13 grudnia 2018 00:39
Imieniny: Łucji, Otylii, Włodzisławy
45 lat SOS-W w Kobylance
Redaktor: Ewa Żarnowska    22.10.2010. Drukuj Powiadom Znajomego

„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to kim jest, nie przez to co ma, lecz przez to czym dzieli się z innymi”- te słowa Papieża Polaka Jana Pawła II były myślą przewodnią uroczystości jubileuszowych w Specjalnym Ośrodku Szkolno - Wychowawczym w Kobylance. 21 października 2010 r. Dyrekcja Ośrodka, Rada Pedagogiczna, Rodzice i Wychowankowie oraz liczne grono zaproszonych gości świętowali jubileusz 45-lecia SOS-W w Kobylance.

Wścieklizna nadal atakuje
Redaktor: Ewa Żarnowska    13.10.2010. Drukuj Powiadom Znajomego
Wojewoda Małopolski Stanisław Kracik wydał nowe rozporządzenie odnośnie zagrożenia wścieklizną na terenie województwa. Powiat gorlicki należy do stref najbardziej zagrożonych tą niebezpieczną chorbą.

Nie trujmy siebie i innych
Redaktor: Ewa Żarnowska    13.10.2010. Drukuj Powiadom Znajomego
Rozpoczął się czas ogrzewania mieszkań. Na terenie Powiatu Gorlickiego mamy dużo posesji wykorzystujących własne źródła ciepła. Zdarza się, że w domowych piecach centralnego ogrzewania spala się nie tylko to, co jest bezpieczne dla ludzi.

Nie będą sami
Redaktor: Ewa Żarnowska    13.10.2010. Drukuj Powiadom Znajomego
“Nie jesteś sam, nie możesz być sam” o potrzebie opieki hospicyjnej - pod tym hasłem 11 października 2010 r. odbyła się konferencja, ktora zainaugurowała wielki program organizacji wolontariatu na terenie powiatu gorlickiego podjęty przez  Stowarzyszenie Oświatowe Wsi Kwiatonowice, a wspierany m.in. przez starostę Mirosława Wędrychowicza.

Przetarcie szlaku dla Szlaku
Redaktor: Ewa Żarnowska    08.10.2010. Drukuj Powiadom Znajomego
Powiaty gorlicki i tarnowski uczestniczą w I etapie interesującego projektu PTTK oddział Ziemi Tarnowskiej w Tarnowie dotyczącego utworzenia „Szlaku Frontu Wschodniego I wojny światowej w Małopolsce”. Docelowo szlak ma obejmować 8 województw w Polsce, czyli  miejsca gdzie były największe bitwy i najważniejsze z punktu widzenia niepodległości Polski walki. Może  nawet wyjść za granicę naszego kraju. Realizowany obecnie etap to swoiste przetarcie szlaku i propozycja jego przebiegu w Małopolsce, z zamiarem stworzenia zrębów pod ogólnopolskie przedsięwzięcie.

Wolontariat lekarstwem na osamotnienie
Redaktor: Ewa Żarnowska    05.10.2010. Drukuj Powiadom Znajomego
Stowarzyszenie Oświatowe Wsi Kwiatonowice wyszło z inicjatywą organizacji wolontariatu  młodzieży i dorosłych dla ludzi chorych, starych i niepełnosprawnych na terenie powiatu gorlickiego. Wsparcie dla tego niezwykle cennego projektu udzielił stowarzyszeniu m.in. starosta Mirosław Wędrychowicz.

Wspieramy Gorlice
Redaktor: Ewa Żarnowska    07.10.2010. Drukuj Powiadom Znajomego
Rada Powiatu Gorlickiego na wniosek Zarządu Powiatu podjęła uchwałę o zabezpieczeniu w budżecie powiatu na 2011 rok środków na udzielenie pomocy finansowej miastu Gorlice w wysokości 250 tys. zł. Pieniądze te stanowić będą dofinansowanie do planowanej budowy łącznika między ulicami Bardiowską a Korczak w Gorlicach.

Nowa jednostka powiatowa w Bieczu
Redaktor: Ewa Żarnowska    05.10.2010. Drukuj Powiadom Znajomego
Sprawniejsze zarządzanie, lepsze i większe możliwości wykorzystania obiektów to podstawowe przyczyny utworzenia Powiatowego Zespołu Placówek Oświatowych w Bieczu. Uchwałę w tej sprawie podjęła Rada Powiatu Gorlickiego. Wcześniej zadecydowała o założeniu w Bieczu Bursy Szkolnej oraz zmianie nazwy i siedziby Międzyszkolnego Ośrodka Sportu.

Z myślą o pacjentach
Redaktor: Ewa Żarnowska    05.10.2010. Drukuj Powiadom Znajomego
Rada Powiatu Gorlickiego podjęła uchwałę dotyczącą dalszego rozwoju gorlickiego szpitala. Postanowiła o zaciągnieciu zobowiązania do kwoty 150 tys. zł z tytułu finansowania dokumentacji projektowej do modernizacji budynku głównego Szpitala Specjalistycznego w Gorlicach. Chodzi o  nadbudowę kondygnacji na budynku poradni specjalistycznych, a następnie przeniesienie tam oddziału neurologii i oddziału onkologicznego.

Złoci chłopcy z Bobowej
Redaktor: Ewa Żarnowska    01.10.2010. Drukuj Powiadom Znajomego
Rada Powiatu Gorlickiego po raz kolejny uhonorowała młodych sportowców. Tym razem na XLVI sesji gościli złoci medaliści z Ludowego Zespołu Sportowego w Bobowej na czele z trenerem Pawłem Popardowskim. Drużyna siatkarzy z Bobowej wywalczyła I miejsce i złoty medal  podczas XIII Ogólnopolskich Igrzysk LZS w Kielcach  w dniach 27-28 sierpnia 2010 roku.

««  start « poprz. 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 2626 - 2640 z 2955