzynarodowego, który został wdrożony do realizacji w Zespole Szkół Zawodowych w Bieczu. Na cele realizacji projektu szkoła otrzymała   ponad 99 tys. euro.

NFZ nie płaci  szpital i pacjenci mają problemy
Redaktor: Ewa Żarnowska    20.10.2009. Drukuj Powiadom Znajomego
 Prawie 4 mln zł zalega gorlickiemu szpitalowi Narodowy Fundusz Zdrowia za tzw. nadwykonania. Nadwykonania to nic innego jak tylko należność za wykonane w szpitalu, ponad ustalony w ramach kontraktu z NFZ limit, zabiegi, badania oraz leczenie pacjentów. Najwięcej takich nadwykonań ma chirurgia, wewnętrzny i pediatria. Teraz za wyleczonych pacjentów szpital w Gorlicach oraz setki mu podobnych w skali kraju nie otrzymują zapłaty. NFZ twierdzi: „każde świadczenie wykonane przez szpital ponad limit, wykonane jest na ryzyko zarządzającego szpitalem”.

Razem z organizacjami pozarządowymi
Redaktor: Ewa Żarnowska    20.10.2009. Drukuj Powiadom Znajomego

Kilkudziesięciu przedstawicieli organizacji pozarządowych z terenu powiatu gorlickiego przybyło na spotkanie do Starostwa Powiatowego w Gorlicach. Jego głównym celem był wybór Rady Konsultacyjnej ds. opracowania „Programu współpracy powiatu gorlickiego z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na 2010 rok”.

Pro Publico Bono 2010
Redaktor: Ewa Żarnowska    14.10.2009. Drukuj Powiadom Znajomego

Rusza II edycja nagrody Przewodniczącego Rady Powiatu Gorlickiego "Pro Publico Bono". Zapraszamy do zgłaszania kandydatur osób zasługujących na takie wyróżnienie w nieprzekraczalnym terminie do dnia 31 grudnia 2009 r.

Groźna zima w powiecie gorlickim
Redaktor: Ewa Żarnowska    15.10.2009. Drukuj Powiadom Znajomego

Bez prądu i łączności telefonicznej są mieszkańcy dużej części gminy Bobowa. Prądu nie ma także na terenie gmin: Uście Gorlickie i Moszczenica. Przerwy w dostawie występują również w Bystrej, Szymbarku oraz wielu innych miejscowościach powiatu gorlickiego. Do tego dochodzą liczne powalone drzewa i gałęzie tarasujące drogi. Ta sytuacja to skutek dwudniowych opadów bardzo mokrego śniegu.

Powiatowe Święto Edukacji
Redaktor: Ewa Żarnowska    13.10.2009. Drukuj Powiadom Znajomego

„Wielkim człowiekiem jest ten kto nie zatracił serca dziecka” - pod takim hasłem głoszonym przez Janusza Korczaka przebiegały powiatowe uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej. W Specjalnym Ośrodku Szkolno Wychowawczym w Szymbarku zgromadzili się dyrektorzy, nauczyciele i uczniowie - reprezentacje ponadgimnazjalnych szkół powiatu gorlickiego. Były życzenie, kwiaty, nagrody od samorządowych władz powiatu gorlickiego na czele ze starostą Mirosławem Wędrychowiczem oraz przewodniczącym Rady Powiatu Markiem Bugno.

Dla kasztelu w Szymbarku
Redaktor: Ewa Żarnowska    13.10.2009. Drukuj Powiadom Znajomego
Wicemarszałek Małopolski Leszek Zegzda i starosta gorlicki Mirosław Wędrychowicz podpisali w Szymbarku umowę o dofinansowanie rewaloryzacji i remontu renesansowego dworu obronnego w Szymbarku. Podpisy pod umową złożyli  również wicestarosta Karol Górski oraz odpowiedzialny za jej realizację – dyrektor Muzeum Dwory Karwacjanów i Gładyszów Zdzisław Tohl. W ten sposób sukcesem zakończył się ponad roczny „bój” Zarządu Powiatu Gorlickiego o środki z MRPO na modernizację kasztelu w Szymbarku.

Eksperci ze Starostwa
Redaktor: Ewa Żarnowska    13.10.2009. Drukuj Powiadom Znajomego

Jako eksperci dzielący się swoją wiedzą i doświadczeniem w zakresie realizacji międzynarodowych projektów w dziedzinie  rozwoju turystyki opartej na dziedzictwie kulturowym występują w Bułgarii pracownicy Starostwa Powiatowego z Gorlic Daniel Markowicz i Andrzej Wojciechowski.

Jak u Ciebie z ortografią?
Redaktor: Ewa Żarnowska    12.10.2009. Drukuj Powiadom Znajomego
Każdy dorosły mieszkaniec powiatu gorlickiego ma szansę zmierzyć się z zasadami ortograficznymi i interpunkcyjnymi. Starostwo Powiatowe w Gorlicach i Muzeum Dwory Karwacjanów i Gładyszów zapraszają do udziału w II Powiatowym Dyktandzie dla Dorosłych, które odbędzie się 27 pażdziernika 2009 roku. Na mistrzów czekają wartościowe nagrody. Szczegóły w Regulaminie.

««  start « poprz. 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 2971 - 2985 z 3047