26 kwietnia 2018 15:21
Imieniny: Marzeny, Klaudiusza, Marceliny
Musicie być w Bartnem
Redaktor: Ewa Żarnowska    13.07.2011. Drukuj Powiadom Znajomego
Już w sobotę 16.07.2011 od godz. 11.00 zapraszamy do Bartnego na XIV Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny "Świat pod Kyczerą". To niepowtarzalna okazja zobaczyć ludowe zespoły wokalne i taneczne niemal z całego świata oraz doświadczyć bezpośrednio bogactwa kultury łemkowskiej i pogórzańskiej. "Świat pod Kyczerą" to jeden z największych w Europie festiwali tego typu. Wstęp na imprezę bezpłatny!

Szkoła bez wakacji
Redaktor: Ewa Żarnowska    12.07.2011. Drukuj Powiadom Znajomego
Hura wakacje! Taki temat lekcji widnieje na jednej z tablic w Zespole Szkół Technicznych w Gorlicach. Odnosi się tylko do uczniów, bo szkoła wcale nie odpoczywa. Rozbrzmiewa stukotem młotków, sykiem palników i pachnie świeżą farbą. Wszystko za sprawą trwającego remontu instalacji elektrycznej i teleinformatycznej. Z jego przebiegiem, pod przewodnictwem dyrektor Renaty Stępień, zapoznał się starosta Mirosław Wędrychowicz.

Odpowiedzi pełne nadziei
Redaktor: Ewa Żarnowska    11.07.2011. Drukuj Powiadom Znajomego
Zarząd Województwa Małopolskiego wyraził chęć przystąpienia do współfinansowania wykonania sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu w Zagórzanach. Zadeklarował także wolę współpracy przy przygotowaniu dokumentacji studyjno - koncepcyjnej dla nowego ciągu drogowego, czyli południowo-zachodniego oraz wschodniego obejścia Gorlic. Pismo w tej sprawie, podpisane przez wicemarszałka Romana Ciepielę, trafiło do starosty Mirosława Wędrychowicza.

Gorlickie w MOT
Redaktor: Ewa Żarnowska    06.07.2011. Drukuj Powiadom Znajomego
Promować powiat gorlicki na skalę Małopolski, Polski, Europy i świata to zasadniczy cel przystąpienia powiatu do Małopolskiej Organizacji Turystycznej. Stosowną uchwałę w tej sprawie podjęła Rada Powiatu Gorlickiego podczas czerwcowej sesji.

Hala sportowa dla Górki
Redaktor: Ewa Żarnowska    06.07.2011. Drukuj Powiadom Znajomego
Rusza drugi etap budowy hali sportowej przy Zespole Szkół nr 1 w Gorlicach, popularnie zwanym "Górką". W roku ubiegłym wykonano stan surowy hali, na co Zarząd Powiatu Gorlickiego przeznaczył  930 tys. zł. Teraz, na dalsze prace wewnątrz obiektu, zabezpieczył w budżecie powiatu  500 tys. zł, a w roku przyszłym będzie to około 1,5 mln zł. Hala ma być oddana do użytku do końca października 2012 roku.

Uwaga pojazd
Redaktor: Ewa Żarnowska    06.07.2011. Drukuj Powiadom Znajomego
100 zł za rower lub motorower, 440 zł za pojazd do 3,5 t, a 1150 zł za pojazd o masie powyżej 16 ton – to tylko niektóre stawki opłat za usuwanie pojazdów z dróg na terenie powiatu gorlickiego. Rada Powiatu Gorlickiego podjęła uchwałę w sprawie ustalenia wysokości opłat za usuwanie pojazdów z dróg i ich przechowywanie na parkingach strzeżonych oraz wysokości kosztów powstałych w związku z usuwaniem pojazdów. Nowe stawki zaczną obowiązywać od 21 sierpnia br.

Zielone inwestycje powiatu
Redaktor: Ewa Żarnowska    05.07.2011. Drukuj Powiadom Znajomego
   Zarząd Powiatu Gorlickiego przygotowuje kolejny duży wniosek dotyczący termomodernizacji powiatowych obiektów. Ma on objąć 4 budynki: Powiatowe Centrum Edukacji w Gorlicach, internat Zespołu Szkół nr 1 w Gorlicach, bursę w Bieczu oraz Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Szymbarku. Wartość tego projektu wyniesie około 3,3 mln zł. Na złożenie wniosku do Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej powiat ma czas do 21 lipca br.

VI Festiwal Muzyki Cerkiewnej w Beskidzie Niskim 2011
Redaktor: Ewa Żarnowska    04.07.2011. Drukuj Powiadom Znajomego
VI Festiwal Muzyki Cerkiewnej w Beskidzie Niskim odbywał się w dniach 8 -15 lipca. Pięknym śpiewem chóralnym znów rozbrzmiewały drewniane cerkwie powiatu gorlickiego oraz Krynicy i Nowego Sącza. W tym roku wystąpiły dwa znakomite chóry z Lwowa: Chór Katedry Prawosławnej  "Hłas" oraz Chór Ukraińskiego Katolickiego Uniwersytetu we Lwowie "Stritenija".

Uroczyście na sesji
Redaktor: Ewa Żarnowska    04.07.2011. Drukuj Powiadom Znajomego
Absolutorium dla Zarządu Powiatu Gorlickiego oraz brązowe krzyże zasługi dla sekretarza powiatu Krzysztofa Augustyna i naczelnika  wydziału edukacji, kultury, turystyki i sportu Tadeusza Mikruta to najważniejsze wydarzenia VIII sesji Rady Powiatu Gorlickiego.

Mostowe inwestycje powiatu
Redaktor: Ewa Żarnowska    29.06.2011. Drukuj Powiadom Znajomego
Dobiega końca budowa trzech nowych mostów na drodze powiatowej Florynka – Izby.  Dwa są już całkowicie ukończone, a trzeci także prawie jest już gotowy. Potrójna inwestycja kosztuje ponad 10 mln zł. Środki na ten cel pozyskał Zarząd Powiatu Gorlickiego z MSWiA w ramach środków na usuwanie skutków klęsk żywiołowych. Lada dzień rozpocznie się budowa kolejnego czwartego już w tym roku nowego mostu tym razem w Szalowej.

««  start « poprz. 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 2221 - 2235 z 2694