26 maja 2018 03:58
Imieniny: Filipa, Pauliny, Eweliny
Stan środowiska i działania proekologiczne na Ziemi Gorlickiej
Redaktor: Ewa Żarnowska    10.07.2009. Drukuj Powiadom Znajomego

W Starostwie Powiatowym w Gorlicach z inicjatywy Małopolskiego Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska, Starosty Powiatu i Burmistrza Gorlic odbyła się konferencja proekologiczna pod hasłem „Stan środowiska i działania proekologiczne na Ziemi Gorlickiej”.

Odcisk palca w Gorlicach!
Redaktor: Ewa Żarnowska    08.07.2009. Drukuj Powiadom Znajomego
W Biurze Paszportowym w Starostwie Powiatowym w Gorlicach są pobierane odciski palców do paszportów biometrycznych. W Biurze zainstalowano urządzenie do pobierania linii papilarnych. Czas oczekiwania na wydanie paszportu oraz opłaty za jego wydanie nie ulegają zmianie.

Zatrzymamy osuwiska
Redaktor: Ewa Żarnowska    08.07.2009. Drukuj Powiadom Znajomego
   Odbudowa drogi powiatowej Szymbark – Bystra – Szalowa, nowy most i stabilizacja osuwisk na tej trasie to najważniejsze cele rozpoczynającej się kolejnej wielkiej inwestycji drogowej w powiecie gorlickim. Na jej realizację Zarząd Powiatu przeznaczy 9,385 mln zł. 88% tej kwoty, czyli 8,258 mln zł, stanowi dotacja z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Ta potężna kwota została pozyskana dzięki zabiegom Zarządu Powiatu i dyrektora Powiatowego Zarządu Drogowego Marka Machowskiego, przy wsparciu posła Witolda Kochana.

Przygotowania do awansu
Redaktor: Ewa Żarnowska    08.07.2009. Drukuj Powiadom Znajomego
   Uczniowie odpoczywają a nauczyciele się uczą. Czternastu nauczycieli szkół ponadgimnazjalnych oraz trzech z placówek oświatowych prowadzonych przez powiat gorlicki  przygotowuje się do egzaminu na stopień nauczyciela mianowanego. W dniach 24-25 sierpnia 17 osób stanie przed komisją egzaminacyjną i zaprezentuje swój dorobek zawodowy.

Otwarty Szlak Architektury Drewnianej
Redaktor: Ewa Żarnowska    02.07.2009. Drukuj Powiadom Znajomego
Przedstawiamy listę obiektów udostępnionych do zwiedzania na Szlaku Architektury Drewnianej do 30 września 2009 r. w ramach projektu "Otwarty Szlak Architektury Drewnianej" powierzonego Małopolskiej Organizacji Turystycznej przez Województwo Małopolskie.

15 lat DPS w Klimkówce
Redaktor: Ewa Żarnowska    26.06.2009. Drukuj Powiadom Znajomego
Najważniejsi są Oni – pensjonariusze DPS w Klimkówce. W dwóch pawilonach mieszka 77 osób, a opiekę nad nimi sprawuje blisko 50-osobowy personel. Od 5 lat przewodzi im dyrektor Ewa Pacak. 25 czerwca 2009 r. cała społeczność oraz bardzo liczne grono zacnych gości świętowała jubileusz 15- lecia funkcjonowania DPS w Klimkówce. Najważniejsi byli mieszkańcy Domu.

Okna dla internatu w Bieczu
Redaktor: Ewa Żarnowska    22.06.2009. Drukuj Powiadom Znajomego
8 oferentów ale bez gorlickich firm. Taki bilans ma przetarg ogłoszony przez Zarząd Powiatu na dostawę i montaż okien pcv i drzwi z profili aluminiowych dla internatu Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Bieczu. Najwidoczniej wielkość zamówienia przerosła możliwości lokalnych firm. Chodzi bowiem o dostawę aż 190 okien z pcv, 8 drzwi balkonowych z pcv i 3 drzwi z profili aluminiowych, a także parapetów i tzw. podokienników.

XXXII sesja Rady Powiatu Gorlickiego
Redaktor: Ewa Żarnowska    19.06.2009. Drukuj Powiadom Znajomego
18 czerwca 2009 roku w Starostwie Powiatowym w Gorlicach odbyła się XXXII sesja Rady Powiatu Gorlickiego. Tematem wiodącym sesji były sprawy związane z funkcjonowaniem Szpitala Specjalistycznego im. Henryka Klimontowicza w Gorlicach.

Powiatowe dotacje na zabytki
Redaktor: Ewa Żarnowska    19.06.2009. Drukuj Powiadom Znajomego
Rada Powiatu Gorlickiego podjęła uchwałę przyznającą dotacje na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytkach wpisanych do rejestru zabytków. Przyznano je dla 9 obiektów, czyli 8 parafii i 1 fundacji..

119 najzdolniejszych
Redaktor: Ewa Żarnowska    19.06.2009. Drukuj Powiadom Znajomego
Stu dziewiętnastu uczniów szkół ponadgimnazjalnych prowadzonych przez powiat gorlicki - finalistów olimpiad, konkursów i turniejów wraz z rodzicami i wychowawcami przybyło do Państwowej Szkoły Muzycznej w Gorlicach, by spotkać się z władzami Powiatu.

««  start « poprz. 181 182 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 2701 - 2715 z 2725