21 września 2018 20:19
Imieniny: Jonasza, Mateusza, Hipolita
Powiat gorlicki w złotej pięćdziesiątce
Redaktor: Ewa Żarnowska    18.09.2009. Drukuj Powiadom Znajomego

Samorząd powiatu gorlickiego znalazł się na 28 miejscu rankingu „Wspólnoty”-  Pisma Samorządu Terytorialnego. Oceniano wykorzystanie środków zagranicznych w 2008 roku w przeliczeniu na 1 mieszkańca powiatu, gminy i województwa. Dla powiatu gorlickiego jest to kwota 51,50 zł.

Uczczono bohaterów!
Redaktor: Ewa Żarnowska    14.09.2009. Drukuj Powiadom Znajomego

Władze samorządowe powiatu gorlickiego, miasta Gorlice, liczne poczty sztandarowe, a także delegacje instytucji, szkół oraz mieszkańcy Gorlic oddali hołd bohaterskim obrońcom Polski w dniu 70 rocznicy agresji Związku Radzieckiego na naszą ojczyznę.

Nowe pracownie przedmiotowe w szkołach ponadgimnazjalnych
Redaktor: Ewa Żarnowska    16.09.2009. Drukuj Powiadom Znajomego

Taki ambitny plan powziął Zarząd Powiatu Gorlickiego w 2008 roku. Postanowił dokonać tego zadania w ciągu trzech lat. W 2008oku przeznaczył na ten cel blisko 500 tys. zł modernizując i doposażając 17 pracowni w dziewięciu szkołach ponadgimnazjalnych prowadzonych przez powiat.  W roku bieżącym program jest kontynuowany  także za kwotę około 500 tys. zł w aż 24 pracowniach przedmiotowych.

Nowe okna i łazienki w internacie ZSO w Bieczu
Redaktor: Ewa Żarnowska    15.09.2009. Drukuj Powiadom Znajomego

Całkowicie nowe okna i drzwi będzie miał internat Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Bieczu. W pierwszym etapie wymienianych jest 190 okien, 8 drzwi balkonowych i 3 drzwi z profili aluminiowych. W drugim kolejne: 71 okien i 5 drzwi. Łącznie wymiana okien i drzwi w internacie  kosztować będzie powiat 231,6 tys. zł. Pierwszy etap sprawnie wykonuje firma z Ustrzyk Dolnych. Drugi ma realizować firma z Przemyśla.

Z wizytą na budowie hali sportowej w Bieczu
Redaktor: Ewa Żarnowska    14.09.2009. Drukuj Powiadom Znajomego
Trwa budowa nowej hali sportowej w Bieczu. Tempo budowy jest imponujące. Już widać zarysy murów, co daje obraz ogromu tej inwestycji.

Konkurs wiedzy o samorządzie terytorialnym
Redaktor: Ewa Żarnowska    14.09.2009. Drukuj Powiadom Znajomego

W październiku odbędzie się pierwszy etap Konkursu wiedzy o samorządzie terytorialnym, którego uczestnikami mogą byćuczniowie szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu gorlickiego. Laureaci i nagrodzeni w Konkursie mogą liczyć na wyjątkowo atrakcyjne nagrody. Konkurs jest organizowany z racji przypadającej w przyszłym roku 20. rocznicy pierwszych wolnych wyborów do samorządów gminnych. Należy przypomnieć, iż w bieżącym roku mija 10 lat od początku funkcjonowania samorządów powiatowych i wojewódzkich w obecnej formie.

Blok operacyjny w budowie
Redaktor: Ewa Żarnowska    09.09.2009. Drukuj Powiadom Znajomego

Trwa budowa bloku operacyjnego w gorlickim szpitalu. Choć teraz przypomina krajobraz po burzy, to z każdym dniem inwestycja będzie nabierała coraz bardziej realne kształty. Z projektem gorliczanina Leszka Hyndy zmaga się na placu budowy gorlicka firma Alfa. Wartość tej największej szpitalnej inwestycji wynosi około 16,4 mln zł.

Warsztaty - Jak lepiej współpracować lokalnie
Redaktor: Ewa Żarnowska    07.09.2009. Drukuj Powiadom Znajomego

Fundacja Biuro Inicjatyw Społecznych serdecznie zaprasza przedstawicieli organizacji pozarządowych i instytucji samorządowych do udziału w  warsztatach:

"Jak lepiej współpracować lokalnie?  Prezentacja ciekawych pomysłów na współpracę partnerską."

w dniu 15 września (wtorek),  godz. 12 00 – 15 00, w Starostwie Powiatowym w Gorlicach ul. Biecka 3  sala nr 104.

Celem spotkania jest prezentacja ciekawych pomysłów na współpracę partnerską oraz wspólna refleksja nad warunkami udanej współpracy.

Zobacz zaproszenie

Schizofrenia a praca zawodowa
Redaktor: Ewa Żarnowska    09.09.2009. Drukuj Powiadom Znajomego

Konferencję na temat problematyki zatrudnienia osób po przebytych kryzysach psychicznych zorganizował Dzienny Ośrodek Wsparcia w Gorlicach prowadzony przez Stowarzyszenie na Rzecz Pomocy Rodzinie Nadzieja z Biecza. Prowadzili: dyrektor Ośrdoka Małgorzata Mróz oraz dr Hubert Kaszyński ze Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Psychiatrii i Opieki Środowiskowej w Krakowie. Uczestniczyli także przedstawiciele Stowarzyszenia „Otwórzcie Drzwi” z Krakowa oraz liczna „reprezentacja” podopiecznych, pracowników i pracodawców z Gorlic.

Jubileusz Domu
Redaktor: Ewa Żarnowska    04.09.2009. Drukuj Powiadom Znajomego
 Prawie 100 mieszkańców oraz kilkudziesięciu pracowników Domu Pomocy Społecznej w Gorlicach przy ul. Sienkiewicza, a także liczne grono gości świętowało jubileusz 40-lecia swojego "Domu".

««  start « poprz. 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 2776 - 2790 z 2838