Facebook
21 kwietnia 2018 06:13
Imieniny: Anzelma, Bartosza, Konrada
A A A
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
Aktualności
Zasłużyli na 5
Redaktor: Ewa Żarnowska    12.02.2010. Drukuj Powiadom Znajomego

    Na „5” wartą prawie 4 mln zł zasłużył Zarząd Powiatu Gorlickiego ze swoim projektem „Modernizacja Centrum Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego jako wzmocnienie oferty Południowomałopolskiej Sieci Edukacji Zawodowej. Właśnie została ogłoszona Lista projektów, z wynikami oceny merytorycznej właściwej, złożonych w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego Schemat 1.1 B Rozwój infrastruktury kształcenia ustawicznego oraz kształcenia zawodowego. Projekt Powiatu znalazł się na bardzo wysokiej piątej pozycji - mówi starosta Mirosław Wędrychowicz.

Czytaj całość
 
Projekt Nowe Kwalifikacje - Nowa Praca
Redaktor: Ewa Żarnowska    11.02.2010. Drukuj Powiadom Znajomego
Dotacje do 40 tys. zł na założenie działalności gospodarczej. Pomysł na własny biznes. Bezpłatne szkolenia i doradztwo z zakresu założenia i prowadzenia działalności. To tylko  niektóre możliwości jakie daje projekt Nowe Kwalifikacje - Nowa Praca. Projekt skierowany jest przede wszystkim do osób, które są bezrobotne maksymalnie do 6 miesięcy i zostały zwolnione z pracy nie z własnej winy, a także do pracowników zagrożonych zwolnieniami lub będących w okresie wypowiedzenia. W Świetlicy Szkolnej Zespołu Szkół Technicznych im. Wincentego Pola w Gorlicach odbyło się spotkanie informacyjne. Przybyło kilkadziesiat osób zainteresowanych tym tematem. Spotkanie prowadzili przedstawiciele firmy PM Doradztwo Gospodarcze z Krakowa.

Czytaj całość
 
X Powiatowy Konkurs Recytatorsko - Teatralny im. Jana Pawła II rozstrzygnię
Redaktor: Ewa Żarnowska    09.02.2010. Drukuj Powiadom Znajomego
   Grupa Teatralna przy Zespole Szkół Ekonomicznych w Gorlicach pod kierunkiem Stanisławy Baliszewskiej zwyciężyła w X  Powiatowym Konkursie Recytatorsko - Teatralnym im. Jana Pawła II. Młodzi i niezwykle utalentowani aktorsko uczniowie zmierzyli się z utworem Witolda Gombrowicza „Ferdydurke”. Zmierzyli się i zwyciężyli! Gratulacje laureatom złożył starosta Mirosław Węrychowicz.
 

Czytaj całość
 
Czarne jest CZARNE - CZARNE jest najlepsze
Redaktor: Ewa Żarnowska    08.02.2010. Drukuj Powiadom Znajomego
Mosty Starosty 2010 rozdane. Nagrodę główną statuetkę Mostu z rąk starosty Mirosława Wędrychowicza otrzymało Wydawnictwo „CZARNE” Moniki Sznajderman i Andrzeja Stasiuka - za wybitne osiągnięcia w popularyzacji literatury krajów Europy.
Wyróżnienia otrzymali: Stanisława Pyznar – za całokształt osiągnięć w dziedzinie animacji kultury ludowej; Maria Cieśla – za cenne inicjatywy w dokumentowaniu lokalnej historii; ks. Wiesław Bodzioch – za wybitne osiągnięcia w ratowaniu zabytków kultury narodowej
ks. Roman Dubec – za zaangażowanie w dzieło kultywowania łemkowskiego dziedzictwa kulturowego; Franciszek Rzeszutek – za osiągnięcia w popularyzacji kultury; Janusz Pasterski – za literacki obraz piękna Biecza - „Małej Ojczyzny”.
Czytaj całość
 
Kolorowe pogotowie
Redaktor: Ewa Żarnowska    05.02.2010. Drukuj Powiadom Znajomego
Żółty, zielony, biały i fioletowy – to dominujące kolory  w nowej siedzibie gorlickiego pogotowia ratunkowego. Dobiega końca modernizacja pomieszczeń po byłym oddziale geriatrycznym do których przeprowadzą się pracownicy pogotowia. Trwa układanie wykładzin i ostatnie malowanie ścian. Nowa siedziba dla gorlickiego pogotowia ratunkowego kosztować będzie ponad 700 tys. zł.
Czytaj całość
 
KOMUNIKAT POWIATOWEGO INSPEKTORA NADZORU BUDOWLANEGO W GORLICACH
Redaktor: Ewa Żarnowska    03.02.2010. Drukuj Powiadom Znajomego
KOMUNIKAT POWIATOWEGO INSPEKTORA NADZORU BUDOWLANEGO W GORLICACH o obowiązkach ciążących na właścicielach, zarządcach i użytkownikach obiektów budowlanych. Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Gorlicach przypomina właścicielom i zarządcom obiektów budowlanych o ciążących na nich obowiązkach związanych z utrzymaniem we właściwym stanie technicznym obiektów budowlanych oraz o zasadach bezpiecznego ich użytkowania w celu zapobieżenia potencjalnego niebezpieczeństwa.
Czytaj całość
 
Nowa i piękna gorlicka geriatria
Redaktor: Ewa Żarnowska    03.02.2010. Drukuj Powiadom Znajomego
Przytulne pokoje, sterylna czystość, pastelowe kolory, błyszczące posadzki... Tak wyglądają nowe pomieszczenia oddziału geriatrycznego gorlickiego szpitala. Inwestycja kosztowała 1,48 mln zł, z czego 900 tys. stanowi dotacja z budżetu powiatu gorlickiego.
Czytaj całość
 
Odwiedź Punkt informacyjno - konsultacyjny
Redaktor: Ewa Żarnowska    01.02.2010. Drukuj Powiadom Znajomego
Szukasz informacji o zgodności ksiąg wieczystych z rzeczywistym stanem prawnym? Odwiedź koniecznie Punkt informacyjno - konsultacyjnt w Starostwie Powiatowym w Gorlicach przy ul.11-go Listopada 6 czynny od poniedziałku do piątku w godzinach:  7.30  -  15.30
Czytaj całość
 
Dobra promesa dla powiatu
Redaktor: Ewa Żarnowska    01.02.2010. Drukuj Powiadom Znajomego
Powiat gorlicki otrzyma 2,2 mln zł na remont i odbudowę powiatowej infrastruktury drogowej i mostowej. Taka dobra wiadomość dotarła do starosty Mirosława Wędrychowicza z Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego. Powodzeniem zakończyły się starania Zarządu Powiatu o przyznanie promes z  Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji na usuwanie skutków klęsk żywiołowych, które wystąpiły w latach 2008-2009.
Czytaj całość
 
Jubileuszowe X Mosty Starosty 2010
Redaktor: Ewa Żarnowska    26.01.2010. Drukuj Powiadom Znajomego
Już 6 lutego 2010 r. odbędzie się jubileuszowa X gala wręczenia dorocznej nagrody „Mosty Starosty”. Uhonorowanych zostanie 7 kolejnych osób wyróżniających się swoją działalnością i dorobkiem w dziedzinie kultury. Do tej pory, czyli w okresie od 2001- 2009 roku, starosta gorlicki uhonorował tą prestiżową nagrodą 59 osób. Uroczystość połączona będzie z Inauguracją Międzynarodowego Roku Chopinowskiego.
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 2536 - 2550 z 2685
KONTAKT
Starostwo Powiatowe w Gorlicach
38-300 Gorlice
ul. Biecka 3
tel.: (018) 353 53 80
fax: (018) 353 75 45
mail: starostwo@powiatgorlicki.pl