18 lutego 2019 13:58
Imieniny: Konstancji, Maksyma, Wiaczesława
Opłacalne inwestowanie
Redaktor: Ewa Żarnowska    21.06.2010. Drukuj Powiadom Znajomego
471 laureatów olimpiad i konkursów przedmiotowych szczebla międzynarodowego, krajowego i wojewódzkiego wychowały szkoły ponadgimnazjalne prowadzone przez powiat gorlicki w III kadencji samorządu, czyli w latach 2007-2010. Ich liczba rośnie z roku na rok. W 2007 było to 88 uczniów, w 2008 – 106, w 2009 – 119 a w 2010 aż 158 laureatów. Z pewnością duży wpływa na te sukcesy edukacyjne miało zainwestowanie przez Zarząd Powiatu Gorlickiego kwoty 1,8 mln zł w modernizację szkolnych pracowni przedmiotowych.

BĄDŹMY SOLIDARNI POMÓŻMY POWODZIANOM
Redaktor: Ewa Żarnowska    08.06.2010. Drukuj Powiadom Znajomego
Starostwo Powiatowe w Gorlicach  prowadzi zbiórkę, na rzecz poszkodowanych przez powódź mieszkańców Powiatu Gorlickiego, w postaci: wody mineralnej, środków czystości, rękawic, żywności o wydłużonej przydatności do spożycia oraz nowej pościeli, ręczników i kocy.
Na darczyńców oczekujemy w byłej siedzibie Pogotowia Ratunkowego w Gorlicach przy ulicy Michalusa 18, w dniach od 9 – 25 czerwca 2010 roku, w dni robocze, w godz. od 8.00 do 16.00.

Królowa Jadwiga vetera et nova
Redaktor: Ewa Żarnowska    14.06.2010. Drukuj Powiadom Znajomego
W Zespole Szkół Zawodowych im. Św. Jadwigi Królowej w Bieczu zakończyła się czwarta edycja Wojewódzkiego  Konkursu Recytatorsko-Plastycznego „Królowa Jadwiga – vetera et nova”. Celem konkursu było propagowanie wiedzy o życiu i działalności św. Jadwigi Królowej, o specyfice czasów, w których żyła oraz uświadomienie młodzieży prawdy o aktualności etosu realizowanego przez królową.

Pomyślne rozdanie Schetynówek
Redaktor: Ewa Żarnowska    10.06.2010. Drukuj Powiadom Znajomego
Kolejne 10 kilometrów dróg powiatowych zostanie zmodernizowanych. Starosta Mirosław Wędrychowicz podpisał umowę z wojewodą małopolskim Stanisławem Kracikiem na dotację w wysokości 2,4 mln zł. Dofinansowanie pozwoli na realizację inwestycji o wartości 4,8 mln zł. Usprawni ona komunikację między miejscowościami: Libusza, Kobylanka, Głęboka, Biecz, Grudna Kępska, Wójtowa a drogą krajową nr 28 oraz trasami wojewódzkimi 993 i 979. Projekt będzie realizowany w ramach II edycji Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych 2008-2011.

Pomiędzy niebem a ziemią
Redaktor: Ewa Żarnowska    14.06.2010. Drukuj Powiadom Znajomego
W MDK w Gorlicach odbył się wernisaż konkursu fotograficznego „Pomiędzy niebem a ziemią” zainicjowany przez Wojciecha Haberka – instruktora MDK. Zorganizowany został dla młodzieży szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, Na konkurs wpłynęło 122 fotografie 17 autorów z pięciu szkół powiatu gorlickiego.

Utrudnienia na drogach powiatowych
Redaktor: Ewa Żarnowska    09.06.2010. Drukuj Powiadom Znajomego
Powódź z 4 czerwca br. spowodowała ogromne zniszczenia na drogach powiatowych. Wiele z nich ma oberwane korpusy, uszkodzone mosty i przepusty, zerwane nawierzchnie. Powoduje to konieczność ograniczenia w ruchu oraz nakłada na kierowców obowiązek zachowania szczególnej ostrożności. Wstępna wartość strat w powiatowej infrastrukturze drogowo-mostowej wynosi prawie 41 mln zł.

W hołdzie Chopinowi
Redaktor: Ewa Żarnowska    09.06.2010. Drukuj Powiadom Znajomego
Serdecznie zapraszamy na koncert gitarowy „W hołdzie Chopinowi” w wykonaniu CRACOW GUITAR QUARTET, który odbędzie się 11 czerwca 2010 roku (piątek), godz. 18.00, sala im. ks. Br. Świeykowskiego „Dwór Karwacjanów” – Gorlice, ul. Wróblewskiego 10 A. Koncert miał odbyć się 4 czerwca, ale z powodu powodzi jego termin został przesunięty.

Na dobre i na złe z gorlickiego
Redaktor: Ewa Żarnowska    09.06.2010. Drukuj Powiadom Znajomego
Już w najbliższy piątek 11 czerwca program 2 TVP wyemituje najnowszy odcinek serialu „Na dobre i na złe”, w którym jedną z ważnych ról zagra ... powiat gorlicki oraz jego mieszkańcy. W styczniu na teren naszego powiatu przybyła ekipa filmowa. Sprawcą tego wydarzenia był gorliczanin Stanisław Szymański – producent serialu. Wsparcia organizacyjnego udzieliło ekipie filmowej między innymi Starostwo Powiatowe w Gorlicach.

XII Rajd im. Jana Pawła II
Redaktor: Ewa Żarnowska    09.06.2010. Drukuj Powiadom Znajomego
Powódź i zapowiadane burze nie zatrzymały ich w domu. Na trasy XII Rajdu im. Jana Pawła II wyruszyło już 33 uczniów szkół ponadgimnazjalnych powiatu gorlickiego. Kolejni dołączą do nich w czwartek. Po raz pierwszy na trasę wyruszy także około 50 uczestników Uniwersytetu Złotego Wieku. Wszystkie drogi prowadzą do Bartnego.

Zniszczenia trudne do ogarnięcia
Redaktor: Ewa Żarnowska    07.06.2010. Drukuj Powiadom Znajomego
12 zerwanych mostów, 6 zniszczonych gazociągów, 66 czynnych osuwisk, setki zalanych domów – to początek ciągle rosnącej listy strat po powodzi z 4 czerwca br. w powiecie gorlickim

««  start « poprz. 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 nast.  » koniec »»