Facebook
19 października 2018 02:45
Imieniny: Piotra, Pawła, Ziemowita
A A A
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
Aktualności
NFZ nie płaci  szpital i pacjenci mają problemy
Redaktor: Ewa Żarnowska    20.10.2009. Drukuj Powiadom Znajomego
 Prawie 4 mln zł zalega gorlickiemu szpitalowi Narodowy Fundusz Zdrowia za tzw. nadwykonania. Nadwykonania to nic innego jak tylko należność za wykonane w szpitalu, ponad ustalony w ramach kontraktu z NFZ limit, zabiegi, badania oraz leczenie pacjentów. Najwięcej takich nadwykonań ma chirurgia, wewnętrzny i pediatria. Teraz za wyleczonych pacjentów szpital w Gorlicach oraz setki mu podobnych w skali kraju nie otrzymują zapłaty. NFZ twierdzi: „każde świadczenie wykonane przez szpital ponad limit, wykonane jest na ryzyko zarządzającego szpitalem”.
Czytaj całość
 
Razem z organizacjami pozarządowymi
Redaktor: Ewa Żarnowska    20.10.2009. Drukuj Powiadom Znajomego

Kilkudziesięciu przedstawicieli organizacji pozarządowych z terenu powiatu gorlickiego przybyło na spotkanie do Starostwa Powiatowego w Gorlicach. Jego głównym celem był wybór Rady Konsultacyjnej ds. opracowania „Programu współpracy powiatu gorlickiego z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na 2010 rok”.

Czytaj całość
 
Pro Publico Bono 2010
Redaktor: Ewa Żarnowska    14.10.2009. Drukuj Powiadom Znajomego

Rusza II edycja nagrody Przewodniczącego Rady Powiatu Gorlickiego "Pro Publico Bono". Zapraszamy do zgłaszania kandydatur osób zasługujących na takie wyróżnienie w nieprzekraczalnym terminie do dnia 31 grudnia 2009 r.

 

Czytaj całość
 
Groźna zima w powiecie gorlickim
Redaktor: Ewa Żarnowska    15.10.2009. Drukuj Powiadom Znajomego

Bez prądu i łączności telefonicznej są mieszkańcy dużej części gminy Bobowa. Prądu nie ma także na terenie gmin: Uście Gorlickie i Moszczenica. Przerwy w dostawie występują również w Bystrej, Szymbarku oraz wielu innych miejscowościach powiatu gorlickiego. Do tego dochodzą liczne powalone drzewa i gałęzie tarasujące drogi. Ta sytuacja to skutek dwudniowych opadów bardzo mokrego śniegu.

Czytaj całość
 
Powiatowe Święto Edukacji
Redaktor: Ewa Żarnowska    13.10.2009. Drukuj Powiadom Znajomego

„Wielkim człowiekiem jest ten kto nie zatracił serca dziecka” - pod takim hasłem głoszonym przez Janusza Korczaka przebiegały powiatowe uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej. W Specjalnym Ośrodku Szkolno Wychowawczym w Szymbarku zgromadzili się dyrektorzy, nauczyciele i uczniowie - reprezentacje ponadgimnazjalnych szkół powiatu gorlickiego. Były życzenie, kwiaty, nagrody od samorządowych władz powiatu gorlickiego na czele ze starostą Mirosławem Wędrychowiczem oraz przewodniczącym Rady Powiatu Markiem Bugno.

Czytaj całość
 
Dla kasztelu w Szymbarku
Redaktor: Ewa Żarnowska    13.10.2009. Drukuj Powiadom Znajomego
Wicemarszałek Małopolski Leszek Zegzda i starosta gorlicki Mirosław Wędrychowicz podpisali w Szymbarku umowę o dofinansowanie rewaloryzacji i remontu renesansowego dworu obronnego w Szymbarku. Podpisy pod umową złożyli  również wicestarosta Karol Górski oraz odpowiedzialny za jej realizację – dyrektor Muzeum Dwory Karwacjanów i Gładyszów Zdzisław Tohl. W ten sposób sukcesem zakończył się ponad roczny „bój” Zarządu Powiatu Gorlickiego o środki z MRPO na modernizację kasztelu w Szymbarku.
Czytaj całość
 
Eksperci ze Starostwa
Redaktor: Ewa Żarnowska    13.10.2009. Drukuj Powiadom Znajomego

Jako eksperci dzielący się swoją wiedzą i doświadczeniem w zakresie realizacji międzynarodowych projektów w dziedzinie  rozwoju turystyki opartej na dziedzictwie kulturowym występują w Bułgarii pracownicy Starostwa Powiatowego z Gorlic Daniel Markowicz i Andrzej Wojciechowski.

Czytaj całość
 
Jak u Ciebie z ortografią?
Redaktor: Ewa Żarnowska    12.10.2009. Drukuj Powiadom Znajomego
Każdy dorosły mieszkaniec powiatu gorlickiego ma szansę zmierzyć się z zasadami ortograficznymi i interpunkcyjnymi. Starostwo Powiatowe w Gorlicach i Muzeum Dwory Karwacjanów i Gładyszów zapraszają do udziału w II Powiatowym Dyktandzie dla Dorosłych, które odbędzie się 27 pażdziernika 2009 roku. Na mistrzów czekają wartościowe nagrody. Szczegóły w Regulaminie.
Czytaj całość
 
Dołącz do LIDERA
Redaktor: Ewa Żarnowska    12.10.2009. Drukuj Powiadom Znajomego

W związku z dofinansowaniem pozyskanym z Osi 4 Leader PROW na lata 2007-2013 Stowarzyszenie LGD "Beskid Gorlicki" rozpoczyna cykl spotkań informacyjno-szkoleniowych dotyczących możliwości pozyskania dofinansowania na realizację projektów w ramach "Małych projektów", "Odnowy i rozwoju wsi", "Tworzenia i rozwoju mikroprzedsiębiorstw" oraz "Różnicowania w kierunku działalności nierolniczej".

Zapraszamy mieszkańców z terenu powiatu gorlickiego na spotkanie informacyjno-szkoleniowe, które  odbędzie się  23.10.2009 r. w Starostwie Powiatowym w Gorlicach (sala 104) o godz. 16:00.

Czytaj całość
 
Na budowie hali w Bieczu
Redaktor: Ewa Żarnowska    30.09.2009. Drukuj Powiadom Znajomego
Imponujące tempo ma budowa hali sportowej przy Zespole Szkół Zawodowych w Bieczu. Robotnicy z HAŻBUDU już układają dach.
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 2806 - 2820 z 2880
KONTAKT
Starostwo Powiatowe w Gorlicach
38-300 Gorlice
ul. Biecka 3
tel.: (018) 353 53 80
fax: (018) 353 75 45
mail: starostwo@powiatgorlicki.pl