• 29 marca 2024
  • Imieniny:  Wiktoryna, Helmuta, Eustachego

We wtorek 10 grudnia br. Julia Sokołowska, uczennica klasy I w Zespole Szkół Ekonomicznych im. Jana Pawła II w Gorlicach, odebrała z rąk Prezydenta Andrzeja Dudy i Minister Sportu Danuty Dmowskiej-Andrzejuk nagrodę za zajęcie I miejsca w Ogólnopolskim Konkursie „Mistrzowie i patrioci”.

Na konkurs wpłynęło niemal 1200 prac z kilkuset szkół z całej Polski. Prace poświęcone były wybitnym postaciom polskiego sportu, które odznaczyły się szczególnymi zasługami dla kraju w czasie II wojny światowej, m. in. Halinie Konopackiej, Marii Kwaśniewskiej, Bronisławowi Czechowi, Januszowi Kusocińskiemu, Stanisławowi Marusarzowi. Praca Julii Sokołowskiej, napisana pod kierunkiem Moniki Przybyło, dotyczyła sukcesów sportowych i działalności patriotycznej Heleny Marusarzówny. 25 najwyżej ocenionych prac konkursowych wydano w publikacji „Mistrzowie i patrioci”. Na galę finałową podsumowującą kampanię edukacyjną i konkurs dla młodzieży zaproszono 65 laureatów. Uroczystość z udziałem Prezydenta Andrzeja Dudy, Minister Sportu Danuty Danuty Dmowskiej-Andrzejuk, Posła do Parlamentu Europejskiego Ryszarda Czarneckiego i Prezesa Instytutu Łukasiewicza Macieja Zdziarskiego odbyła się w Pałacu Prezydenckim. Gratulujemy Julii Sokołowskiej, Rodzicom Laureatki oraz opiekunowi naukowemu.

Zdjęcia: Jakub Szymczuk/Kancelaria Prezydenta RP