16 sierpnia 2018 22:00
Imieniny: Joachima, Rocha, Domarada
Dołącz do LIDERA
Redaktor: Ewa Żarnowska    12.10.2009. Drukuj Powiadom Znajomego

W związku z dofinansowaniem pozyskanym z Osi 4 Leader PROW na lata 2007-2013 Stowarzyszenie LGD "Beskid Gorlicki" rozpoczyna cykl spotkań informacyjno-szkoleniowych dotyczących możliwości pozyskania dofinansowania na realizację projektów w ramach "Małych projektów", "Odnowy i rozwoju wsi", "Tworzenia i rozwoju mikroprzedsiębiorstw" oraz "Różnicowania w kierunku działalności nierolniczej".

Zapraszamy mieszkańców z terenu powiatu gorlickiego na spotkanie informacyjno-szkoleniowe, które  odbędzie się  23.10.2009 r. w Starostwie Powiatowym w Gorlicach (sala 104) o godz. 16:00.

Na budowie hali w Bieczu
Redaktor: Ewa Żarnowska    30.09.2009. Drukuj Powiadom Znajomego
Imponujące tempo ma budowa hali sportowej przy Zespole Szkół Zawodowych w Bieczu. Robotnicy z HAŻBUDU już układają dach.

XXXIV sesja Rady Powiatu Gorlickiego
Redaktor: Ewa Żarnowska    18.09.2009. Drukuj Powiadom Znajomego

24 września 2009 roku w Starostwie Powiatowym w Gorlicach odbyła się XXXIV sesja Rady Powiatu Gorlickiego. Radni zapoznali się z informacją starosty Mirosława Wędrychowicza dotyczącą przebiegu wykonania budżetu za I półrocze 2009 r. Tematem wiodącym sesji były sprawy związane z ochroną środowiska naturalnego w Powiecie Gorlickim.

Przesuwają góry, zatrzymują wodę w Bystrej
Redaktor: Ewa Żarnowska    16.09.2009. Drukuj Powiadom Znajomego

Trwa modernizacja drogi powiatowej Szymbark – Bystra – Szalowa, budowa nowego mostu na potoku Bystrzanka i stabilizacja 6 czynnych osuwisk na tej trasie. Ogrom robót jest naprawdę imponujący.

Powiat gorlicki w złotej pięćdziesiątce
Redaktor: Ewa Żarnowska    18.09.2009. Drukuj Powiadom Znajomego

Samorząd powiatu gorlickiego znalazł się na 28 miejscu rankingu „Wspólnoty”-  Pisma Samorządu Terytorialnego. Oceniano wykorzystanie środków zagranicznych w 2008 roku w przeliczeniu na 1 mieszkańca powiatu, gminy i województwa. Dla powiatu gorlickiego jest to kwota 51,50 zł.

Uczczono bohaterów!
Redaktor: Ewa Żarnowska    14.09.2009. Drukuj Powiadom Znajomego

Władze samorządowe powiatu gorlickiego, miasta Gorlice, liczne poczty sztandarowe, a także delegacje instytucji, szkół oraz mieszkańcy Gorlic oddali hołd bohaterskim obrońcom Polski w dniu 70 rocznicy agresji Związku Radzieckiego na naszą ojczyznę.

Nowe pracownie przedmiotowe w szkołach ponadgimnazjalnych
Redaktor: Ewa Żarnowska    16.09.2009. Drukuj Powiadom Znajomego

Taki ambitny plan powziął Zarząd Powiatu Gorlickiego w 2008 roku. Postanowił dokonać tego zadania w ciągu trzech lat. W 2008oku przeznaczył na ten cel blisko 500 tys. zł modernizując i doposażając 17 pracowni w dziewięciu szkołach ponadgimnazjalnych prowadzonych przez powiat.  W roku bieżącym program jest kontynuowany  także za kwotę około 500 tys. zł w aż 24 pracowniach przedmiotowych.

Nowe okna i łazienki w internacie ZSO w Bieczu
Redaktor: Ewa Żarnowska    15.09.2009. Drukuj Powiadom Znajomego

Całkowicie nowe okna i drzwi będzie miał internat Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Bieczu. W pierwszym etapie wymienianych jest 190 okien, 8 drzwi balkonowych i 3 drzwi z profili aluminiowych. W drugim kolejne: 71 okien i 5 drzwi. Łącznie wymiana okien i drzwi w internacie  kosztować będzie powiat 231,6 tys. zł. Pierwszy etap sprawnie wykonuje firma z Ustrzyk Dolnych. Drugi ma realizować firma z Przemyśla.

Z wizytą na budowie hali sportowej w Bieczu
Redaktor: Ewa Żarnowska    14.09.2009. Drukuj Powiadom Znajomego
Trwa budowa nowej hali sportowej w Bieczu. Tempo budowy jest imponujące. Już widać zarysy murów, co daje obraz ogromu tej inwestycji.

Konkurs wiedzy o samorządzie terytorialnym
Redaktor: Ewa Żarnowska    14.09.2009. Drukuj Powiadom Znajomego

W październiku odbędzie się pierwszy etap Konkursu wiedzy o samorządzie terytorialnym, którego uczestnikami mogą byćuczniowie szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu gorlickiego. Laureaci i nagrodzeni w Konkursie mogą liczyć na wyjątkowo atrakcyjne nagrody. Konkurs jest organizowany z racji przypadającej w przyszłym roku 20. rocznicy pierwszych wolnych wyborów do samorządów gminnych. Należy przypomnieć, iż w bieżącym roku mija 10 lat od początku funkcjonowania samorządów powiatowych i wojewódzkich w obecnej formie.

««  start « poprz. 181 182 183 184 185 186 187 188 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 2746 - 2760 z 2812