23 lutego 2019 08:14
Imieniny: Damiana, Romany, Florentyna
Przybywajcie INNOWICA 2010
Redaktor: Ewa Żarnowska    23.04.2010. Drukuj Powiadom Znajomego
  Stowarzyszenie Przyjaciół Nowicy oraz Bractwo Młodzieży Greckokatolickiej „Sarepta” zapraszają na III Spotkania Teatralne INNOWICA 2010. Spotkania odbędą się w dniach 1-3 maja 2010 r. oczywiście w Nowicy w powiecie gorlickim.

Przyjazny dom
Redaktor: Ewa Żarnowska    23.04.2010. Drukuj Powiadom Znajomego
Dom Pomocy Społecznej w Klimkówce uzyskał bardzo ważny certyfikat. Potwierdza on, że jest to placówka pozbawiona przemocy.

XLII sesja Rady Powiatu Gorlickiego
Redaktor: Ewa Żarnowska    23.04.2010. Drukuj Powiadom Znajomego
Zapraszamy na XLII sesję Rady Powiatu Gorlickiego, która odbędzie się  w dniu 29 kwietnia 2010 r. o godz. 10.00  w sali 104 w siedzibie Starostwa Powiatowego  w Gorlicach, przy ul. Bieckiej 3.

Polacy pożegnali Lecha i Marię Kaczyńskich
Redaktor: Ewa Żarnowska    19.04.2010. Drukuj Powiadom Znajomego
Polacy oddali ostatni hołd tragicznie zmarłemu prezydentowi Rzeczypospolitej Polskiej Lechowi Kaczyńskiemu i jego małżonce Marii. W krakowskich uroczystościach pogrzebowych uczestniczyli: najbliższa rodzina zmarłych, przedstawiciele najwyższych władz Polski z premierem Donaldem Tuskiem oraz 18 zagranicznych delegacji, a wśród nich m.in. prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew, prezydent Niemiec Horst Koehler, prezydent Ukrainy Wiktor Janukowycz, prezydent Czech Vaclav Klaus, prezydent Łotwy Valdis Zatlers, prezydent Litwy Dalia Grybauskaite oraz szef Parlamentu Europejskiego Jerzy Buzek. Byli tam także przedstawiciele powiatu gorlickiego w osobach wicestarosty Karola Górskiego i wiceprzewodniczącego Rady Powiatu Gorlickiego Karola Tenerowicza.

Tragedia w Smoleńsku. Żałoba narodowa w Polsce
Redaktor: Ewa Żarnowska    12.04.2010. Drukuj Powiadom Znajomego
Rada i Zarząd Powiatu Gorlickiego oraz pracownicy Starostwa Powiatowego w Gorlicach łączą się w bólu i żałobie z Rodziną i Bliskimi Prezydenta Polski Lecha Kaczyńskiego, Jego Małżonki Marii Kaczyńskiej oraz wszystkich osób, które zginęły w katastrofie lotniczej 10 kwietnia 2010 r.  w Smoleńsku. Cześć Ich Pamięci!

Pamięci ofiar Katynia
Redaktor: Ewa Żarnowska    07.04.2010. Drukuj Powiadom Znajomego
Gorlice dołączyły do całej Polski -   uczciły tragicznie zmarłego Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Lecha Kaczyńskiego i członków delegacji- ofiary katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem. Oddano również hołd 22 tysiącom Polaków zamordowanym przed 70. laty przez sowietów w Katyniu, Miednoje i Ostaszkowie oraz tysiącom rodzin zesłanym na Sybir.

Sesja żałobna
Redaktor: Ewa Żarnowska    12.04.2010. Drukuj Powiadom Znajomego
   Kilkadziesiąt osób przybyło na żałobną sesję Rady Powiatu Gorlickiego zwołaną dla uczczenia tragicznie zmarłego Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Lecha Kaczyńskiego i członków delegacji - ofiar katastrofy lotniczej  pod Smoleńskiem oraz upamiętnia 70. rocznicy Zbrodni Katyńskiej.

Znów sięgamy do MRPO
Redaktor: Ewa Żarnowska    30.03.2010. Drukuj Powiadom Znajomego
  Powiat gorlicki przystępuje do projektu pn. „Poprawa infrastruktury drogowej na terenie Powiatu Gorlickiego – w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego”. Jest to dodatkowy wniosek o środki finansowe do MRPO na modernizację dróg powiatowych. Projekt ma być realizowany jeszcze w 2010 roku.

Pro Publico Bono AD 2009
Redaktor: Ewa Żarnowska    29.03.2010. Drukuj Powiadom Znajomego
 Jan Spólnik został laureatem II edycji nagrody Przewodniczącego Rady Powiatu Gorlickiego Pro Publico Bono. Wyróżnienia otrzymały: Barbara Wiatr i Barbara Brach. Nagrodę wręczył przewodniczący Rady Powiatu Marek Bugno. Uroczystość miała miejsce w Galerii Sztuki Dwór Karwacjanów a poprzedził ją koncert fortepianowy w wykonaniu Marioli Cieniawy. Do nagrody nominowani byli ponadto: Chór Belfersingers, Eugeniusz Liana, Józef Podsadowski, Jan Ryba i Jan Wojnarski.

Amor librorum nos unit
Redaktor: Ewa Żarnowska    26.03.2010. Drukuj Powiadom Znajomego
Bibliotekarze z terenu powiatu gorlickiego, nowosądeckiego, nowotarskiego, miechowskiego i olkuskiego, zainspirowani, zmobilizowani i zjednoczeni przez starostę gorlickiego Mirosława Wędrychowicza, chcą wprowadzić w swoich placówkach digitalizację. Jej celem jest m.in. dostępność do bibliotecznych zasobów za pomocą internetu. To już coś znacznie więcej niż komputeryzacja bibliotek. Kompleksowy projekt digitalizacji 33 bibliotek został opracowany w Starostwie Powiatowym w Gorlicach przez inspektora Daniela Markowicza przy współpracy z krakowską firmą Magnus Media Piotra Jasiona.

««  start « poprz. 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 2821 - 2835 z 3020