23 stycznia 2019 17:12
Imieniny: Ildefonsa, Rajmunda, Klemensa
Nasze boćki kochane
Redaktor: Ewa Żarnowska    25.06.2010. Drukuj Powiadom Znajomego
26 bocianich gniazd zlokalizowały w powiecie gorlickim dzieci ze Specjalnego Ośrodka  Szkolno-Wychowawczego w Szymbarku. Wykonały specjalną mapę z naniesionymi siedliskami oraz dokumentację fotograficzną. Wszystko w ramach projektu „Szczęśliwy dom gdzie boćki są”, którego koordynatorem była Joanna Krzysztoń.

Dęby pamięci
Redaktor: Ewa Żarnowska    24.06.2010. Drukuj Powiadom Znajomego
Starosta Mirosław Wędrychowicz i komendant powiatowy Policji w Gorlicach Michał  Gawlik   zasadzili dwa dęby pamięci ku czci st. przod. PP Michała Władysława Kanika oraz  ppor. piech. rez. Juliana Styczyńskiego, którzy oddali życie w Katyniu. Sadzenie dębów pamięci odbywa się w ramach akcji „Katyń... ocalić od zapomnienia”.

Olimpijczycy z gorlickiego
Redaktor: Ewa Żarnowska    23.06.2010. Drukuj Powiadom Znajomego
Po raz jedenasty odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów i nagród laureatom olimpiad i konkursów przedmiotowych szczebla międzynarodowego, krajowego i wojewódzkiego roku szkolnego 2009/2010– uczniom szkół ponadgimanzjalnych prowadzonych przez powiat gorlicki, ich rodzicom oraz nauczycielom. Zaszczytne laury zdobyło tym razem aż 158 uczniów.

Promesy na leczenie ran po powodzi
Redaktor: Ewa Żarnowska    25.06.2010. Drukuj Powiadom Znajomego
Starosta Mirosław Wędrychowicz odebrał promesę na kwotę 5,23 mln zł. Będzie ona przeznaczona na remont lub odbudowę obiektów komunalnej infrastruktury technicznej zniszczonych w wyniku powodzi mającej miejsce w maju i czerwcu  br. Starty popowodziowe w powiatowej infrastrukturze drogow-mostowej oraz obiektach użyteczności publicznej wynoszą prawie 35 mln zł.

XLIV sesja Rady Powiatu Gorlickiego
Redaktor: Ewa Żarnowska    25.06.2010. Drukuj Powiadom Znajomego
Zapraszamy na XLIV sesję Rady Powiatu Gorlickiego w dniu 1 lipca  2010 r. (czwartek) o godz. 10.00 w sali 104,  w siedzibie Starostwa Powiatowego  w Gorlicach ul. Biecka 3.

Dobro z chojnickiego i nie tylko
Redaktor: Ewa Żarnowska    24.06.2010. Drukuj Powiadom Znajomego
40 tys. zł zadeklarowała Rada Powiatu Chojnickiego w formie dotacji dla powiatu gorlickiego na zadania związane z usuwaniem skutków powodzi. Do powodzian z gorlickiego od zaprzyjaźnionych Chojnic trafi także transport mebli tapicerowanych o wartości około 60 tys zł. Organizowany jest także wypoczynek letni dla około 40 dzieci. To piękna odpowiedź starosty chojnickiego Stanisława Skaji oraz firmy Polipol z Chojnic na apel starosty gorlickiego Mirosława Wędrychowicza oraz posła Witolda Kochana.

Pomoc żywnościowa dla powodzian
Redaktor: Ewa Żarnowska    21.06.2010. Drukuj Powiadom Znajomego
W związku z klęską, która wystąpiła na terenie Polski informujemy, iż osoby poszkodowane podczas powodzi mogą korzystać z pomocy żywnościowej w ramach mechanizmu WPR, „Dostarczanie nadwyżek żywności najuboższej ludności Unii Europejskiej”. W takich przypadkach nie jest brane pod uwagę kryterium dochodowe.

Opłacalne inwestowanie
Redaktor: Ewa Żarnowska    21.06.2010. Drukuj Powiadom Znajomego
471 laureatów olimpiad i konkursów przedmiotowych szczebla międzynarodowego, krajowego i wojewódzkiego wychowały szkoły ponadgimnazjalne prowadzone przez powiat gorlicki w III kadencji samorządu, czyli w latach 2007-2010. Ich liczba rośnie z roku na rok. W 2007 było to 88 uczniów, w 2008 – 106, w 2009 – 119 a w 2010 aż 158 laureatów. Z pewnością duży wpływa na te sukcesy edukacyjne miało zainwestowanie przez Zarząd Powiatu Gorlickiego kwoty 1,8 mln zł w modernizację szkolnych pracowni przedmiotowych.

BĄDŹMY SOLIDARNI POMÓŻMY POWODZIANOM
Redaktor: Ewa Żarnowska    08.06.2010. Drukuj Powiadom Znajomego
Starostwo Powiatowe w Gorlicach  prowadzi zbiórkę, na rzecz poszkodowanych przez powódź mieszkańców Powiatu Gorlickiego, w postaci: wody mineralnej, środków czystości, rękawic, żywności o wydłużonej przydatności do spożycia oraz nowej pościeli, ręczników i kocy.
Na darczyńców oczekujemy w byłej siedzibie Pogotowia Ratunkowego w Gorlicach przy ulicy Michalusa 18, w dniach od 9 – 25 czerwca 2010 roku, w dni robocze, w godz. od 8.00 do 16.00.

Królowa Jadwiga vetera et nova
Redaktor: Ewa Żarnowska    14.06.2010. Drukuj Powiadom Znajomego
W Zespole Szkół Zawodowych im. Św. Jadwigi Królowej w Bieczu zakończyła się czwarta edycja Wojewódzkiego  Konkursu Recytatorsko-Plastycznego „Królowa Jadwiga – vetera et nova”. Celem konkursu było propagowanie wiedzy o życiu i działalności św. Jadwigi Królowej, o specyfice czasów, w których żyła oraz uświadomienie młodzieży prawdy o aktualności etosu realizowanego przez królową.

««  start « poprz. 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 2746 - 2760 z 2999