18 lutego 2019 13:34
Imieniny: Konstancji, Maksyma, Wiaczesława
Powiatowi Mistrzowie Ortografii
Redaktor: Ewa Żarnowska    02.11.2009. Drukuj Powiadom Znajomego
Aneta Idzik, Marcin Janik i Stanisław Szatan zostali Mistrzami Ortografii Powiatu Gorlickiego. W Galerii Sztuki Dwór Karwacjanów z rąk starosty Mirosława Wędrychowicza otrzymali aparaty fotograficzne.

XXXV sesja Rady Powiatu Gorlickiego
Redaktor: Ewa Żarnowska    30.10.2009. Drukuj Powiadom Znajomego
29 października 2009 roku w Starostwie Powiatowym w Gorlicach odbyła się XXXV sesja Rady Powiatu Gorlickiego.

Trwa modernizacja dróg powiatowych do uzdrowisk Wysowa i Wapienne
Redaktor: Ewa Żarnowska    15.10.2009. Drukuj Powiadom Znajomego

Imponujące tempo mają roboty budowlane na dwóch drogach powiatowych: Ropa -Wysowa i Sękowa – Rozdziele oraz budowie mostu w Rozdzielu. Inwestycje o wartości 10,5 mln zł realizowane są w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego. Na placach budowy pracują gorlickie firmy GODROM I HAŻBUD.

II Powiatowe Dyktando dla Dorosłych
Redaktor: Ewa Żarnowska    28.10.2009. Drukuj Powiadom Znajomego

Najpierw wylosowali numer stolika. Potem zajęli miejsca, podpisali kartki i się zaczęło... III Powiatowe Dyktando dla Dorosłych. Czternaście odważnych osób zmierzyło się z ortograficznymi i interpunkcyjnymi pułapkami typu „...fragmencik trzydziestoipółcentymetrowej wstążeczki od tużurka ekshrabiego Chryzostoma...”.

Digitalizacja bibliotek w powiecie gorlickim
Redaktor: Ewa Żarnowska    23.10.2009. Drukuj Powiadom Znajomego

Komputeryzacja to już trochę za mało. Bibliotekarze z terenu powiatu gorlickiego, wspierani przez starostę Mirosława Wędrychowicza, chcą wprowadzić w swoich placówkach digitalizację. Jej celem jest m.in. dostępność do bibliotecznych zasobów za pomocą internetu. Tej sprawie poświęcone było spotkanie przedstawicieli samorządów: powiatowego i gminnych z bibliotekarzami, które odbyło się w Starostwie Powiatowym w Gorlicach. Uczestniczył w nim także Wojciech Kowalewski  - pracownik Biblioteki Wojewódzkiej w Krakowie.

Warszaty dla rzeczników konsumentów z całej Polski
Redaktor: Ewa Żarnowska    23.10.2009. Drukuj Powiadom Znajomego
Stowarzyszenie Rzeczników Konsumentów wraz ze Starostwem Powiatowym w Gorlicach zorganizowało w Gorlicach 3-dniowe warsztaty dla rzeczników konsumentów.

Leonardo da Vinci w Bieczu
Redaktor: Ewa Żarnowska    21.10.2009. Drukuj Powiadom Znajomego

Zagraniczne praktyki, wymiana wiedzy i doświadczeń, praktyczna nauka języka włoskiego i hiszpańskiego to tylko niektóre cele projektu międzynarodowego, który został wdrożony do realizacji w Zespole Szkół Zawodowych w Bieczu. Na cele realizacji projektu szkoła otrzymała   ponad 99 tys. euro.

NFZ nie płaci  szpital i pacjenci mają problemy
Redaktor: Ewa Żarnowska    20.10.2009. Drukuj Powiadom Znajomego
 Prawie 4 mln zł zalega gorlickiemu szpitalowi Narodowy Fundusz Zdrowia za tzw. nadwykonania. Nadwykonania to nic innego jak tylko należność za wykonane w szpitalu, ponad ustalony w ramach kontraktu z NFZ limit, zabiegi, badania oraz leczenie pacjentów. Najwięcej takich nadwykonań ma chirurgia, wewnętrzny i pediatria. Teraz za wyleczonych pacjentów szpital w Gorlicach oraz setki mu podobnych w skali kraju nie otrzymują zapłaty. NFZ twierdzi: „każde świadczenie wykonane przez szpital ponad limit, wykonane jest na ryzyko zarządzającego szpitalem”.

Razem z organizacjami pozarządowymi
Redaktor: Ewa Żarnowska    20.10.2009. Drukuj Powiadom Znajomego

Kilkudziesięciu przedstawicieli organizacji pozarządowych z terenu powiatu gorlickiego przybyło na spotkanie do Starostwa Powiatowego w Gorlicach. Jego głównym celem był wybór Rady Konsultacyjnej ds. opracowania „Programu współpracy powiatu gorlickiego z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na 2010 rok”.

Pro Publico Bono 2010
Redaktor: Ewa Żarnowska    14.10.2009. Drukuj Powiadom Znajomego

Rusza II edycja nagrody Przewodniczącego Rady Powiatu Gorlickiego "Pro Publico Bono". Zapraszamy do zgłaszania kandydatur osób zasługujących na takie wyróżnienie w nieprzekraczalnym terminie do dnia 31 grudnia 2009 r.

««  start « poprz. 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 2941 - 2955 z 3022