Facebook
21 maja 2018 06:49
Imieniny: Kryspina, Wiktora, Jana
A A A
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
Aktualności
Powiatowa Rada Zatrudnienia
Redaktor: Ewa Żarnowska    23.02.2010. Drukuj Powiadom Znajomego
Pod przewodnictwem sekretarza powiatu Krzysztofa Augustyna obradowała w Starostwie Powiatowym w Gorlicach Powiatowa Rada Zatrudnienia. Głównym tematem spotkania było rozpatrzenie propozycji kierunków kształcenia proponowanych do uruchomienia w roku szkolnym 2010/2011 w szkołach publicznych ze szczególnym uwzględnieniem szkół prowadzących kształcenie zawodowe.

Czytaj całość
 
Spotkanie sołtysów
Redaktor: Ewa Żarnowska    15.02.2010. Drukuj Powiadom Znajomego
  75 sołtysów z terenu powiatu gorlickiego przybyło do Starostwa Powiatowego w Gorlicach na doroczne spotkanie z samorządowcami powiatu, miast i gmin.
Czytaj całość
 
Lepsze kształcenie lepsi fachowcy
Redaktor: Ewa Żarnowska    16.02.2010. Drukuj Powiadom Znajomego
Dodatkowe 7,5 mln zł na 4 lata na wzmocnienie kształcenia zawodowego w powiecie gorlickim, dodatkowe zajęcia z wykorzystaniem najnowszych technologii informatyczno- komunikacyjnych,  zajęcia specjalistyczne wykorzystujące w sposób praktyczny nowoczesne narzędzia i metody nauczania, nauka terminów zawodowych w językach obcych, doposażenie szkół  w nowoczesny sprzęt techno-dydaktyczny – to tylko niektóre z dobrodziejstw projektu „Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce”. Powiat gorlicki jest jednym z jego uczestników. Skorzystają na tym uczniowie zasadniczych szkół zawodowych, techników, techników uzupełniających oraz szkół policealnych dla młodzieży, mających status placówek publicznych oraz niepublicznych o uprawnieniach szkół publicznych.
Czytaj całość
 
Bułgarski Biełogradczik bliżej Gorlic
Redaktor: Ewa Żarnowska    15.02.2010. Drukuj Powiadom Znajomego
Dwunastu gości z miasta Biełogradczik w Bułgarii, na czele z burmistrzem miasta Emilem Cankowem oraz jego zastępcą Mirosławem Watewem, przebywało na terenie powiatu gorlickiego i Małopolski. Podstawowym celem ich wizyty było zapoznanie się z potencjałem powiatu gorlickiego ze szczególnym uwzględnieniem jego atrakcji i walorów, które mogą być uznane za wiodące lokalne marki turystyczne. W trakcie spotkania doszło do zawarcia umowy o współpracy, którą ze strony powiatu gorlickiego podpisał starosta Mirosław Wędrychowicz.
Czytaj całość
 
Więcej miejsca więcej wsparcia
Redaktor: Ewa Żarnowska    12.02.2010. Drukuj Powiadom Znajomego
   „To nasz drugi dom. Tu mamy wsparcie, dzielimy się troskami i radościami. Dzięki temu czujemy, że jesteśmy pełnosprawnymi ludźmi i mamy takie same prawa jak wszyscy...” – mówił Tadeusz – przewodniczący społeczności Ośrodka. „Praca tutaj to służba. Gdyby ktoś tylko chciał pracować to na pewno nie w tym miejscu...” – dodawał starosta Mirosław Wędrychowicz. Wiele słów serdeczności, wdzięczności i zwykłej ludzkiej radości usłyszeć można było podczas uroczystości oddania do użytku nowych, dodatkowych pomieszczeń dla potrzeb Dziennego Ośrodka Wsparcia dla Osób z Zaburzeniami Psychicznymi w Gorlicach.

Czytaj całość
 
Zasłużyli na 5
Redaktor: Ewa Żarnowska    12.02.2010. Drukuj Powiadom Znajomego

    Na „5” wartą prawie 4 mln zł zasłużył Zarząd Powiatu Gorlickiego ze swoim projektem „Modernizacja Centrum Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego jako wzmocnienie oferty Południowomałopolskiej Sieci Edukacji Zawodowej. Właśnie została ogłoszona Lista projektów, z wynikami oceny merytorycznej właściwej, złożonych w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego Schemat 1.1 B Rozwój infrastruktury kształcenia ustawicznego oraz kształcenia zawodowego. Projekt Powiatu znalazł się na bardzo wysokiej piątej pozycji - mówi starosta Mirosław Wędrychowicz.

Czytaj całość
 
Projekt Nowe Kwalifikacje - Nowa Praca
Redaktor: Ewa Żarnowska    11.02.2010. Drukuj Powiadom Znajomego
Dotacje do 40 tys. zł na założenie działalności gospodarczej. Pomysł na własny biznes. Bezpłatne szkolenia i doradztwo z zakresu założenia i prowadzenia działalności. To tylko  niektóre możliwości jakie daje projekt Nowe Kwalifikacje - Nowa Praca. Projekt skierowany jest przede wszystkim do osób, które są bezrobotne maksymalnie do 6 miesięcy i zostały zwolnione z pracy nie z własnej winy, a także do pracowników zagrożonych zwolnieniami lub będących w okresie wypowiedzenia. W Świetlicy Szkolnej Zespołu Szkół Technicznych im. Wincentego Pola w Gorlicach odbyło się spotkanie informacyjne. Przybyło kilkadziesiat osób zainteresowanych tym tematem. Spotkanie prowadzili przedstawiciele firmy PM Doradztwo Gospodarcze z Krakowa.

Czytaj całość
 
X Powiatowy Konkurs Recytatorsko - Teatralny im. Jana Pawła II rozstrzygnię
Redaktor: Ewa Żarnowska    09.02.2010. Drukuj Powiadom Znajomego
   Grupa Teatralna przy Zespole Szkół Ekonomicznych w Gorlicach pod kierunkiem Stanisławy Baliszewskiej zwyciężyła w X  Powiatowym Konkursie Recytatorsko - Teatralnym im. Jana Pawła II. Młodzi i niezwykle utalentowani aktorsko uczniowie zmierzyli się z utworem Witolda Gombrowicza „Ferdydurke”. Zmierzyli się i zwyciężyli! Gratulacje laureatom złożył starosta Mirosław Węrychowicz.
 

Czytaj całość
 
Czarne jest CZARNE - CZARNE jest najlepsze
Redaktor: Ewa Żarnowska    08.02.2010. Drukuj Powiadom Znajomego
Mosty Starosty 2010 rozdane. Nagrodę główną statuetkę Mostu z rąk starosty Mirosława Wędrychowicza otrzymało Wydawnictwo „CZARNE” Moniki Sznajderman i Andrzeja Stasiuka - za wybitne osiągnięcia w popularyzacji literatury krajów Europy.
Wyróżnienia otrzymali: Stanisława Pyznar – za całokształt osiągnięć w dziedzinie animacji kultury ludowej; Maria Cieśla – za cenne inicjatywy w dokumentowaniu lokalnej historii; ks. Wiesław Bodzioch – za wybitne osiągnięcia w ratowaniu zabytków kultury narodowej
ks. Roman Dubec – za zaangażowanie w dzieło kultywowania łemkowskiego dziedzictwa kulturowego; Franciszek Rzeszutek – za osiągnięcia w popularyzacji kultury; Janusz Pasterski – za literacki obraz piękna Biecza - „Małej Ojczyzny”.
Czytaj całość
 
Kolorowe pogotowie
Redaktor: Ewa Żarnowska    05.02.2010. Drukuj Powiadom Znajomego
Żółty, zielony, biały i fioletowy – to dominujące kolory  w nowej siedzibie gorlickiego pogotowia ratunkowego. Dobiega końca modernizacja pomieszczeń po byłym oddziale geriatrycznym do których przeprowadzą się pracownicy pogotowia. Trwa układanie wykładzin i ostatnie malowanie ścian. Nowa siedziba dla gorlickiego pogotowia ratunkowego kosztować będzie ponad 700 tys. zł.
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 2566 - 2580 z 2720
KONTAKT
Starostwo Powiatowe w Gorlicach
38-300 Gorlice
ul. Biecka 3
tel.: (018) 353 53 80
fax: (018) 353 75 45
mail: starostwo@powiatgorlicki.pl