22 czerwca 2018 07:36
Imieniny: Pauliny, Flawiusza, Agenora
Jak głosować aby nasz głos był ważny
Redaktor: Ewa Żarnowska    19.11.2010. Drukuj Powiadom Znajomego
Już w niedzielę także w powiecie gorlickim odbędą się wybory samorządowe. Każdy wyborca, aby otrzymać karty do głosowania, będzie musiał przedstawić komisji wyborczej dokument tożsamości, zawierający imię, nazwisko, adres zamieszkania wraz z fotografią. Otrzymamy 4 różnokolorowe karty do głosowania, które na dole zawierają dokładną informację o liczbie wybieranych kandydatów w danym okręgu. Warto i należy przed oddaniem głosu ją przeczytać. Uwaga - w wyborach do Rady Powiatu Gorlickiego we wszystkich okręgach wybieramy tylko jednego kandydata i w kratce przy jego nazwisku stawiamy znak "x".

Bezcłowe towary dla powodzian
Redaktor: Ewa Żarnowska    16.11.2010. Drukuj Powiadom Znajomego
Wydział Polityki Społecznej Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie poinformował, że Komisja Europejska w dniu 30 wrzesnia 2010 r. podjęła decyzję w sprawie bezcłowego przywozu towarów przeznaczonych do dystrybucji lub udostępnianych nieodpłatnie ofiarom powodzi, które wydarzyły się w maju 2010 r. w Polsce (Dz. U. L259 z 1.10.2010 r.)

Powiatowe Święto Niepodległości
Redaktor: Ewa Żarnowska    16.11.2010. Drukuj Powiadom Znajomego
11 listopada 2010 r. w Gorlicach odbyły się powiatowe uroczystości z okazji 92 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

Sesyjne gratulacje
Redaktor: Ewa Żarnowska    03.11.2010. Drukuj Powiadom Znajomego
W trakcie XLVII sesji Rady Powiatu Gorlickiego starosta Mirosław Wędrychowicz i przewodniczący Rady Powiatu Gorlickiego Marek Bugno przekazali gratulacje dla mistrzów sportu oraz sołtysów i specjalistów od dobrej kuchni.

Kolejna wielka inwestycja Powiatu
Redaktor: Ewa Żarnowska    29.10.2010. Drukuj Powiadom Znajomego

29.10.2010 r. w Siedliskach nastąpiło symboliczne „wbicie łopaty” w kolejną powiatową inwestycje drogową. Modernizacji poddane zostaną drogi powiatowe: Siedliska – Biesna, Sitnica – Strzeszyn, Biecz-Korczyna-Kobylanka oraz Siary – Owczary. Rozstrzygnięty został przetarg na to zadanie o wartości 2,9 mln zł. Inwestycje realizować będzie gorlicka firma GODROM.

Powiatowe Święto Edukacji
Redaktor: Ewa Żarnowska    03.11.2010. Drukuj Powiadom Znajomego
Powiatowe Święto Edukacji odbyło się w tym roku w Bieczu i połączone było z uroczystością zakończenia budowy hali sportowej przy ZSZ w Bieczu. Była to tradycyjnie okazja do podziękowań, wręczenia kwiatów, nagród dla kadry pedagogicznej a także stypendiów dla najzdolniejszych uczniów

Historyczna data dla Biecza
Redaktor: Ewa Żarnowska    29.10.2010. Drukuj Powiadom Znajomego
Data 27 październik 2010 roku przejdzie do historii królewskiego grodu Biecz. Właśnie w tym dniu zakończył się etap budowy hali sportowej przy Zespole Szkół Zawodowych w Bieczu. Nowoczesny i pełnowymiarowy obiekt sportowy służył będzie uczniom szkół bieckich oraz mieszkańcom gminy Biecz i całego powiatu gorlickiego. Umożliwi organizację wielu imprez sportowych, a dzięki doskonałej akustyce także wydarzeń kulturalnych i rozrywkowych. Wartość projektu wynosi 6 073 404,19 zł, w tym dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej - 2 529 630,35 zł, a środki z budżetu powiatu - 3 530 000 zł, z tego 60% Powiat Gorlicki i 40% Gmina Biecz.

45 lat SOS-W w Kobylance
Redaktor: Ewa Żarnowska    22.10.2010. Drukuj Powiadom Znajomego

„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to kim jest, nie przez to co ma, lecz przez to czym dzieli się z innymi”- te słowa Papieża Polaka Jana Pawła II były myślą przewodnią uroczystości jubileuszowych w Specjalnym Ośrodku Szkolno - Wychowawczym w Kobylance. 21 października 2010 r. Dyrekcja Ośrodka, Rada Pedagogiczna, Rodzice i Wychowankowie oraz liczne grono zaproszonych gości świętowali jubileusz 45-lecia SOS-W w Kobylance.

Wścieklizna nadal atakuje
Redaktor: Ewa Żarnowska    13.10.2010. Drukuj Powiadom Znajomego
Wojewoda Małopolski Stanisław Kracik wydał nowe rozporządzenie odnośnie zagrożenia wścieklizną na terenie województwa. Powiat gorlicki należy do stref najbardziej zagrożonych tą niebezpieczną chorbą.

Nie trujmy siebie i innych
Redaktor: Ewa Żarnowska    13.10.2010. Drukuj Powiadom Znajomego
Rozpoczął się czas ogrzewania mieszkań. Na terenie Powiatu Gorlickiego mamy dużo posesji wykorzystujących własne źródła ciepła. Zdarza się, że w domowych piecach centralnego ogrzewania spala się nie tylko to, co jest bezpieczne dla ludzi.

««  start « poprz. 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 2431 - 2445 z 2767