21 września 2018 19:56
Imieniny: Jonasza, Mateusza, Hipolita
Mistrzowskim ślizgiem na sesje
Redaktor: Ewa Żarnowska    30.04.2010. Drukuj Powiadom Znajomego
  Po raz kolejny Rada i Zarząd Powiatu Gorlickiego nagrodzili mistrzów sportu. Tym razem uhonorowano złotych medalistów Mistrzostw Polski Uczniowskich Klubów Sportowych, które rozgrywane były na trasach narciarskich Wisły – Kubalonki. Mistrzowski tytuł w narciarskiej sztafecie 4 razy 2 kilometry wywalczyli zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego Hańczowa: Mateusz Kuruc, Arek Koszyk, Janek Skalski i Krzysztof Zieliński.

Ważna informacja dla inwestorów oraz firm budowlanych
Redaktor: Ewa Żarnowska    29.04.2010. Drukuj Powiadom Znajomego
  Z uwagi na liczne przypadki niszczenia miejsc lęgowych ptaków objętych ścisłą ochroną gatunkową, zwłaszcza jerzyków (łac. Apus apus), które gnieżdżą się w szczelinach budynków, a także dachach, stropodachach i gzymsach Starosta Gorlicki, w związku z apelem Wojewódzkiego Konserwatora Przyrody informuje...

Wiosenna odnowa
Redaktor: Ewa Żarnowska    26.04.2010. Drukuj Powiadom Znajomego
9 dróg powiatowych w 4 gminach oraz w Gorlicach już wkrótce zostanie poddanych remontom. Dobiegł końca przetarg na modernizację 6 km dróg w ramach usuwania skutków klęsk żywiołowych. Wartość całego zadania po przetargu wynosi prawie 2,6 mln zł. Zarząd powiatu pozyskał na ten cel 2 mln zł z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Weekend Naftowy 2010 - Dbaj o siebie, dbaj o środowisko
Redaktor: Ewa Żarnowska    30.03.2010. Drukuj Powiadom Znajomego
Już 16 kwietnia rozpoczną się imprezy organizowane w ramach Weekendu Naftowego. Tegoroczny Weekend przebiegał będzie pod hasłem "Dbaj o siebie, dbaj o środowisko" i jest to projekt obejmujący szereg działań o chrakterze promującym ekologię, zdrowy styl życia, sport oraz atrakcje kulturalne, historyczne i przyrodnicze. Ważnym elementem będzie VIII Bieg Naftowym który odbedzie się 08 maja 2010r. Projekt realizowany będzie aż do 9 października 2010 r. Głównym organizatorem jest Stowarzyszenie "Maraton". Wśród współorganizatorów Weekendu Naftowego jest m.in. Starostwo Powiatowe w Gorlicach.

Dla Gorlic
Redaktor: Ewa Żarnowska    29.04.2010. Drukuj Powiadom Znajomego
   Rozwiązać problem zakorkowanych Gorlic – taki cel przyświeca serii spotkań, które zainicjował starosta Mirosław Wędrychowicz. Podstawą do pierwszej debaty było opracowanie przygotowane i przedstawione przez przedstawicieli krakowskiej firmy Magnus Media. W roboczym spotkaniu uczestniczyli burmistrzowie i wójtowie, radni powiatu i miasta, przedstawiciele gorlickich firm oraz organizacji społecznych.

Majowy weekend w Gorlicach
Redaktor: Ewa Żarnowska    23.04.2010. Drukuj Powiadom Znajomego
Patriotycznie i historycznie będzie w majowy weekend w Gorlicach. Zapraszamy do udziału w różnego typu uroczystościach, imprezach i wystawach.

Zwycięska walka
Redaktor: Ewa Żarnowska    28.04.2010. Drukuj Powiadom Znajomego
 Kolejne 10 kilometrów dróg powiatowych zostanie zmodernizowanych. Wartość tej nowej drogowej inwestycji wyniesie prawie 4,8 mln zł. Wszystko za sprawą nieustępliwej walki Zarządu Powiatu Gorlickiego o pozyskanie środków z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych czyli tzw. Schetynówek. Powiat gorlicki, niczym sportowiec, znalazł się tuż za podium, ale determinacja i skuteczność Zarządu Powiatu sprawiła, iż walka o pozyskanie środków finansowych okazała się zwycięska. To już drugie, i to znacznie większe niż w 2009 r., rozdanie Schetynówek, które trafia na powiatowe drogi.

Pozytywny zastrzyk
Redaktor: Ewa Żarnowska    23.04.2010. Drukuj Powiadom Znajomego
Dodatkowy zastrzyk środków finansowych zaaplikował Zarząd Powiatu Gorlickiego Zespołowi Szkół Zawodowych w Bieczu. Chodzi o około 100 tys. zł na wykonanie dodatkowych, a bardzo ważnych i pilnych robót związanych z budową hali sportowej w Bieczu oraz termomodernizacją ZSZ.

Lifting internatu
Redaktor: Ewa Żarnowska    23.04.2010. Drukuj Powiadom Znajomego
164 nowe okna otrzyma już wkrótce internat Zespołu Szkół Nr 1 w Gorlicach. Właśnie zakończył się przetarg ogłoszony na to zadanie przez Zarząd Powiatu Gorlickiego. Wartość tej inwestycji wyniesie około 130 tys. zł.

Jak dojść do Starostwa
Redaktor: Ewa Żarnowska    07.04.2010. Drukuj Powiadom Znajomego
   W związku z przebudową chodnika przed budynkiem Starostwa Powiatowego w Gorlicach od strony ulicy Bieckiej zamknięte zostało główne wejście do siedziby Starostwa. Wszystkich potencjalnych klientów prosimy o korzystanie z wejścia od strony ulicy 11 Listopada, za budynkiem Urzędu Gminy Gorlice, od strony parkingu. Za utrudnienia komunikacyjne, które potrwają do 15 maja 2010 roku, przepraszamy.

««  start « poprz. 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 2626 - 2640 z 2838