19 października 2018 02:54
Imieniny: Piotra, Pawła, Ziemowita
Nowy projekt partnerski wart miliony
Redaktor: Ewa Żarnowska    25.01.2010. Drukuj Powiadom Znajomego
"Lokalne inicjatywy na rzecz rozwoju regionalnego powiatu gorlickiego i nowosądeckiego" to kolejny, nowy projekt w którym bierze udział Powiat Gorlicki. Partnerami powiatu są: powiat nowosądecki, Instytut Zootechniki z Krakowa oraz Małopolska Organizacja Turystyczna. Instytucją wiodącą i koordynującą projekt jest Małopolska Agencja Rozwoju Regionalnego. To właśnie MARR był inicjatorem przedsięwzięcia i prowadzi je od końca 2008 roku.

Program wyrównywania różnic między regionami II
Redaktor: Ewa Żarnowska    20.01.2010. Drukuj Powiadom Znajomego
Starosta Powiatu Gorlickiego informuje, iż istnieje możliwości ubiegania się o dofinansowanie do realizacji projektów w ramach programu pn. „Program wyrównywania różnic między regionami II”, w obszarach B i D programu:

Gorąca Ziemia Gorlicka
Redaktor: Ewa Żarnowska    19.01.2010. Drukuj Powiadom Znajomego
Wszystko wskazuje na to, że Ziemia Gorlicka jest naprawdę gorąca, nie tylko ze względu na serdeczność jej mieszkańców. W Gorlicach, Ropie i Sękowej są potencjalne możliwości wykorzystania wód geotermalnych. Ich przewidywana temperatura ma sięgać nawet 100 st.C przy głębokości odwiertu ok. 4000 m ppt. To podstawowe wnioski specjalistycznego opracowania, które powstało z inicjatywy starosty Mirosława Wędrychowicza. Chodzi o „Studium opłacalności ekonomicznej inwestycji związanej z pozyskaniem energii geotermalnej dla celów ciepłowniczych oraz rekreacyjnych z otworów wiertniczych istniejących na terenie miasta Gorlice oraz gmin: Ropa, Biecz, Moszczenica i Sękowa".

Kasztel w Szymbarku w rękach Krak-Inwest-u
Redaktor: Ewa Żarnowska    18.01.2010. Drukuj Powiadom Znajomego
Rewaloryzacja i remont renesansowego dworu obronnego w Szymbarku może ruszyć. Zakończył się właśnie przetarg na to zadanie. Prace wykonywać będzie Małopolskie Biuro Przygotowania i Realizacji Inwestycji „KRAK INVEST” Sp. z o.o. z Krakowa. Ich oferta opiewała na 3.525.800,87 zł. W przetargu uczestniczyło jeszcze 3 firmy, proponując ceny znacznie powyżej 4 mln zł.

Komisja Bezpieczeństwa i Porządku
Redaktor: Ewa Żarnowska    19.01.2010. Drukuj Powiadom Znajomego

15 stycznia 2010 r. w Starostwie Powiatowym w Gorlicach odbyło się posiedzenie Komisji Bezpieczeństwa i Porządku. Komisja przyjęła sprawozdanie starosty Mirosława Wędrychowicza z działalności za rok ubiegły. Komisja zapoznała się także z informacjami kierowników powiatowych służb, inspekcji i straży.

Ślizgiem wokół Magury Małastowskiej
Redaktor: Ewa Żarnowska    12.01.2010. Drukuj Powiadom Znajomego
Zupełnie nowa 2,5 kilometrowa trasa narciarska biegowo-rekreacyjna „Jagoda” wokół Magury Małastowskiej otwarta. Jej inicjatorami i budowniczymi byli członkowie Klubu Sportowego „Jutrzenka” w Gorlicach. Ten ciekawy pomysł wsparli samorządowcy: starosta Mirosław Wędrychowicz oraz wójtowie Małgorzata Małuch i Dymitr Rydzanicz. Przekonali nadleśniczych z Łosia i Gorlic do udostępnienia terenu i wsparli projekt finansowo. Oficjalne otwarcie trasy  „Jagoda” nastąpiło 16 stycznia 2010 roku.

Konkurs Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym
Redaktor: Ewa Żarnowska    18.01.2010. Drukuj Powiadom Znajomego
Judyta Wałęga z I LO im. M. Kromera w Gorlicach została laureatką Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym. Jego podsumowanie odbyło się w Zespole Szkół Ekonomicznych w Gorlicach. Gościem honorowym  był poseł Jarosław Gowin.
Organizatorami Konkursu byli: Poseł Witold Kochan, Starostwo Powiatowe w Gorlicach oraz Zespół Szkół Ekonomicznych. Konkurs został zorganizowany w 20. rocznicę pierwszych wolnych wyborów do rad gmin oraz w 10. rocznicę istnienia powiatów i województw samorządowych.

Inwestycyjne plany powiatu na 2010 rok
Redaktor: Ewa Żarnowska    11.01.2010. Drukuj Powiadom Znajomego
Prawie 29 mln zł wyniosą nakłady inwestycyjne przewidziane w budżecie powiatu gorlickiego na 2010 rok. W tej kwocie 11,3 mln zł stanowić będą środki Unii Europejskiej  pozyskane już przez Zarząd Powiatu Gorlickiego. Środki własne powiatu to kwota 13,9 mln zł, zaś  3,9 mln zł to dotacje od samorządów i z programu NPPDL.

Uderzajmy w jeden ton
Redaktor: Ewa Żarnowska    06.01.2010. Drukuj Powiadom Znajomego
   Uderzajmy w jeden ton, bez fałszywych nut, w 2010 roku Roku Chopinowskim – tego między innymi życzył starosta Mirosław Wędrychowicz podczas spotkania noworocznego w Gorlickim Centrum Kultury, podkreślając, że tylko wspólnym, zgodnym działaniem można wiele osiągnąć. Na zaproszenie starosty powiatu gorlickiego i burmistrza Gorlic Kazimierza Sterkowicza przybył m.in.  wicewojewoda Stanisław Sorys.

Konkurs na wicedyrektora szpitala
Redaktor: Ewa Żarnowska    04.01.2010. Drukuj Powiadom Znajomego
 Zarząd Powiatu Gorlickiego ogłasza konkurs na stanowisko Zastępcy Dyrektora ds. Medycznych w Szpitalu Specjalistycznym im. Henryka Klimontowicza w Gorlicach. Termin składania ofert – do dnia 4 lutego 2010 roku ( decyduje data wpływu ).

««  start « poprz. 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 2746 - 2760 z 2880