• 28 września 2021
  • Imieniny:  Waclawa, Tymona, Marka

Lato. Sezon kąpielowy w pełni. Małopolska Organizacja Turystyczna przedstawia specjalny odcinek serii filmów edukacyjnych #NajważniejszeWrócić. Tym razem podjęty został temat bezpieczeństwa nad wodą.

Woda to żywioł, który nie wybacza błędów. Ze statystyk policji wynika, że w 2020 roku na terenie Polski utonęło aż 460 osób. 117 z nich przed utonięciem spożywało alkohol, a wielu innych kąpało się w miejscu niestrzeżonym lub zabronionym. W tym roku w czerwcu odnotowano już 70 utonięć, a w pierwszej połowie lipca - 31.

O bezpieczeństwo wypoczywających nad wodą dbają policjanci komisariatu wodnego policji w Krakowie, którzy pełnią służbę na wszystkich dużych małopolskich zbiornikach wodnych: Jeziorze Rożnowskim, Czorsztyńskim, Mucharskim i Dobczyckim oraz na akwenach wodnych w okolicach Krakowa: Bagry, Kryspinów oraz Przylasek Rusiecki. Przed czym przestrzegają? O czym muszą pamiętać osoby korzystające ze sprzętu pływającego? Co zrobić, gdy widzimy osobę potrzebującą pomocy? Zapraszamy do obejrzenia kolejnego odcinka serii #NajważniejszeWrócić:

Link: #NajważniejszeWrócić - nad wodą - YouTube

Wszystkie filmy z serii #NajważniejszeWrócić dostępne są na facebookowym profilu Małopolskiej Organizacji Turystycznej: facebook.com/mot.krakow i na kanale MOT w serwisie YouTube: www.youtube.com/channel/UCOoK_OGCBIKKu0NpTTQXJiw

Źródło UMWM/MOT

POWIAT GORLICKI TO: