Facebook
26 kwietnia 2018 15:21
Imieniny: Marzeny, Klaudiusza, Marceliny
A A A
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
Aktualności
Musicie być w Bartnem
Redaktor: Ewa Żarnowska    13.07.2011. Drukuj Powiadom Znajomego
Już w sobotę 16.07.2011 od godz. 11.00 zapraszamy do Bartnego na XIV Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny "Świat pod Kyczerą". To niepowtarzalna okazja zobaczyć ludowe zespoły wokalne i taneczne niemal z całego świata oraz doświadczyć bezpośrednio bogactwa kultury łemkowskiej i pogórzańskiej. "Świat pod Kyczerą" to jeden z największych w Europie festiwali tego typu. Wstęp na imprezę bezpłatny!
Czytaj całość
 
Szkoła bez wakacji
Redaktor: Ewa Żarnowska    12.07.2011. Drukuj Powiadom Znajomego
Hura wakacje! Taki temat lekcji widnieje na jednej z tablic w Zespole Szkół Technicznych w Gorlicach. Odnosi się tylko do uczniów, bo szkoła wcale nie odpoczywa. Rozbrzmiewa stukotem młotków, sykiem palników i pachnie świeżą farbą. Wszystko za sprawą trwającego remontu instalacji elektrycznej i teleinformatycznej. Z jego przebiegiem, pod przewodnictwem dyrektor Renaty Stępień, zapoznał się starosta Mirosław Wędrychowicz.
Czytaj całość
 
Odpowiedzi pełne nadziei
Redaktor: Ewa Żarnowska    11.07.2011. Drukuj Powiadom Znajomego
Zarząd Województwa Małopolskiego wyraził chęć przystąpienia do współfinansowania wykonania sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu w Zagórzanach. Zadeklarował także wolę współpracy przy przygotowaniu dokumentacji studyjno - koncepcyjnej dla nowego ciągu drogowego, czyli południowo-zachodniego oraz wschodniego obejścia Gorlic. Pismo w tej sprawie, podpisane przez wicemarszałka Romana Ciepielę, trafiło do starosty Mirosława Wędrychowicza.
Czytaj całość
 
Gorlickie w MOT
Redaktor: Ewa Żarnowska    06.07.2011. Drukuj Powiadom Znajomego
Promować powiat gorlicki na skalę Małopolski, Polski, Europy i świata to zasadniczy cel przystąpienia powiatu do Małopolskiej Organizacji Turystycznej. Stosowną uchwałę w tej sprawie podjęła Rada Powiatu Gorlickiego podczas czerwcowej sesji.
Czytaj całość
 
Hala sportowa dla Górki
Redaktor: Ewa Żarnowska    06.07.2011. Drukuj Powiadom Znajomego
Rusza drugi etap budowy hali sportowej przy Zespole Szkół nr 1 w Gorlicach, popularnie zwanym "Górką". W roku ubiegłym wykonano stan surowy hali, na co Zarząd Powiatu Gorlickiego przeznaczył  930 tys. zł. Teraz, na dalsze prace wewnątrz obiektu, zabezpieczył w budżecie powiatu  500 tys. zł, a w roku przyszłym będzie to około 1,5 mln zł. Hala ma być oddana do użytku do końca października 2012 roku.
Czytaj całość
 
Uwaga pojazd
Redaktor: Ewa Żarnowska    06.07.2011. Drukuj Powiadom Znajomego
100 zł za rower lub motorower, 440 zł za pojazd do 3,5 t, a 1150 zł za pojazd o masie powyżej 16 ton – to tylko niektóre stawki opłat za usuwanie pojazdów z dróg na terenie powiatu gorlickiego. Rada Powiatu Gorlickiego podjęła uchwałę w sprawie ustalenia wysokości opłat za usuwanie pojazdów z dróg i ich przechowywanie na parkingach strzeżonych oraz wysokości kosztów powstałych w związku z usuwaniem pojazdów. Nowe stawki zaczną obowiązywać od 21 sierpnia br.
Czytaj całość
 
Zielone inwestycje powiatu
Redaktor: Ewa Żarnowska    05.07.2011. Drukuj Powiadom Znajomego
   Zarząd Powiatu Gorlickiego przygotowuje kolejny duży wniosek dotyczący termomodernizacji powiatowych obiektów. Ma on objąć 4 budynki: Powiatowe Centrum Edukacji w Gorlicach, internat Zespołu Szkół nr 1 w Gorlicach, bursę w Bieczu oraz Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Szymbarku. Wartość tego projektu wyniesie około 3,3 mln zł. Na złożenie wniosku do Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej powiat ma czas do 21 lipca br.
Czytaj całość
 
VI Festiwal Muzyki Cerkiewnej w Beskidzie Niskim 2011
Redaktor: Ewa Żarnowska    04.07.2011. Drukuj Powiadom Znajomego
VI Festiwal Muzyki Cerkiewnej w Beskidzie Niskim odbywał się w dniach 8 -15 lipca. Pięknym śpiewem chóralnym znów rozbrzmiewały drewniane cerkwie powiatu gorlickiego oraz Krynicy i Nowego Sącza. W tym roku wystąpiły dwa znakomite chóry z Lwowa: Chór Katedry Prawosławnej  "Hłas" oraz Chór Ukraińskiego Katolickiego Uniwersytetu we Lwowie "Stritenija".
Czytaj całość
 
Uroczyście na sesji
Redaktor: Ewa Żarnowska    04.07.2011. Drukuj Powiadom Znajomego
Absolutorium dla Zarządu Powiatu Gorlickiego oraz brązowe krzyże zasługi dla sekretarza powiatu Krzysztofa Augustyna i naczelnika  wydziału edukacji, kultury, turystyki i sportu Tadeusza Mikruta to najważniejsze wydarzenia VIII sesji Rady Powiatu Gorlickiego.
Czytaj całość
 
Mostowe inwestycje powiatu
Redaktor: Ewa Żarnowska    29.06.2011. Drukuj Powiadom Znajomego
Dobiega końca budowa trzech nowych mostów na drodze powiatowej Florynka – Izby.  Dwa są już całkowicie ukończone, a trzeci także prawie jest już gotowy. Potrójna inwestycja kosztuje ponad 10 mln zł. Środki na ten cel pozyskał Zarząd Powiatu Gorlickiego z MSWiA w ramach środków na usuwanie skutków klęsk żywiołowych. Lada dzień rozpocznie się budowa kolejnego czwartego już w tym roku nowego mostu tym razem w Szalowej.
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 2221 - 2235 z 2694
KONTAKT
Starostwo Powiatowe w Gorlicach
38-300 Gorlice
ul. Biecka 3
tel.: (018) 353 53 80
fax: (018) 353 75 45
mail: starostwo@powiatgorlicki.pl