18 lutego 2019 13:37
Imieniny: Konstancji, Maksyma, Wiaczesława
XL sesja Rady Powiatu Gorlickiego
Redaktor: Ewa Żarnowska    22.02.2010. Drukuj Powiadom Znajomego
Zapraszamy na XL sesję Rady Powiatu Gorlickiego, która odbędzie się  w 25 lutego  2010 r. o godz. 10.00  w sali 104 w siedzibie Starostwa Powiatowego  w Gorlicach, przy ul. Bieckiej 3.

Dla terenów wiejskich
Redaktor: Ewa Żarnowska    23.02.2010. Drukuj Powiadom Znajomego
Osoby bezrobotne zamieszkałe na terenach wiejskich a zainteresowane ofertą  Fundacji na Rzecz Rozwoju Polskiego Rolnictwa w zakresie założenia własnej firmy i skorzystania z dotacji, pożyczki czy szkoleń mogą zapoznać się z działaniami Fundacji dzwoniąc pod numer 018 441-35-66 lub bezpośrednio w siedzibie w Nowym Sączu przy ul. Tarnowskiej 28, a także na stronie www.fdpa.org.pl

Powiatowa Rada Zatrudnienia
Redaktor: Ewa Żarnowska    23.02.2010. Drukuj Powiadom Znajomego
Pod przewodnictwem sekretarza powiatu Krzysztofa Augustyna obradowała w Starostwie Powiatowym w Gorlicach Powiatowa Rada Zatrudnienia. Głównym tematem spotkania było rozpatrzenie propozycji kierunków kształcenia proponowanych do uruchomienia w roku szkolnym 2010/2011 w szkołach publicznych ze szczególnym uwzględnieniem szkół prowadzących kształcenie zawodowe.

Spotkanie sołtysów
Redaktor: Ewa Żarnowska    15.02.2010. Drukuj Powiadom Znajomego
  75 sołtysów z terenu powiatu gorlickiego przybyło do Starostwa Powiatowego w Gorlicach na doroczne spotkanie z samorządowcami powiatu, miast i gmin.

Lepsze kształcenie lepsi fachowcy
Redaktor: Ewa Żarnowska    16.02.2010. Drukuj Powiadom Znajomego
Dodatkowe 7,5 mln zł na 4 lata na wzmocnienie kształcenia zawodowego w powiecie gorlickim, dodatkowe zajęcia z wykorzystaniem najnowszych technologii informatyczno- komunikacyjnych,  zajęcia specjalistyczne wykorzystujące w sposób praktyczny nowoczesne narzędzia i metody nauczania, nauka terminów zawodowych w językach obcych, doposażenie szkół  w nowoczesny sprzęt techno-dydaktyczny – to tylko niektóre z dobrodziejstw projektu „Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce”. Powiat gorlicki jest jednym z jego uczestników. Skorzystają na tym uczniowie zasadniczych szkół zawodowych, techników, techników uzupełniających oraz szkół policealnych dla młodzieży, mających status placówek publicznych oraz niepublicznych o uprawnieniach szkół publicznych.

Bułgarski Biełogradczik bliżej Gorlic
Redaktor: Ewa Żarnowska    15.02.2010. Drukuj Powiadom Znajomego
Dwunastu gości z miasta Biełogradczik w Bułgarii, na czele z burmistrzem miasta Emilem Cankowem oraz jego zastępcą Mirosławem Watewem, przebywało na terenie powiatu gorlickiego i Małopolski. Podstawowym celem ich wizyty było zapoznanie się z potencjałem powiatu gorlickiego ze szczególnym uwzględnieniem jego atrakcji i walorów, które mogą być uznane za wiodące lokalne marki turystyczne. W trakcie spotkania doszło do zawarcia umowy o współpracy, którą ze strony powiatu gorlickiego podpisał starosta Mirosław Wędrychowicz.

Więcej miejsca więcej wsparcia
Redaktor: Ewa Żarnowska    12.02.2010. Drukuj Powiadom Znajomego
   „To nasz drugi dom. Tu mamy wsparcie, dzielimy się troskami i radościami. Dzięki temu czujemy, że jesteśmy pełnosprawnymi ludźmi i mamy takie same prawa jak wszyscy...” – mówił Tadeusz – przewodniczący społeczności Ośrodka. „Praca tutaj to służba. Gdyby ktoś tylko chciał pracować to na pewno nie w tym miejscu...” – dodawał starosta Mirosław Wędrychowicz. Wiele słów serdeczności, wdzięczności i zwykłej ludzkiej radości usłyszeć można było podczas uroczystości oddania do użytku nowych, dodatkowych pomieszczeń dla potrzeb Dziennego Ośrodka Wsparcia dla Osób z Zaburzeniami Psychicznymi w Gorlicach.

Zasłużyli na 5
Redaktor: Ewa Żarnowska    12.02.2010. Drukuj Powiadom Znajomego

Na „5” wartą prawie 4 mln zł zasłużył Zarząd Powiatu Gorlickiego ze swoim projektem „Modernizacja Centrum Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego jako wzmocnienie oferty Południowomałopolskiej Sieci Edukacji Zawodowej. Właśnie została ogłoszona Lista projektów, z wynikami oceny merytorycznej właściwej, złożonych w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego Schemat 1.1 B Rozwój infrastruktury kształcenia ustawicznego oraz kształcenia zawodowego. Projekt Powiatu znalazł się na bardzo wysokiej piątej pozycji - mówi starosta Mirosław Wędrychowicz.

Projekt Nowe Kwalifikacje - Nowa Praca
Redaktor: Ewa Żarnowska    11.02.2010. Drukuj Powiadom Znajomego
Dotacje do 40 tys. zł na założenie działalności gospodarczej. Pomysł na własny biznes. Bezpłatne szkolenia i doradztwo z zakresu założenia i prowadzenia działalności. To tylko  niektóre możliwości jakie daje projekt Nowe Kwalifikacje - Nowa Praca. Projekt skierowany jest przede wszystkim do osób, które są bezrobotne maksymalnie do 6 miesięcy i zostały zwolnione z pracy nie z własnej winy, a także do pracowników zagrożonych zwolnieniami lub będących w okresie wypowiedzenia. W Świetlicy Szkolnej Zespołu Szkół Technicznych im. Wincentego Pola w Gorlicach odbyło się spotkanie informacyjne. Przybyło kilkadziesiat osób zainteresowanych tym tematem. Spotkanie prowadzili przedstawiciele firmy PM Doradztwo Gospodarcze z Krakowa.

X Powiatowy Konkurs Recytatorsko - Teatralny im. Jana Pawła II rozstrzygnię
Redaktor: Ewa Żarnowska    09.02.2010. Drukuj Powiadom Znajomego
   Grupa Teatralna przy Zespole Szkół Ekonomicznych w Gorlicach pod kierunkiem Stanisławy Baliszewskiej zwyciężyła w X  Powiatowym Konkursie Recytatorsko - Teatralnym im. Jana Pawła II. Młodzi i niezwykle utalentowani aktorsko uczniowie zmierzyli się z utworem Witolda Gombrowicza „Ferdydurke”. Zmierzyli się i zwyciężyli! Gratulacje laureatom złożył starosta Mirosław Węrychowicz.

««  start « poprz. 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 2866 - 2880 z 3022