Facebook
24 kwietnia 2018 01:07
Imieniny: Aleksandra, Horacego, Grzegorza
A A A
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
Aktualności
Od Mickiewicza po Herberta
Redaktor: Ewa Żarnowska    25.11.2010. Drukuj Powiadom Znajomego
13 uczniów szkół ponadgimnazjalnych powiatu gorlickiego podjęło wyzwanie udziału w XI Powiatowym Konkursie Recytatorskim im. Jana Pawła II. Zmierzyło się z utworami najwybitniejszych polskich poetów i pisarzy. Najwyższe uznanie dla recytatorskich umiejętności w oczach jurorów i publiczności uzyskał Michał Bogusz z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Bobowej, którego do konkursu przygotowywała mgr Wioletta Bogusz. Drugie miejsce zajął ubiełoroczny laureat Łukasz Kalisz z Zespołu Szkół Ekonomicznych przygotowany przez mgr Katarzynę Szafrynę-Przepiórę. Na trzecim miejscu znalazła się Klaudia Framęga z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Bobowej przygotowana przez mgr Annę Kamień.

Czytaj całość
 
Mandaty rozdane
Redaktor: Ewa Żarnowska    22.11.2010. Drukuj Powiadom Znajomego
W wyborach samorządowych AD 2010 do Rady Powiatu Gorlickiego bezapelacyjnym zwycięzcą jest Małopolski Ruch Samorządowy Ziemi Gorlickiej. Zdecydowanie najwięcej głosów w skali całego powiatu gorlickiego, bo aż 1953, otrzymał dotychczasowy Starosta Gorlicki Mirosław Wędrychowicz. Nowa 23-osobowa Rada będzie mieć w swoim gronie aż 9 radnych z MRS Ziemi Gorlickiej. Kolejne ugrupowania, których kandydaci zostali wybrani do Rady Powiatu to: Prawo i Sprawiedliwość – 6 radnych, Platforma Obywatelska – 4 radnych, Polskie Stronnictwo Ludowe – 3 radnych i Sojusz Lewicy Demokratycznej – 1 radnego.
Czytaj całość
 
XI Powiatowy Konkurs Recytatorski
Redaktor: Ewa Żarnowska    22.11.2010. Drukuj Powiadom Znajomego
Dnia 23 listopada 2010 r. o godzinie 10.00 w Zespole Szkół Ekonomicznych im. J. Pawła II w Gorlicach rozpocznie się XI Powiatowy Konkurs Recytatorsko – Teatralny im. Jana Pawła II organizowany przez Zarząd Powiatu Gorlickiego. Do udziału w konkursie zgłosiło się15 uczniów z 5 szkół ponadgimnazjalnych.
Czytaj całość
 
WIELKIE POWIATOWE INWESTOWANIE W POWIATOWĄ INFRASTRUKTURĘ DROGOWĄ
Redaktor: Ewa Żarnowska    18.11.2010. Drukuj Powiadom Znajomego
83,2 mln zł przeznaczył Zarząd Powiatu Gorlickiego w latach 2007-2010 na inwestycje i remonty powiatowych dróg i mostów. W tym czasie zmodernizowano100 km dróg powiatowych, wybudowano 5 nowych mostów, a 2 dalsze są w budowie oraz wykonano 8 nowych przepustów.

Czytaj całość
 
WIELKIE INWESTOWANIE POWIATU W OŚWIATĘ I EDUKACJĘ
Redaktor: Ewa Żarnowska    18.11.2010. Drukuj Powiadom Znajomego
36 milionów złotych zainwestował Zarząd Powiatu Gorlickiego w latach 2006-2010 w budowę nowych i modernizację istniejących obiektów oświatowych oraz rozwój i unowocześnienie systemu kształcenia szczególnie w szkołach zawodowych. Wybudowano nową halę sportową w Bieczu, rozpoczęto budowę sali sportowej przy ZS nr 1 w Gorlicach, wykonano termomodernizację 11 obiektów oświatowych, zmodernizowano i wyposażono w nowoczesny sprzęt 48 szkolnych pracowni przedmiotowych oraz przyznano stypendia naukowe i socjalne, a także zorganizowano dodatkowe zajęcia, kursy i szkolenia dla kilku tysięcy uczniów szkół ponadgimnazjalnych prowadzonych przez powiat.
Czytaj całość
 
WIEKLIE INWESTOWANIE POWIATU W OCHRONĘ ZDROWIA
Redaktor: Ewa Żarnowska    18.11.2010. Drukuj Powiadom Znajomego
53,4 miliony złotych przeznaczył Zarząd Powiatu Gorlickiego na gruntowną modernizację Szpitala Specjalistycznego im. H. Klimontowicza w Gorlicach w latach 2006-2010. Wykonano termomodernizacje szpitalnych obiektów, przeprowadzono kompleksowe remonty oddziałów oraz zakupiono nowoczesny sprzęt medyczny i wyposażenie. Nową siedzibę otrzymało także gorlickie pogotowie ratunkowe, a dodatkowe sale Centrum Terapii Uzależnień.
Czytaj całość
 
Projekty z obszaru polityki i pomocy społecznej, ochrony środowiska oraz promocji
Redaktor: Ewa Żarnowska    18.11.2010. Drukuj Powiadom Znajomego
Ponad 21 mln zł przeznaczył Zarząd Powiatu Gorlickiego na realizację różnego typu projektów społecznych, ekologicznych i promocyjnych w latach 2007-2010.Zarząd podjął także szereg istotnych inicjatyw pozainwestycyjnych.
Czytaj całość
 
Stereotyp jest wśród nas
Redaktor: Ewa Żarnowska    17.11.2010. Drukuj Powiadom Znajomego
  „Czas na równość – rzecz o przełamywaniu stereotypów” to tytuł konferencji, która odbyła się w Gorlicach. Zorganizowana została przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gorlicach w ramach projektu systemowego „Aktywność i integracja  szansą na lepsze jutro” współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Spotkanie było także okazją do przekazania przez starostę Mirosława Wędrychowicza życzeń dla pracowników pomocy społecznej z okazji zbliżającego się Dnia Pracownika Socjalnego.
Czytaj całość
 
Renesansowy a jak nowy
Redaktor: Ewa Żarnowska    16.11.2010. Drukuj Powiadom Znajomego
Po siedemdziesięciu pięciu latach od czasu rozpoczęcia pierwszych prac zabezpieczających i remontowych (w 1937 r.), dzięki środkom z Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego, oddano do użytku wyremontowany renesansowy kasztel w Szymbarku – perłę polskiej architektury epoki Odrodzenia. W uroczystości, która odbyła się 12 listopada 2010 r., uczestniczyli min.: wicemarszałek Leszek Zegzda, senator Janusz Sepioł, poseł Witold Kochan, starosta gorlicki Mirosław Wędrychowicz wraz z wicestarostą Karolem Górskim, przewodniczący Rady Powiatu Marek Bugno, wójt gminy Gorlice Ryszard Guzik oraz dyrektor Muzeum Dwory Karwacjanów i Gładyszów Zdzisław Tohl.
Czytaj całość
 
Jak głosować aby nasz głos był ważny
Redaktor: Ewa Żarnowska    19.11.2010. Drukuj Powiadom Znajomego
Już w niedzielę także w powiecie gorlickim odbędą się wybory samorządowe. Każdy wyborca, aby otrzymać karty do głosowania, będzie musiał przedstawić komisji wyborczej dokument tożsamości, zawierający imię, nazwisko, adres zamieszkania wraz z fotografią. Otrzymamy 4 różnokolorowe karty do głosowania, które na dole zawierają dokładną informację o liczbie wybieranych kandydatów w danym okręgu. Warto i należy przed oddaniem głosu ją przeczytać. Uwaga - w wyborach do Rady Powiatu Gorlickiego we wszystkich okręgach wybieramy tylko jednego kandydata i w kratce przy jego nazwisku stawiamy znak "x".

Czytaj całość
 
««  start « poprz. 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 2341 - 2355 z 2686
KONTAKT
Starostwo Powiatowe w Gorlicach
38-300 Gorlice
ul. Biecka 3
tel.: (018) 353 53 80
fax: (018) 353 75 45
mail: starostwo@powiatgorlicki.pl