13 grudnia 2018 17:02
Imieniny: Łucji, Otylii, Włodzisławy
Powiatowy Super OeS w Ropie
Redaktor: Ewa Żarnowska    25.08.2010. Drukuj Powiadom Znajomego
Automobilklub Biecki współnie ze Starostwem Powiatowym w Gorlicach zorganizował II eliminację Mistrzostw Powiatu Gorlickiego w KJS „Super OeS Ropa 2010”o puchar Wójta Gminy Ropa. Mistrzostwom patronuje Starosta Gorlicki Mirosław Wędrychowicz.

Uwaga szczepienia lisów
Redaktor: Ewa Żarnowska    23.08.2010. Drukuj Powiadom Znajomego
Małopolski Wojewódzki Lekarz Weterynarii ogłasza, że od 01 – 10 września 2010 r. na obszarze województwa małopolskiego zostanie przeprowadzona akcja ochronnego szczepienia lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie. Akcja będzie kontynuacją szczepienia z lat ubiegłych i wykonana poprzez rozrzucenie szczepionki z samolotów.

Strojenie szkół powiatowych
Redaktor: Ewa Żarnowska    20.08.2010. Drukuj Powiadom Znajomego
„Nowe szaty” zyskują kolejne obiekty szkolne. Zespół Szkół Zawodowych im. Pułaskiego w Gorlicach, Zespół Szkół Nr 1 im. I. Łukasiewicza w Gorlicach, Zespół Szkół Zawodowych im. Św. Jadwigi w Bieczu oraz Centrum Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego – dawne warsztaty szkolne w Bieczu (na zdjęciu) zmieniają swoje zewnętrzne oblicze za sprawą trwającej termomodernizacji, realizowanej  w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

XLVsesja Rady Powiatu Gorlickiego
Redaktor: Ewa Żarnowska    20.08.2010. Drukuj Powiadom Znajomego
26 sierpnia 2010 r. w Starostwie Powiatowym w Gorlicach odbyła się 45 sesja Rady Powiatu Gorlickiego. Rada Powiatu przede wszystkim zapoznała się z informacją zarządu powiatu na temat wykonania budżetu powiatu za I półrocze 2010 roku. Podjęła także kilka istotnych uchwał.

Kolejne Schetynówki dla dróg powiatowych
Redaktor: Ewa Żarnowska    18.08.2010. Drukuj Powiadom Znajomego
Następne 10 kilometrów dróg powiatowych jest modernizowanych. Zarząd Powiatu Gorlickiego wystarał się o kolejną dotację w wysokości 2,4 mln zł z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych 2008-2011. Dofinansowanie pozwoli na realizację inwestycji o wartości 4,8 mln zł.

Miłość do książek nas jednoczy
Redaktor: Ewa Żarnowska    17.08.2010. Drukuj Powiadom Znajomego
33 biblioteki publiczne z 5 powiatów Małopolski, w tym z powiatu gorlickiego, ma realne szanse na wdrożenie zintegrowanego systemu informacji i zarządzania zbiorami przy użyciu nowoczesnych technologii teleinformatycznych. Projekt Zarządu Powiatu Gorlickiego złożony  w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Małopolskiego przeszedł pozytywną ocenę strategiczną. Znalazł się na liście projektów Zarządu Województwa Małopolskiego do dofinansowania z Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego. Jego całkowita wartość wynosi 1,4 mln zł, a dofinansowanie 1,05 mln zł.

Odnawiamy drogi powiatowe
Redaktor: Ewa Żarnowska    17.08.2010. Drukuj Powiadom Znajomego
Trwa modernizacja drogi powiatowej Sękowa – Wapienne – Rozdziele. Droga jest w zasadzie całkowicie przebudowywana, poszerzana i uzyska zupełnie nową nawierzchnię. Budowane są także krawężniki pod przyszły chodnik. To zadanie inwestycyjne Zarząd Powiatu Gorlickiego realizuje w ramach wielkiego projektu  „Przebudowy dróg powiatowych do uzdrowisk Wysowa i Wapienne” o łącznej wartości 10,5 mln zł.

Z mroków historii nowy ośrodek
Redaktor: Ewa Żarnowska    17.08.2010. Drukuj Powiadom Znajomego
Z mroków historii wyłania się coraz bardziej realny kształt „Ośrodka Konferencyjno – Wystawienniczego Kasztel w Szymbarku”. Jeszcze cały dwór przykryty jest rusztowaniem, jeszcze wszędzie widać robotników, ale już na ścianie dworskiej oficyny pojawił się stylowy napis informujący o przyszłym przeznaczeniu obiektów tworzących zabytkowy kompleks  oddziału Muzeum Dwory Karwacjanów i Gładyszów w Szymbarku.

Ważna inwestycja Ważny finisz
Redaktor: Ewa Żarnowska    16.08.2010. Drukuj Powiadom Znajomego
Przecięcie wstęgi i poświęcenie zwieńczyło realizację kolejnej wielkiej powiatowej inwestycji drogowej na trasie Ropa-Wysowa. W niedzielę 15 sierpnia nastąpiło uroczyste otwarcie ronda w centrum Uścia Gorlickiego. Budowa ronda była jednym z ważnych elementów realizacji powiatowego projektu pn. „Przebudowa dróg do uzdrowisk Wysowa i Wapienne”. Wpisuje się ona także w planowy cykl modernizacji drogi powiatowej Ropa – Wysowa, realizowany przez Zarząd Powiatu Gorlickiego od 2005 roku.

Mała obwodnica wielka powiatowa inwestycja
Redaktor: Ewa Żarnowska    13.08.2010. Drukuj Powiadom Znajomego
W lejącym się z nieba 35 stopniowym upale lub ulewnym deszczu pracują drogowcy przy budowie „Małej obwodnicy Gorlic”. Praca wre na odcinku od mostu na rzece Ropa, w stronę ulicy Zakole w Gorlicach i dalej aż do Krzyża w Kobylance. Pogłębiane są przydrożne rowy, układany jest krawężnik oraz budowany chodnik i zatoki autobusowe. Trwa realizacja wielkiej powiatowej inwestycji  popularnie określanej jako „Mała obwodnica Gorlic”. Na jej wykonanie Zarząd Powiatu Gorlickiego przeznaczył 6,6 mln zł, z czego 65% stanowi pozyskane dofinansowanie z  Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego.

««  start « poprz. 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 2671 - 2685 z 2956