19 października 2018 03:06
Imieniny: Piotra, Pawła, Ziemowita
20 lat sądeckiego MORD
Redaktor: Ewa Żarnowska    08.06.2018. Drukuj Powiadom Znajomego
Około miliona egzaminów na prawo jazdy przeprowadził Małopolski Ośrodek Ruchu Drogowego w Nowym Sączu w ciągu 20 lat istnienia. W MCK „Sokół” w Nowym Sączu odbyło się jubileuszowe spotkanie, w którym uczestniczył m.in. wicestarosta Jerzy Nalepka, który przekazał na ręce Waldemara Olszyńskiego, dyrektora sądeckiego MORD gratulacje i podziękowania za służbę na rzecz poprawy i propagowania zasad bezpieczeństwa ruchu drogowego na drogach Małopolski, w tym także powiatu gorlickiego

Wicestarosta Jerzy Nalepka podkreślił, że z usług Ośrodka w zakresie specjalistycznych kursów i szkoleń, badań psychologicznych, a przede wszystkim z możliwości zdobycia uprawnień do kierowania pojazdami na drogach publicznych podczas egzaminów państwowych teoretycznych i praktycznych, rokrocznie korzystają setki mieszkańców powiatu gorlickiego. Życzył dalszego rozwoju Ośrodka oraz bezpiecznych dróg, wielu zdolnych kandydatów na kierowców, a także wszelkiej pomyślności w życiu zawodowym i prywatnym.

Spotkanie było okazją do wręczenia medali, odznaczeń i dyplomów.

Wicewojewoda Małopolski Józef Gawron w imieniu prezydenta Polski wręczył Złote Medale za Długoletnią Służbę, a otrzymali je: Stanisław Barnaś, Waldemar Chudy, Wiesław Kądziołka, Kazimierz Opoka, Jerzy Stawiarski, Wiesław Śledź, Piotr Śliwa i Teresa Wilk.

Natomiast Leszek Zegzda i Urszula Nowogórska wręczyli odznaczenia Marszałka Województwa Małopolskiego Polonia Minor. Otrzymali je Stanisław Kiełbasa, Krzysztof Leśniak i Agnieszka Rosmmanith.

Medale MORD w Nowym Sączu „Za zasługi dla Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego” otrzymali: radna Sejmiku Urszula Nowogórska i Leszek Zegzda, członek Zarządu Województwa Małopolskiego oraz Auto Moto Klub w Limanowej.

dsc_2474.jpg
dsc_2606.jpg
dsc_2672.jpg
dsc_2853.jpg
dsc_2867.jpg
dsc_2873.jpg

Zdjęcia udostępnił Józef Augustyn, kierownik Agendy UMWM w Nowym Sączu.