23 stycznia 2019 17:09
Imieniny: Ildefonsa, Rajmunda, Klemensa
Ekonomiczny Dzień Turystyki
Redaktor: Ewa Żarnowska    10.10.2018. Drukuj Powiadom Znajomego
W Międzynarodowym Dniu Turystyki uczniowie Zespołu Szkół Ekonomicznych w Gorlicach odbyli  przyrodniczą podróż do Krempnej. W Ośrodku Edukacyjnym i Muzeum im. Jana Szafrańskiego poznali charakterystyczne dla tych terenów przykłady flory i fauny zaprezentowane w formie ciekawych dioram. Pospacerowali także po terenie parku.

Poligloci z Kromera
Redaktor: Ewa Żarnowska    10.10.2018. Drukuj Powiadom Znajomego
I Liceum Ogólnokształcące im. Marcina Kromera w Gorlicach po raz drugi dołączyło do licznego grona szkół, w których obchodzono Europejski Dzień Języków.

Samorządowiec Małopolski z Rady Powiatu Gorlickiego
Redaktor: Ewa Żarnowska    08.10.2018. Drukuj Powiadom Znajomego
Zofia Kamińska, radna Rady Powiatu Gorlickiego nieprzerwanie od 1998 roku do chwili obecnej, została laureatką plebiscytu „Samorządowiec Małopolski - Oceniamy Władzę” zorganizowanego przez Gazetę Krakowską. Uroczysta gala wręczenia nagród odbyła się w Inter House Hotel Kraków przy ul. Bratysławskiej 2.

Podsumowali kadencję
Redaktor: Ewa Żarnowska    08.10.2018. Drukuj Powiadom Znajomego

W powiecie gorlickim odbyło się kolejne spotkanie Konwentu Przewodniczących Rad Powiatów Województwa Małopolskiego. Wiodącym tematem było podsumowanie prac na posiedzeniach Konwentów w kadencji 2014 – 2018.

Drogi gorliczan do niepodległości
Redaktor: Ewa Żarnowska    05.10.2018. Drukuj Powiadom Znajomego
Pod takim hasłem odbyła się sesja popularnonaukowa w ramach IV Kromerowskich Spotkań z Historią. Głównym organizatorem konferencji było I Liceum Ogólnokształcące im. Marcina Kromera w Gorlicach przy udziale Starostwa Powiatowego w Gorlicach. Sesja jest ważną częścią powiatowych obchodów 100. rocznicy odzyskanej przez Polskę niepodległości.

Z PFRON do pracy
Redaktor: Ewa Żarnowska    05.10.2018. Drukuj Powiadom Znajomego
Starosta Karol Górski podpisał kolejną umowę z Martą Mordarską dyrektor Małopolskiego Oddziału Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w Krakowie. Tym razem dofinansowanie dotyczy wsparcia do zatrudnienia w ramach programu „Stabilne zatrudnienie”. Umowę na dofinansowanie podpisała również wójt gminy Sękowa Małgorzata Małuch.

Chrońmy dzieci przed dopalaczami
Redaktor: Ewa Żarnowska    04.10.2018. Drukuj Powiadom Znajomego
Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON), Komenda Miejska Policji w Nowym Sączu oraz Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nowym Sączu zapraszają na konferencję „Dopalacze – jak chronić nasze dzieci przed zagrożeniami. Aspekty prawne i psychologiczne”, która odbędzie się 8 października 2018 roku w Auli Biblioteki PWSZ, ul. Aleje Wolności 40, w Nowym Sączu.

Woda - produkt strategiczny
Redaktor: Ewa Żarnowska    04.10.2018. Drukuj Powiadom Znajomego
Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Gorlicach Jadwiga Wójtowicz była organizatorem konferencji pt. „Nadzór nad jakością wody spożycia i ocena ryzyka w świetle przepisów nowego rozporządzenia w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia”. W organizację włączył się także starosta Karol Górski.

14 Rajd im. Kazimierza Pułaskiego
Redaktor: Ewa Żarnowska    04.10.2018. Drukuj Powiadom Znajomego
Zespół Szkół Zawodowych w Gorlicach był po raz 14-ty organizatorem Rajdu im. Kazimierza Pułaskiego. Kilkudzieset uczniów ze szkół ponadpodstawowych powiatu gorlickiego wędrowało śladami Kazimierza Pułaskiego.

Samorząd Powiatowy na piątkę !
Redaktor: Ewa Żarnowska    03.10.2018. Drukuj Powiadom Znajomego

W rankingu samorządów najlepiej pozyskujących fundusze unijne w latach 2014-2017 opracowanym w bieżącym roku dla „Wspólnoty” przez prof. Pawła Swianiewicza, Powiat Gorlicki zajął 5. miejsce w kategorii powiatów!

««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 136 - 150 z 2999