Facebook
21 września 2018 06:20
Imieniny: Jonasza, Mateusza, Hipolita
A A A
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
Aktualności
Powiatowe dotacje na zabytki
Redaktor: Ewa Żarnowska    19.06.2009. Drukuj Powiadom Znajomego
Rada Powiatu Gorlickiego podjęła uchwałę przyznającą dotacje na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytkach wpisanych do rejestru zabytków. Przyznano je dla 9 obiektów, czyli 8 parafii i 1 fundacji..
Czytaj całość
 
119 najzdolniejszych
Redaktor: Ewa Żarnowska    19.06.2009. Drukuj Powiadom Znajomego
Stu dziewiętnastu uczniów szkół ponadgimnazjalnych prowadzonych przez powiat gorlicki - finalistów olimpiad, konkursów i turniejów wraz z rodzicami i wychowawcami przybyło do Państwowej Szkoły Muzycznej w Gorlicach, by spotkać się z władzami Powiatu.
Czytaj całość
 
XI Powiatowy Rajd im. Jana Pawła II
Redaktor: Ewa Żarnowska    15.06.2009. Drukuj Powiadom Znajomego

W XI  Powiatowym Rajdzie   im. Jana  Pawła  II  uczestniczyli  uczniowie ze szkół ponadgimnazjalnych  powiatu gorlickiego. Wraz z 15 opiekunami i 5 przewodnikami wędrowało 130 ucznioów z ZST   Gorlice,    I LO Gorlice,   ZSZ  Gorlice,   ZSZ   Biecz,    ZSZ  Bobowa, ZSE   Gorlice,   ZS nr 1 w Gorlicach.  Wszyscy szli beskidzkimi szlakami śladami Papieża Polaka, który przed laty wędrował po Ziemi Gorlickiej.

Czytaj całość
 
III Wojewódzki Konkurs Recytatorsko-Plastyczny Królowa Jadwiga  vetera et nova
Redaktor: Ewa Żarnowska    15.06.2009. Drukuj Powiadom Znajomego
Zespół Szkół Zawodowych w Bieczu zorganizował III Wojewódzki  Konkurs Recytatorsko-Plastyczny „Królowa Jadwiga – vetera et nova”. W zmaganiach recytatorskich w Bieczu uczestniczyło 11 recytatorów i dwie grupy teatralne. Przybyła młodzież m.in. aż ze Stalowej Woli, Żegociny, Rzeszowa.
Czytaj całość
 
Umowa z budowniczymi bloku operacyjnego
Redaktor: Ewa Żarnowska    03.06.2009. Drukuj Powiadom Znajomego
   Podpisaniem umowy między dyrektorem gorlickiego Szpitala Marianem Świerzem a gorlicką Firmą Alfa reprezentowaną przez Janusza Kapeckiego i Józefa Trybusa rozpoczęła się budowa nowego bloku operacyjnego dla gorlickiego szpitala. Wartość tej największej i najważniejszej szpitalnej inwestycji wyniesie około 16 mln zł.
Czytaj całość
 
Nowa karetka dla gorlickiego szpitala
Redaktor: Ewa Żarnowska    18.05.2009. Drukuj Powiadom Znajomego
   Wicemarszałek Leszek Zegzda i członek Zarządu Województwa Małopolskiego Wojciech Kozak wraz ze starostą Mirosławem Wędrychowiczem wręczyli dyrektorowi gorlickigo Szpitala Marianowi Świerzowi klucze do nowego ambulansu reanimacyjnego  z pełnym wyposażeniem. Będzie on służył do przewozu pacjentów w stanach zagrożenia życia ze Szpitalnego Oddziału Ratunkowego do klinik i innych szpitali specjalistycznych. Karetkę poświecił szpitalny kapelan ks. Andrzej Kluz.
Czytaj całość
 
Budujemy mosty
Redaktor: Ewa Żarnowska    01.06.2009. Drukuj Powiadom Znajomego
  Jest już nowy most w Brunarach. Będzie nowy most w Ropie. Inwestycja w Brunarach kosztowała 5,9 mln zł, a rozpoczynająca się w Ropie będzie mieć wartość blisko 5 mln zł. W ten sposób na dwóch ważnych drogach powiatowych: Ropa – Wysowa i Florynka – Izby powstają nowoczesne i trwałe mosty, które służyć będą mieszkańcom oraz odwiedzającym ten rejon licznym turystom.
Czytaj całość
 
IX MIędzynarodowy Konkurs Grafiki Komputerowej
Redaktor: Ewa Żarnowska    03.06.2009. Drukuj Powiadom Znajomego
W Gorlicach odbył się wernisaż prac laureatów i uczestników IX edycja Międzynarodowego Konkursu Grafiki Komputerowej i Fotografii Cyfrowej. W konkursie uczestniczą uczniowie ze słowackich, niemieckich, czeskich i polskich szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Ogółem wpłynęło 486 prac.
Czytaj całość
 
Powiatowe Forum Organizacji Pozarządowych
Redaktor: Ewa Żarnowska    26.05.2009. Drukuj Powiadom Znajomego
    Kilkudziesięciu przedstawicieli stowarzyszeń z terenu powiatu gorlickiego przybyło na "Powiatowe Forum Organizacji Pozarządowych". Jego organizatorem było Stowarzyszenie Sądecki Uniwersytet Trzeciego Wieku w porozumieniu z Powiatem Gorlickim. Spotkanie miało charakter szkoleniowo-doradczy. Spotkało się z bardzo dużym zainteresowaniem ze strony lokalnych stowarzyszeń, które dostrzegły w nim szansę zdobycie i znacznego poszerzenia wiedzy z zakresu prowadzenia tego typu organizacji od strony prawnej, ekonomicznej i czysto organizacyjnej.
Czytaj całość
 
Inwestycja na mierę XXI wieku - nowy blok operacyjny
Redaktor: Ewa Żarnowska    18.05.2009. Drukuj Powiadom Znajomego
Tylko dni dzielą nas od rozpoczęcia realizacji największego zadania inwestycyjnego w szpitalu po termomodernizacji. Będzie to budowa nowego,  niezwykle nowoczesnego bloku operacyjnego. W jego skład wejdzie: blok operacyjny, sterylizatornia i centralna dezynfektornia. Jego wartość zaplanowano na  16 mln zł. Zarząd i Rada Powiatu Gorlickiego zabezpieczyli na ten cel w budżecie powiatu niebagatelną kwotę 6,4 mln zł, a reszta - 9,6 mln zł to pieniądze unijne pozyskane z Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego. Bez przesady można stwierdzić, że ta inwestycja zapewni nowe oblicze Szpitalowi Specjalistycznemu w Gorlicach.  
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 2821 - 2835 z 2837
KONTAKT
Starostwo Powiatowe w Gorlicach
38-300 Gorlice
ul. Biecka 3
tel.: (018) 353 53 80
fax: (018) 353 75 45
mail: starostwo@powiatgorlicki.pl