19 lipca 2018 19:40
Imieniny: Alfreda, Wincentego, Wodzisława
Odznaczenie dla arcybiskupa Paisjusza
Redaktor: Ewa Żarnowska    27.03.2018. Drukuj Powiadom Znajomego
Jego Ekscelencja, Najprzewielebniejszy Paisjusz, Prawosławny Arcybiskup Przemyski i Gorlicki Piotr Martyniuk został odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi RP za zasługi na rzecz ochrony zabytków kultury narodowej i religijnej oraz za działalność społeczną i charytatywną. Wręczenia odznaczenia, nadanego przez Prezydenta RP, dokonał Wicewojewoda Małopolski Józef Gawron podczas XXXVI sesji Rady Powiatu Gorlickiego.

Zapraszamy na jubileuszową galą
Redaktor: Ewa Żarnowska    15.02.2018. Drukuj Powiadom Znajomego

W piątek 6 kwietnia 2018 roku już po raz dziesiąty wręczona zostanie Nagroda Przewodniczącego Rady Powiatu Gorlickiego „PRO PUBLICO BONO”. Gala Pro Publico Bono 2018 rozpocznie się o godz. 17.00 w Ośrodku Konferencyjno-Wystawienniczym Kasztel w Szymbarku.

Serdecznie zaprasza przewodniczący Rady Powiatu Gorlickiego Marek Bugno.

Bezpośrednią transmisję z gali przeprowadzi Gorlice.tv

Z Kromera na prawo
Redaktor: Ewa Żarnowska    27.03.2018. Drukuj Powiadom Znajomego
Justyna Rakoczy, uczennica klasy IIIc I Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kromera w Gorlicach została Finalistką Olimpiady Wiedzy o Prawie, uzyskując indeks na studia wyższe. Do olimpiady przygotowywał ją nauczyciel Kromera Jerzy Tomasik. GRATULUJEMY!!!

Redaktor: Ewa Żarnowska    26.03.2018. Drukuj Powiadom Znajomego
W 2017 roku w czterech punktach nieodpłatnej pomocy prawnej w powiecie gorlickim: w Gorlicach, Bieczu, Bobowej i Łosiu udzielono 698 nieodpłatnych porad prawnych. Najwięcej porad udzielanych jest w Gorlicach.

Konkurs MDK dla dzieci i młodzieży
Redaktor: Ewa Żarnowska    26.03.2018. Drukuj Powiadom Znajomego
Młodzieżowy Dom KUltury w Gorlicach zaprasza serdecznie do wzięcia udziału w XIX Międzynarodowym Konkursie Plastycznym dla Dzieci i Młodzieży „PIĘKNO BESKIDÓW I BIESZCZADÓW”. Wiek uczestników 5-19 lat. Technika prac: malarstwo, grafika, rysunek, batik, tech. mieszane (płaskie). Prace należy nadsyłać do 22 czerwca 2018 r. na adres: Młodzieżowy Dom Kultury, ul. Cicha 4, 38-300 Gorlice.

Niedziela Palmowa i konkursy palm
Redaktor: Ewa Żarnowska    26.03.2018. Drukuj Powiadom Znajomego
W Niedzielę Palmową, na pamiątkę triumfalnego wjazdu Chrystusa do Jerozolimy, w całej Polsce i w powiecie gorlickim święcono palmy. W wielu miejscowościach odbywały się także konkursy palm. Jeden z nich miał miejsce w kościele w Gliniku.

Silne mistrzowskie ręce z Budowlanki
Redaktor: Ewa Żarnowska    23.03.2018. Drukuj Powiadom Znajomego
Adrian Synowiec z kl. 4cT Zespół Szkół Zawodowych im. Kazimierza Pułaskiego w Gorlicach został Mistrzem Polski w Armwrestlingu, czyli siłowaniu na ręce, podczas XVIII Mistrzostw Polski Zawodowców w Armwrestlingu, które odbyły się w dniach 17-18 marca w Cieszynie. Teraz, jako reprezentant Polski, pojedzie na Mistrzostwa Europy do Sofii, ale... potrzebuje sponsorskiego wsparcia.

Festiwal Zawodów w Małopolsce z powiatowymi szkołami
Redaktor: Ewa Żarnowska    23.03.2018. Drukuj Powiadom Znajomego
W hali EXPO Kraków odbywają się Targi Edukacyjne – Festiwal Zawodów w Małopolsce. Wśród wystawców po raz kolejny są reprezentanci powiatu gorlickiego: Zespół Szkół Technicznych im. W. Pola w Gorlicach oraz Centrum Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego w Gorlicach, a ich stoiska cieszą się dużym zainteresowaniem gimnazjalistów.

Wyjątkowe portrety w Skansenie w Szymbarku
Redaktor: Ewa Żarnowska    22.03.2018. Drukuj Powiadom Znajomego
W Skansen Wsi Pogórzańskiej im. prof. Romana Reinfussa w Szymbarku odbyło się otwarcie wystawy malarstwa pt.”Portrety”, której autorem jest Tadeusz Brud. W otwarciu uczestniczyli m.in.: starosta Karol Górski, dyrektor Muzeum Dwory Karwacjanów i Gładyszów Zdzisław Tohl, kierownik Oddziału Skansenu Wsi Pogórzańskiej w Szymbarku Michał Liana oraz autor wystawy Tadeusz Brud.

Witaj wiosno
Redaktor: Ewa Żarnowska    21.03.2018. Drukuj Powiadom Znajomego
W Skansenie Wsi Pogórzańskiej im. Romana Reinfussa w Szymbarku miało miejsce oficjalne pożegnanie zimy, a zarazem przywitanie wiosny. Uroczystość została połączona  z 8. finałem konkursu „Małopolska Marzanna”. W spotkaniu uczestniczyli m.in. starosta Karol Górski, dyrektor Muzeum Dwory Karwacjanów i Gładyszów Zdzisław Tohl oraz kierownik Wydziału Oświaty, Kultury i Spraw Społecznych UM w Gorlicach Aleksander Augustyn.

««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 136 - 150 z 2791