19 listopada 2018 08:31
Imieniny: Elżbiety, Seweryny, Salomei
NIE! dla GMO
Redaktor: Ewa Żarnowska    26.11.2009. Drukuj Powiadom Znajomego
Zdecydowane NIE! dla upraw roślin genetycznie zmodyfikowanych na terenie powiatu gorlickiego oraz całej Małopolski powiedziała Rada Powiatu Gorlickiego. Rada pojęła jednogłośnie stanowisko sprzeciwiające się tego typu uprawom. Poparła w ten sposób rezolucję podjętą przez Sejmik Województwa Małopolskiego w sprawie ogłoszenia obszaru Województwa Małopolskiego strefą wolną od upraw organizmów roślinnych zmodyfikowanych genetycznie.

Będzie sala sportowa dla "Górki"
Redaktor: Ewa Żarnowska    26.11.2009. Drukuj Powiadom Znajomego
200 osób – to  ilość użytkowników przewidywana dla nowej sali sportowej w Gorlicach. Powstanie przy Zespole Szkół Nr 1, tzw. Górka, na bazie dotychczasowych warsztatów szkolnych. Właśnie Zarząd Powiatu Gorlickiego ogłosił przetarg na I etap realizacji tego zadania. Do końca sierpnia 2010 roku zaplanowano wybudowanie stanu surowego hali. Wartość zadania poznamy po rozstrzygnięciu przetargu.

Jubileuszowy konkurs recytatorski
Redaktor: Ewa Żarnowska    25.11.2009. Drukuj Powiadom Znajomego
W piątek 27 listopada 2009 r. w Zespole Szkół Ekonomicznych w Gorlicach odbędzie się X Powiatowy Konkurs Recytatorsko - Teatralny im. Jana Pawła II w kategorii Recytacja. Początek prezentacji godzina 10-ta.

Koncert w hołdzie
Redaktor: Ewa Żarnowska    25.11.2009. Drukuj Powiadom Znajomego
Młodzieżowy Dom Kultury w Gorlicach zaprasza na "Koncert w hołdzie", który odbędzie się w czwartek 26 listopada 2009 r. od godz. 17.30 w Auli Państwowej Szkoły Muzycznej w Gorlicach.

Unikatowa książka
Redaktor: Ewa Żarnowska    23.11.2009. Drukuj Powiadom Znajomego
To historia i tajemnice tajnego nauczania w Gorlicach i powiecie gorlickim. Jestem dumna z tej książki. To jest unikat. - Tak o książce „Tajne nauczanie na terenie powiatu gorlickiego w latach 1939 – 1945 – Materiały źródłowe ze zbiorów Aleksandra Potockiego” mówiła jej autorka Maria Cieśla podczas promocji wydawnictwa. W gorlickiej Galerii Sztuki „Dwór Karwacjanów” spotkali się redaktorzy tego dzieła, wszyscy, którzy wspierali jego powstanie oraz nieliczni żyjący jeszcze uczestnicy tamtych wydarzeń, a także osoby zainteresowane historią Ziemi Gorlickiej. Wydanie książki zostało sfinansowane przez Zarząd Powiatu Gorlickiego. Książka powstała także przy wydatnym wsparciu ze strony Komisji Edukacji, Dziedzictwa Kulturowego oraz Mniejszości Narodowych i Etnicznych Rady Powiatu Gorlickiego pod kierunkiem Zofii Kamińskiej.

Podpisana umowa termomodernizacyjna
Redaktor: Ewa Żarnowska    23.11.2009. Drukuj Powiadom Znajomego
   15 mln zł trafi na teren powiatu gorlickiego w ramach realizacji termomodernizacji 9  powiatowych obiektów użyteczności publicznej. Aż 11 mln zł z tej kwoty zostanie wydanych na powiatowe obiekty znajdujące się w Gorlicach. Starosta Mirosław Wędrychowicz podpisał w Warszawie umowę z Narodowym  Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na realizację projektu termomodernizacyjnego. W podpisaniu uczestniczył także wicestarosta Karol Górski. Planowany całkowity koszt projektu wynosi 15.009.673 zł. Koszt kwalifikowany - 14.288.278 zł. Dofinansowanie - 50% kosztów kwalifikowanych - 7.144.139 zł.  Jego realizacja rozłożona jest na 3 lata.

XXXVII sesja Rady Powiatu Gorlickiego
Redaktor: Ewa Żarnowska    26.11.2009. Drukuj Powiadom Znajomego
Zapraszamy na XXXVII sesję Rady Powiatu Gorlickiego, która odbędzie się  w dniu 26 listopada 2009 r. o godz. 10.00  w sali 104 w siedzibie Starostwa Powiatowego  w Gorlicach, przy ul. Bieckiej 3.

Rok mostów
Redaktor: Ewa Żarnowska    20.11.2009. Drukuj Powiadom Znajomego

Trzy zupełnie nowe mosty powstają w tym roku na drogach powiatowych. Staraniem Zarządu Powiatu Gorlickiego budowane są mosty w Ropie, Rozdzielu i Bystrej. Wiosną br. do użytku oddano już most w Brunarach.

Produkt turystyczny - Karpackie Podkowy
Redaktor: Ewa Żarnowska    19.11.2009. Drukuj Powiadom Znajomego
„Beskid Zielony” Lokalna Organizacja Turystyczna w Gorlicach wspólnie z kilkudzisięcioma partnerami od Krynicy po Krosno, w tym także Powiatem Gorlickim, przystapiła do realizacji projektu "Karpackie Podkowy". W jego efekcie m.in. wybudowany zostanie szlak turystyki jeździeckiej o długości 765 km, a na nim zamontowanych zostanie 220 rogali, ok. 626 drogowskazów, ok. 1000 tyczek i ok. 500 tabliczek. Wydanych zostanie 9000 map oraz 10 000 folderów. Koszt realizacji całego projektu to ok. 1 mln złotych. Większość środków pochodzi z Funduszu dla Organizacji Pozarządowych ustanowionego w ramach Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego w ramach Komponentu II – Ochrona Środowiska i Zrównoważony Rozwój.

Rusza MAŁA LIGA  WIERTMET HANDBALL CUP
Redaktor: Ewa Żarnowska    16.11.2009. Drukuj Powiadom Znajomego

Za niespełna 3 tygodnie startuje„Mała Liga Piłki Ręcznej  - Wiertmet Handball Cup” pod Honorowym Patronatem Romana Stygara. Zapraszamy do udziału szkoły podstawowe oraz UKS z powiatu gorlickiego.

««  start « poprz. 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 2821 - 2835 z 2919