• 02 lutego 2023
  • Imieniny:  Marii, Miloslawa

W dniu 15 lutego 2021 roku od godz. 6.00 strona słowacka wprowadziła wzmożone kontrole przestrzegania obowiązujących ograniczeń w swobodnym przemieszczaniu się po terytorium Słowacji, a w rejonach przygranicznych kontrole przestrzegania zasad wjazdu zza granicy.

W związku z tym zamknięte dla ruchu osobowego i towarowego zostaną następujące polsko-słowackie przejścia graniczne:
- Radoszyce-Palota
- Ożenna-Nižná Polianka
- Muszynka-Kurov
- Leluchów-Čirč
- Szczawnica-Lesnica
- Niedzica-Lysá nad Dunajcom
- Łysa Polana-Tatranská Javorina
- Chochołów-Suchá Hora
- Winiarczykówka-Bobrov
- Ujsoły-Novot'

Do godz. 6.00 w dniu 17 lutego 2021 roku obywatele polscy wjeżdżający do Republiki Słowackiej zobowiązani będą do przedstawienia zaświadczenia o negatywnym wyniku testu RT-PCR na COVID-19 (nie starszego niż 72 h) lub musieli się poddać obowiązkowej kwarantannie.

Po tym terminie osoby wjeżdżające do Słowacji podlegać będą bezwzględnej kwarantannie w warunkach domowych lub państwowych ośrodkach izolacji na okres 14 dni, po uprzedniej obowiązkowej rejestracji na dedykowanej stronie internetowej:  korona.gov.sk/ehranica.

Z obowiązkowej kwarantanny zwolnieni są m.in. kierowcy transportu towarowego, służby zdrowia, zakładów pogrzebowych i autobusów, piloci i załogi statków powietrznych oraz maszyniści i obsługa transportu kolejowego.
Obywatele krajów Unii Europejskiej, w tym obywatele polscy, a także członkowie ich rodzin, mogą przejechać tranzytem przez terytorium Słowacji do innego kraju UE w ciągu 8 godzin bez zatrzymywania się, za wyjątkiem niezbędnego tankowanie paliwa na stacjach benzynowych. W przypadku tranzytu nie jest wymagane posiadanie negatywnego testu na COVID-19.

Źródło gov.pl

POWIAT GORLICKI TO: