Facebook
18 lutego 2019 13:37
Imieniny: Konstancji, Maksyma, Wiaczesława
A A A
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
Aktualności
XL sesja Rady Powiatu Gorlickiego
Redaktor: Ewa Żarnowska    22.02.2010. Drukuj Powiadom Znajomego
Zapraszamy na XL sesję Rady Powiatu Gorlickiego, która odbędzie się  w 25 lutego  2010 r. o godz. 10.00  w sali 104 w siedzibie Starostwa Powiatowego  w Gorlicach, przy ul. Bieckiej 3.

Czytaj całość
 
Dla terenów wiejskich
Redaktor: Ewa Żarnowska    23.02.2010. Drukuj Powiadom Znajomego
Osoby bezrobotne zamieszkałe na terenach wiejskich a zainteresowane ofertą  Fundacji na Rzecz Rozwoju Polskiego Rolnictwa w zakresie założenia własnej firmy i skorzystania z dotacji, pożyczki czy szkoleń mogą zapoznać się z działaniami Fundacji dzwoniąc pod numer 018 441-35-66 lub bezpośrednio w siedzibie w Nowym Sączu przy ul. Tarnowskiej 28, a także na stronie www.fdpa.org.pl

Czytaj całość
 
Powiatowa Rada Zatrudnienia
Redaktor: Ewa Żarnowska    23.02.2010. Drukuj Powiadom Znajomego
Pod przewodnictwem sekretarza powiatu Krzysztofa Augustyna obradowała w Starostwie Powiatowym w Gorlicach Powiatowa Rada Zatrudnienia. Głównym tematem spotkania było rozpatrzenie propozycji kierunków kształcenia proponowanych do uruchomienia w roku szkolnym 2010/2011 w szkołach publicznych ze szczególnym uwzględnieniem szkół prowadzących kształcenie zawodowe.

Czytaj całość
 
Spotkanie sołtysów
Redaktor: Ewa Żarnowska    15.02.2010. Drukuj Powiadom Znajomego
  75 sołtysów z terenu powiatu gorlickiego przybyło do Starostwa Powiatowego w Gorlicach na doroczne spotkanie z samorządowcami powiatu, miast i gmin.
Czytaj całość
 
Lepsze kształcenie lepsi fachowcy
Redaktor: Ewa Żarnowska    16.02.2010. Drukuj Powiadom Znajomego
Dodatkowe 7,5 mln zł na 4 lata na wzmocnienie kształcenia zawodowego w powiecie gorlickim, dodatkowe zajęcia z wykorzystaniem najnowszych technologii informatyczno- komunikacyjnych,  zajęcia specjalistyczne wykorzystujące w sposób praktyczny nowoczesne narzędzia i metody nauczania, nauka terminów zawodowych w językach obcych, doposażenie szkół  w nowoczesny sprzęt techno-dydaktyczny – to tylko niektóre z dobrodziejstw projektu „Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce”. Powiat gorlicki jest jednym z jego uczestników. Skorzystają na tym uczniowie zasadniczych szkół zawodowych, techników, techników uzupełniających oraz szkół policealnych dla młodzieży, mających status placówek publicznych oraz niepublicznych o uprawnieniach szkół publicznych.
Czytaj całość
 
Bułgarski Biełogradczik bliżej Gorlic
Redaktor: Ewa Żarnowska    15.02.2010. Drukuj Powiadom Znajomego
Dwunastu gości z miasta Biełogradczik w Bułgarii, na czele z burmistrzem miasta Emilem Cankowem oraz jego zastępcą Mirosławem Watewem, przebywało na terenie powiatu gorlickiego i Małopolski. Podstawowym celem ich wizyty było zapoznanie się z potencjałem powiatu gorlickiego ze szczególnym uwzględnieniem jego atrakcji i walorów, które mogą być uznane za wiodące lokalne marki turystyczne. W trakcie spotkania doszło do zawarcia umowy o współpracy, którą ze strony powiatu gorlickiego podpisał starosta Mirosław Wędrychowicz.
Czytaj całość
 
Więcej miejsca więcej wsparcia
Redaktor: Ewa Żarnowska    12.02.2010. Drukuj Powiadom Znajomego
   „To nasz drugi dom. Tu mamy wsparcie, dzielimy się troskami i radościami. Dzięki temu czujemy, że jesteśmy pełnosprawnymi ludźmi i mamy takie same prawa jak wszyscy...” – mówił Tadeusz – przewodniczący społeczności Ośrodka. „Praca tutaj to służba. Gdyby ktoś tylko chciał pracować to na pewno nie w tym miejscu...” – dodawał starosta Mirosław Wędrychowicz. Wiele słów serdeczności, wdzięczności i zwykłej ludzkiej radości usłyszeć można było podczas uroczystości oddania do użytku nowych, dodatkowych pomieszczeń dla potrzeb Dziennego Ośrodka Wsparcia dla Osób z Zaburzeniami Psychicznymi w Gorlicach.

Czytaj całość
 
Zasłużyli na 5
Redaktor: Ewa Żarnowska    12.02.2010. Drukuj Powiadom Znajomego

    Na „5” wartą prawie 4 mln zł zasłużył Zarząd Powiatu Gorlickiego ze swoim projektem „Modernizacja Centrum Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego jako wzmocnienie oferty Południowomałopolskiej Sieci Edukacji Zawodowej. Właśnie została ogłoszona Lista projektów, z wynikami oceny merytorycznej właściwej, złożonych w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego Schemat 1.1 B Rozwój infrastruktury kształcenia ustawicznego oraz kształcenia zawodowego. Projekt Powiatu znalazł się na bardzo wysokiej piątej pozycji - mówi starosta Mirosław Wędrychowicz.

Czytaj całość
 
Projekt Nowe Kwalifikacje - Nowa Praca
Redaktor: Ewa Żarnowska    11.02.2010. Drukuj Powiadom Znajomego
Dotacje do 40 tys. zł na założenie działalności gospodarczej. Pomysł na własny biznes. Bezpłatne szkolenia i doradztwo z zakresu założenia i prowadzenia działalności. To tylko  niektóre możliwości jakie daje projekt Nowe Kwalifikacje - Nowa Praca. Projekt skierowany jest przede wszystkim do osób, które są bezrobotne maksymalnie do 6 miesięcy i zostały zwolnione z pracy nie z własnej winy, a także do pracowników zagrożonych zwolnieniami lub będących w okresie wypowiedzenia. W Świetlicy Szkolnej Zespołu Szkół Technicznych im. Wincentego Pola w Gorlicach odbyło się spotkanie informacyjne. Przybyło kilkadziesiat osób zainteresowanych tym tematem. Spotkanie prowadzili przedstawiciele firmy PM Doradztwo Gospodarcze z Krakowa.

Czytaj całość
 
X Powiatowy Konkurs Recytatorsko - Teatralny im. Jana Pawła II rozstrzygnię
Redaktor: Ewa Żarnowska    09.02.2010. Drukuj Powiadom Znajomego
   Grupa Teatralna przy Zespole Szkół Ekonomicznych w Gorlicach pod kierunkiem Stanisławy Baliszewskiej zwyciężyła w X  Powiatowym Konkursie Recytatorsko - Teatralnym im. Jana Pawła II. Młodzi i niezwykle utalentowani aktorsko uczniowie zmierzyli się z utworem Witolda Gombrowicza „Ferdydurke”. Zmierzyli się i zwyciężyli! Gratulacje laureatom złożył starosta Mirosław Węrychowicz.
 

Czytaj całość
 
««  start « poprz. 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 2866 - 2880 z 3022
KONTAKT
Starostwo Powiatowe w Gorlicach
38-300 Gorlice
ul. Biecka 3
tel.: (018) 353 53 80
fax: (018) 353 75 45
mail: starostwo@powiatgorlicki.pl