Facebook
13 grudnia 2018 17:02
Imieniny: Łucji, Otylii, Włodzisławy
A A A
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
Aktualności
Powiatowy Super OeS w Ropie
Redaktor: Ewa Żarnowska    25.08.2010. Drukuj Powiadom Znajomego
Automobilklub Biecki współnie ze Starostwem Powiatowym w Gorlicach zorganizował II eliminację Mistrzostw Powiatu Gorlickiego w KJS „Super OeS Ropa 2010”o puchar Wójta Gminy Ropa. Mistrzostwom patronuje Starosta Gorlicki Mirosław Wędrychowicz.


Czytaj całość
 
Uwaga szczepienia lisów
Redaktor: Ewa Żarnowska    23.08.2010. Drukuj Powiadom Znajomego
Małopolski Wojewódzki Lekarz Weterynarii ogłasza, że od 01 – 10 września 2010 r. na obszarze województwa małopolskiego zostanie przeprowadzona akcja ochronnego szczepienia lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie. Akcja będzie kontynuacją szczepienia z lat ubiegłych i wykonana poprzez rozrzucenie szczepionki z samolotów.
Czytaj całość
 
Strojenie szkół powiatowych
Redaktor: Ewa Żarnowska    20.08.2010. Drukuj Powiadom Znajomego
„Nowe szaty” zyskują kolejne obiekty szkolne. Zespół Szkół Zawodowych im. Pułaskiego w Gorlicach, Zespół Szkół Nr 1 im. I. Łukasiewicza w Gorlicach, Zespół Szkół Zawodowych im. Św. Jadwigi w Bieczu oraz Centrum Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego – dawne warsztaty szkolne w Bieczu (na zdjęciu) zmieniają swoje zewnętrzne oblicze za sprawą trwającej termomodernizacji, realizowanej  w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.
Czytaj całość
 
XLVsesja Rady Powiatu Gorlickiego
Redaktor: Ewa Żarnowska    20.08.2010. Drukuj Powiadom Znajomego
26 sierpnia 2010 r. w Starostwie Powiatowym w Gorlicach odbyła się 45 sesja Rady Powiatu Gorlickiego. Rada Powiatu przede wszystkim zapoznała się z informacją zarządu powiatu na temat wykonania budżetu powiatu za I półrocze 2010 roku. Podjęła także kilka istotnych uchwał.
Czytaj całość
 
Kolejne Schetynówki dla dróg powiatowych
Redaktor: Ewa Żarnowska    18.08.2010. Drukuj Powiadom Znajomego
Następne 10 kilometrów dróg powiatowych jest modernizowanych. Zarząd Powiatu Gorlickiego wystarał się o kolejną dotację w wysokości 2,4 mln zł z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych 2008-2011. Dofinansowanie pozwoli na realizację inwestycji o wartości 4,8 mln zł.
Czytaj całość
 
Miłość do książek nas jednoczy
Redaktor: Ewa Żarnowska    17.08.2010. Drukuj Powiadom Znajomego
33 biblioteki publiczne z 5 powiatów Małopolski, w tym z powiatu gorlickiego, ma realne szanse na wdrożenie zintegrowanego systemu informacji i zarządzania zbiorami przy użyciu nowoczesnych technologii teleinformatycznych. Projekt Zarządu Powiatu Gorlickiego złożony  w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Małopolskiego przeszedł pozytywną ocenę strategiczną. Znalazł się na liście projektów Zarządu Województwa Małopolskiego do dofinansowania z Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego. Jego całkowita wartość wynosi 1,4 mln zł, a dofinansowanie 1,05 mln zł.
   
Czytaj całość
 
Odnawiamy drogi powiatowe
Redaktor: Ewa Żarnowska    17.08.2010. Drukuj Powiadom Znajomego
Trwa modernizacja drogi powiatowej Sękowa – Wapienne – Rozdziele. Droga jest w zasadzie całkowicie przebudowywana, poszerzana i uzyska zupełnie nową nawierzchnię. Budowane są także krawężniki pod przyszły chodnik. To zadanie inwestycyjne Zarząd Powiatu Gorlickiego realizuje w ramach wielkiego projektu  „Przebudowy dróg powiatowych do uzdrowisk Wysowa i Wapienne” o łącznej wartości 10,5 mln zł.
Czytaj całość
 
Z mroków historii nowy ośrodek
Redaktor: Ewa Żarnowska    17.08.2010. Drukuj Powiadom Znajomego
Z mroków historii wyłania się coraz bardziej realny kształt „Ośrodka Konferencyjno – Wystawienniczego Kasztel w Szymbarku”. Jeszcze cały dwór przykryty jest rusztowaniem, jeszcze wszędzie widać robotników, ale już na ścianie dworskiej oficyny pojawił się stylowy napis informujący o przyszłym przeznaczeniu obiektów tworzących zabytkowy kompleks  oddziału Muzeum Dwory Karwacjanów i Gładyszów w Szymbarku.
Czytaj całość
 
Ważna inwestycja Ważny finisz
Redaktor: Ewa Żarnowska    16.08.2010. Drukuj Powiadom Znajomego
Przecięcie wstęgi i poświęcenie zwieńczyło realizację kolejnej wielkiej powiatowej inwestycji drogowej na trasie Ropa-Wysowa. W niedzielę 15 sierpnia nastąpiło uroczyste otwarcie ronda w centrum Uścia Gorlickiego. Budowa ronda była jednym z ważnych elementów realizacji powiatowego projektu pn. „Przebudowa dróg do uzdrowisk Wysowa i Wapienne”. Wpisuje się ona także w planowy cykl modernizacji drogi powiatowej Ropa – Wysowa, realizowany przez Zarząd Powiatu Gorlickiego od 2005 roku.
Czytaj całość
 
Mała obwodnica wielka powiatowa inwestycja
Redaktor: Ewa Żarnowska    13.08.2010. Drukuj Powiadom Znajomego
W lejącym się z nieba 35 stopniowym upale lub ulewnym deszczu pracują drogowcy przy budowie „Małej obwodnicy Gorlic”. Praca wre na odcinku od mostu na rzece Ropa, w stronę ulicy Zakole w Gorlicach i dalej aż do Krzyża w Kobylance. Pogłębiane są przydrożne rowy, układany jest krawężnik oraz budowany chodnik i zatoki autobusowe. Trwa realizacja wielkiej powiatowej inwestycji  popularnie określanej jako „Mała obwodnica Gorlic”. Na jej wykonanie Zarząd Powiatu Gorlickiego przeznaczył 6,6 mln zł, z czego 65% stanowi pozyskane dofinansowanie z  Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego.
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 2671 - 2685 z 2956
KONTAKT
Starostwo Powiatowe w Gorlicach
38-300 Gorlice
ul. Biecka 3
tel.: (018) 353 53 80
fax: (018) 353 75 45
mail: starostwo@powiatgorlicki.pl