24 marca 2019 08:19
Imieniny: Gabriela, Marka, Gabora
Mosty do Izb
Redaktor: Ewa Żarnowska    07.02.2011. Drukuj Powiadom Znajomego
Trwa odbudowa 2 mostów na drodze powiatowej Florynka – Izby. Mosty te zostały uszkodzone w czasie ubiegłorocznej czerwcowej powodzi. Całkowity koszt inwestycji to 6,45mln zł. Wykonany został I etap tego ważnego zadania inwestycyjnego.

Ostatnie kolędowanie
Redaktor: Ewa Żarnowska    01.02.2011. Drukuj Powiadom Znajomego
Na ostatnie kolędowanie w okresie Bożonarodzeniowym zaprosił gości dyrektor  Muzeum Dwory Karwacjanów i Gładyszów w Gorlicach oraz kierownik oddziału Skansen Wsi Pogórzańskiej w Szymbarku. Zaproszenie zostało przyjęte przez łemkowską śpiewaczkę Julię Doszna oraz wyjątkowo liczną grupę gości.

Myszkowanie w bibliotekach
Redaktor: Ewa Żarnowska    28.01.2011. Drukuj Powiadom Znajomego
W 33 bibliotekach Małopolski, pod czujnym okiem Powiatu Gorlickiego, trwa realizacja unikatowego projektu „Budowa zintegrowanego systemu informacji i zarządzania zbiorami 33 bibliotek publicznych w woj. małopolskim z użyciem technologii teleinformatycznych, znanego także pod nazwą „Amor librorum nos unit” – „Miłość do książek nas jednoczy”. W Starostwie Powiatowym w Gorlicach został powołany specjalny zespół, który przygotowuje już pierwsze przetargi. Podliderem projektu, w porozumieniu z Marszałkiem Małopolski, ustanowiona została Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Bieczu.

Drogowa wiosna coraz bliżej
Redaktor: Ewa Żarnowska    27.01.2011. Drukuj Powiadom Znajomego
Powiatowy Zarząd Drogowy w Gorlicach ogłosił przetarg na nowe zadanie drogowe. Nosi ono nazwę: „Przebudowa odcinków dróg powiatowych łączących powiat gorlicki z powiatem tarnowskim i powiatem nowosądeckim oraz drogami wojewódzkimi 977 i 979.” Modernizacja obejmie prawie 10 km dróg powiatowych i budowę 896 mb chodnika.

Zarząd Powiatu pyta NFZ
Redaktor: Ewa Żarnowska    27.01.2011. Drukuj Powiadom Znajomego
W związku z licznymi sygnałami płynącymi od mieszkańców powiatu gorlickiego oraz Zakładów Podstawowej Opieki Zdrowotnej – przeprowadzona została analiza dostępności do świadczeń  z zakresu ambulatoryjnej opieki specjalistycznej, rehabilitacji leczniczej oraz stomatologii na terenie powiatu gorlickiego. W jej wyniku Zarząd Powiatu stwierdził, że aktualnie (stan na 24.01.2011r.)- w porównaniu z rokiem ubiegłym - znacząco została ograniczona dostępność do niektórych ze świadczeń realizowanych przez zakłady opieki zdrowotnej funkcjonujące na terenie Powiatu Gorlickiego.

KSZTAŁCENIE AUTOSTRADĄ NOWYCH MOŻLIWOŚCI
Redaktor: Ewa Żarnowska    26.01.2011. Drukuj Powiadom Znajomego
LECHAA CONSULTING Sp. z o.o. zaprasza do udziału w projekcie szkoleniowym współfinansowanym przez Unię Europejskąw ramach Europejskiego Funduszu Społecznego "KSZTAŁCENIE AUTOSTRADĄ NOWYCH MOŻLIWOŚCI". W projekcie mogą wziąć udział dorosłe osoby pracujące (powyżej 45 roku życia), z terenu woj. małopolskiego z powiatów: bocheński, brzeski, dąbrowski, tarnowski, m. Tarnów, gorlicki, nowosądecki, m. Nowy Sącz, limanowski.

Ślubowanie, rezygnacja i wsparcie
Redaktor: Ewa Żarnowska    24.01.2011. Drukuj Powiadom Znajomego
Podczas III sesji Rady Powiatu Gorlickiego Edward Jamro złożył uroczyste ślubowanie. Mariusz Mika zrezygnował z funkcji w Radzie Powiatu. Po raz pierwszy w IV kadencji Rada udzieliła wsparcia finansowego.

Powiatowo-miejski toast noworoczny
Redaktor: Ewa Żarnowska    21.01.2011. Drukuj Powiadom Znajomego
Samych dobrych ludzi na swojej drodze i wszystkiego najlepszego w 2011 roku - to życzenia od starosty Mirosława Wędrychowicza przekazane podczas dorocznego spotkania noworocznego, które odbyło się w Gorlickim Centrum Kultury. Współgospodarzem uroczystości był burmistrz Gorlic Witold Kochan. Wśród gości byli m.in. wojewoda Stanisław Kracik i były wicemarszałek Małopolski Leszek Zegzda.

Zapaszamy do konsultacji
Redaktor: Ewa Żarnowska    21.01.2011. Drukuj Powiadom Znajomego
Zarząd Powiatu Gorlickiego zaprasza organizacje pozarządowe z terenu powiatu gorlickiego do konsultacji „Programu współpracy powiatu gorlickiego z organizacjami pozarządowymi i innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego w roku 2011”. Konsultacje trwać będą od dnia 21 stycznia 2011 roku do 4 lutego 2011 roku.

Powiatowe plany inwestycyjne i nie tylko
Redaktor: Ewa Żarnowska    21.01.2011. Drukuj Powiadom Znajomego
23 projekty inwestycyjne i 11 nieinwestycyjnych zamierza wykonać Rada i Zarząd Powiatu Gorlickiego w 2011 roku. Łączna wartość projektów wyniesie około 94,5 mln zł.Plany te są częścią składową budżetu Powiatu Gorlickiego na 2011 rok, który został uchwalony podczas III sesji Rady Powiatu.

««  start « poprz. 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 2671 - 2685 z 3060