22 kwietnia 2019 16:25
Imieniny: Leona, Kai, Heliodora
Przedsiębiorco zgłoś się
Redaktor: Ewa Żarnowska    23.02.2010. Drukuj Powiadom Znajomego
Małopolskie Centrum Przedsiębiorczości i Małopolska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A.  wraz ze Starostwem Powiatowym w Gorlicach zapraszają na bezpłatne szkolenie dla przedsiębiorców na temat możliwości uzyskania wsparcia na rozwój działalności gospodarczej w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013 i Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka. Spotkanie odbędzie się 26 marca 2010 roku (piątek) w godzinach od 10:00 do 15:00.  Miejsce szkolenia: Starostwo Powiatowe w Gorlicach, ul. Bielecka 3, 38-300  Gorlice, Sala Konferencyjna, nr 104.

Konkurs na stanowisko wicedyrektora szpitala
Redaktor: Ewa Żarnowska    23.02.2010. Drukuj Powiadom Znajomego

Zarząd Powiatu Gorlickiego ogłasza konkurs na stanowisko Zastępcy Dyrektora ds. Medycznych w Szpitalu Specjalistycznym im. Henryka Klimontowicza w Gorlicach. Termin składania ofert – do dnia 25 marca 2010 roku ( decyduje data wpływu ).

Recital Chopinowski
Redaktor: Ewa Żarnowska    17.02.2010. Drukuj Powiadom Znajomego
Starosta Gorlicki Mirosław Wędrychowicz i Dyrektor Muzeum Dwory Karwacjanów i Gładyszów  Zdzisław Tohl serdecznie zapraszają na Recital Chopinowski w wykonaniu Teresy Kaban- fortepian. Koncert odbędzie się 26 lutego 2010 roku (piątek), godz. 18.00 w sali im. ks. Br. Świeykowskiego „Dwór Karwacjanów” – Gorlice, ul. Wróblewskiego 10 A.

XL sesja Rady Powiatu Gorlickiego
Redaktor: Ewa Żarnowska    22.02.2010. Drukuj Powiadom Znajomego
Zapraszamy na XL sesję Rady Powiatu Gorlickiego, która odbędzie się  w 25 lutego  2010 r. o godz. 10.00  w sali 104 w siedzibie Starostwa Powiatowego  w Gorlicach, przy ul. Bieckiej 3.

Dla terenów wiejskich
Redaktor: Ewa Żarnowska    23.02.2010. Drukuj Powiadom Znajomego
Osoby bezrobotne zamieszkałe na terenach wiejskich a zainteresowane ofertą  Fundacji na Rzecz Rozwoju Polskiego Rolnictwa w zakresie założenia własnej firmy i skorzystania z dotacji, pożyczki czy szkoleń mogą zapoznać się z działaniami Fundacji dzwoniąc pod numer 018 441-35-66 lub bezpośrednio w siedzibie w Nowym Sączu przy ul. Tarnowskiej 28, a także na stronie www.fdpa.org.pl

Powiatowa Rada Zatrudnienia
Redaktor: Ewa Żarnowska    23.02.2010. Drukuj Powiadom Znajomego
Pod przewodnictwem sekretarza powiatu Krzysztofa Augustyna obradowała w Starostwie Powiatowym w Gorlicach Powiatowa Rada Zatrudnienia. Głównym tematem spotkania było rozpatrzenie propozycji kierunków kształcenia proponowanych do uruchomienia w roku szkolnym 2010/2011 w szkołach publicznych ze szczególnym uwzględnieniem szkół prowadzących kształcenie zawodowe.

Spotkanie sołtysów
Redaktor: Ewa Żarnowska    15.02.2010. Drukuj Powiadom Znajomego
  75 sołtysów z terenu powiatu gorlickiego przybyło do Starostwa Powiatowego w Gorlicach na doroczne spotkanie z samorządowcami powiatu, miast i gmin.

Lepsze kształcenie lepsi fachowcy
Redaktor: Ewa Żarnowska    16.02.2010. Drukuj Powiadom Znajomego
Dodatkowe 7,5 mln zł na 4 lata na wzmocnienie kształcenia zawodowego w powiecie gorlickim, dodatkowe zajęcia z wykorzystaniem najnowszych technologii informatyczno- komunikacyjnych,  zajęcia specjalistyczne wykorzystujące w sposób praktyczny nowoczesne narzędzia i metody nauczania, nauka terminów zawodowych w językach obcych, doposażenie szkół  w nowoczesny sprzęt techno-dydaktyczny – to tylko niektóre z dobrodziejstw projektu „Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce”. Powiat gorlicki jest jednym z jego uczestników. Skorzystają na tym uczniowie zasadniczych szkół zawodowych, techników, techników uzupełniających oraz szkół policealnych dla młodzieży, mających status placówek publicznych oraz niepublicznych o uprawnieniach szkół publicznych.

Bułgarski Biełogradczik bliżej Gorlic
Redaktor: Ewa Żarnowska    15.02.2010. Drukuj Powiadom Znajomego
Dwunastu gości z miasta Biełogradczik w Bułgarii, na czele z burmistrzem miasta Emilem Cankowem oraz jego zastępcą Mirosławem Watewem, przebywało na terenie powiatu gorlickiego i Małopolski. Podstawowym celem ich wizyty było zapoznanie się z potencjałem powiatu gorlickiego ze szczególnym uwzględnieniem jego atrakcji i walorów, które mogą być uznane za wiodące lokalne marki turystyczne. W trakcie spotkania doszło do zawarcia umowy o współpracy, którą ze strony powiatu gorlickiego podpisał starosta Mirosław Wędrychowicz.

Więcej miejsca więcej wsparcia
Redaktor: Ewa Żarnowska    12.02.2010. Drukuj Powiadom Znajomego
   „To nasz drugi dom. Tu mamy wsparcie, dzielimy się troskami i radościami. Dzięki temu czujemy, że jesteśmy pełnosprawnymi ludźmi i mamy takie same prawa jak wszyscy...” – mówił Tadeusz – przewodniczący społeczności Ośrodka. „Praca tutaj to służba. Gdyby ktoś tylko chciał pracować to na pewno nie w tym miejscu...” – dodawał starosta Mirosław Wędrychowicz. Wiele słów serdeczności, wdzięczności i zwykłej ludzkiej radości usłyszeć można było podczas uroczystości oddania do użytku nowych, dodatkowych pomieszczeń dla potrzeb Dziennego Ośrodka Wsparcia dla Osób z Zaburzeniami Psychicznymi w Gorlicach.

««  start « poprz. 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 2941 - 2955 z 3100