• 18 października 2021
  • Imieniny:  Juliana, Lukasza

„Pamięć o przeszłości oznacza zaangażowanie w przyszłość”. Te słowa Jana Pawła II najlepiej oddają charakter uroczystości jubileuszu 60-lecia Zespołu Szkół Technicznych i. Wincentego Pola w Gorlicach.

Obchody jubileuszu rozpoczęły się mszą św. w kościele pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Gorlicach. Po mszy św. wszyscy uczestnicy przeszli do budynku szkoły, gdzie odbyła się dalsza część uroczystości.
60 lat w życiu człowieka to niemal całe życie, 60 lat w życiu szkoły to młodość wielu pokoleń, przesłanie to przyświecało przedstawionej prezentacji, w której zawarta była 60-letnia historia szkoły. Przywołano okoliczności w jakich powstawała szkoła oraz sylwetki osób, które na przestrzeni lat kształtowały ideały i wartości, do dziś podtrzymywane.

Wśród zaproszonych gości byli między innymi: Radna Województwa Małopolskiego Jadwiga Wójtowicz, Starosta Gorlicki Maria Gubała, członek Zarządu Powiatu Jerzy Nalepka, wiceprzewodniczący Rady Powiatu Roman Dziubina, dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury, Sportu i Promocji Tadeusz Mikrut.

Zdjęcia Piotr Abram/Starostwo Powiatowe

More Joomla Extensions