20 lipca 2019 13:56
Imieniny: Czesława, Hieronima, Eliasza
Bieccy uczniowie w Valenci
Redaktor: Ewa Żarnowska    22.03.2011. Drukuj Powiadom Znajomego
Praktyczne doskonalenie kwalifikacji w zawodzie hotelarza, wyjście naprzeciw zapotrzebowaniu na stworzenie większych możliwości zatrudnienia, rozwój ducha przedsiębiorczości wśród uczniów i ukierunkowanie ich na dalszy rozwój to tylko niektóre cele projektu, który od dwóch lat jest realizowany w Zespole Szkół Zawodowych im. św. Jadwigi Królowej w Bieczu. Teraz wyjechali do Valenci.

Trzecie rozdanie nagrody Pro Publico Bono
Redaktor: Ewa Żarnowska    21.03.2011. Drukuj Powiadom Znajomego
Stanisław Kozieł został laureatem trzeciej edycji nagrody Przewodniczącego Rady Powiatu Gorlickiego Pro Publico Bono. Wyróżnienia otrzymali Marek Podraza oraz Stowarzyszenie Na Rzecz Sprawności Dzieci i Młodzieży "Sprawne Smoki" reprezentowane przez prezes Małgorzate Markowicz. Wręczenie nagród przez przewodniczącego Rady Marka Bugnę odbyło się w kasztelu w Szymbarku.

Vis Nova czyli inteligentne technologie energetyczne
Redaktor: Ewa Żarnowska    18.03.2011. Drukuj Powiadom Znajomego
Prawidłowe wykorzystanie energii poprzez zastosowanie nowoczesnego systemu zarządzania nią to główne założenie nowatorskiego programu, który wdraża do realizacji Zarząd Powiatu Gorlickiego. Projekt o tajemniczo brzmiącej nazwie „Vis Nova” ma charakter międzynarodowy. Powiat gorlicki, jako jedyny reprezentant Polski, realizował go będzie razem z 5 regionami wiejskimi w Niemczech, Austrii i na Węgrzech. Całkowita wartość projektu wynosi niebagatelną kwotę 300 tys. euro.

V sesja Rady Powiatu Gorlickiego
Redaktor: Ewa Żarnowska    17.03.2011. Drukuj Powiadom Znajomego
Zapraszamy na  V sesję Rady Powiatu Gorlickiego, która odbędzie się  w dniu 24 marca 2011 r.  o godz. 10.00  w siedzibie Starostwa Powiatowego przy ul. Bieckiej 3 w sali 104.

Termomodernizacyjna wiosna
Redaktor: Ewa Żarnowska    17.03.2011. Drukuj Powiadom Znajomego
Rusza termomodernizacja kolejnego powiatowego budynku użyteczności publicznej. Gorlicka firma budowlana rozstawiła rusztowania przy budynku administracyjnym przy ul. Michalusa18, gdzie mieści się m.in. Powiatowy Urząd Pracy. Zakończyły się natomiast roboty przy 4 obiektach oświatowych. Zarząd Powiatu Gorlickiego ogłosił przetarg na termomodernizację Centrum Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego w Gorlicach. Przygotowuje także kolejny wniosek termomodernizacyjny na 9 następnych obiektów.

XI Powiatowy Konkurs Ortograficzny
Redaktor: Ewa Żarnowska    17.03.2011. Drukuj Powiadom Znajomego
Nastrój oscylował od hurraoptymizmu do melancholii... Takie zdanie znalazło się w dyktandzie XI Powiatowego Konkursu Ortograficznego dla szkół ponadgimnazjalnych. Takie odczucia mieli także uczestnicy konkursu podczas pisania dyktanda.

Jan Paweł II znowu wśród nas
Redaktor: Ewa Żarnowska    11.03.2011. Drukuj Powiadom Znajomego
10 marca w Krakowie w kinie Kijów odbyła się premiera filmu "Jan Paweł II. Szukałem Was...". Jego producentem  jest gorliczanin Stanisław Szymański – laureat tegorocznej nagrody Mosty Starosty. Od 11 marca film o Papieżu prezentowany jest w kinach całej Polski. Z pewnością trafi także do Gorlic. Za naszym pośrednictwem Stanisław Szymański zaprasza do obejrzenia filmu i ponownego, wyjątkowego spotkania z Naszym Papieżem Polakiem Janem Pawłem II.

Z wizytą na giełdzie
Redaktor: Ewa Żarnowska    10.03.2011. Drukuj Powiadom Znajomego
Uczniowie, nauczyciele oraz rodzice przybyli tłumnie na II Powiatową Giełdę Szkół Ponadgimnazjalnych, która odbyła  się w Hali Sportowej Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gorlicach. Przedsięwzięcie zorganizował Wydział Edukacji, Kultury, Turystyki i Sportu Starostwa Powiatowego w Gorlicach wspólnie ze szkołami.

Przed ostatecznym wyborem
Redaktor: Ewa Żarnowska    03.03.2011. Drukuj Powiadom Znajomego
  Przed ostatecznym wyborem kierunków dalszego kształcenia lada dzień staną gimnazjaliści klas trzecich. Właśnie z myślą o nich powstała oferta kształcenia w klasach pierwszych szkół ponadgimnazjalnych prowadzonych przez powiat gorlicki w roku szkolnym 2011/2012. Zawiera ona między innymi 10 nowych kierunków.

Zintegrowanie systemu
Redaktor: Ewa Żarnowska    01.03.2011. Drukuj Powiadom Znajomego
Prezentacja projektu, zintegrowanie działań, wzajemne poznanie, publiczne ogłoszenie przetargu, a na koniec gromkie sto lat...To niektóre elementy spotkania partnerów projektu pn. “Budowa zintegrowanego systemu informacji i zarządzania zbiorami 33 bibliotek publicznych w woj. małopolskim z użyciem technologii teleinformatycznych” realizowanego przez Powiat Gorlicki w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007 – 2013. Spotkanie pod przewodnictwem starosty Mirosława Wędrychowicza miało miejsce w Starostwie Powiatowym w Gorlicach.

««  start « poprz. 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 2821 - 2835 z 3235