24 maja 2018 08:00
Imieniny: Joanny, Marii, Zuzanny
Kromerowskie Spotkanie z Astronomią
Redaktor: Ewa Żarnowska    07.02.2018. Drukuj Powiadom Znajomego
W I LO im. M. Kromera odbyło się „Kromerowskie Spotkanie z Astronomią”, którego głównym celem było podsumowanie projektu „Reach the Sky” będącego formą popularyzacji astronomii w środowisku lokalnym. Gośćmi wydarzenia byli dr hab. Maciej Mikołajewski prof. Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu i redaktor naczelny czasopisma „Urania” oraz naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Gorlicach Tadeusz Mikrut, a gospodarzami dyrektor I LO Jan Drożdż i nauczyciel fizyki Robert Góra.

Wystawa w MDK
Redaktor: Ewa Żarnowska    07.02.2018. Drukuj Powiadom Znajomego
Młodzieżowy Dom Kultury w Gorlicach serdecznie zaprasza na wystawę plastyczną dzieci i młodzieży z pracowni plastycznej instruktora Grzegorza Karpińskiego. Uroczysty wernisaż odbędzie się 9 lutego 2018r. (piątek) o godz. 17.00 w auli MDK w Gorlicach ul. Cicha 4 (I piętro).

Wojewódzki finał głosowania
Redaktor: Ewa Żarnowska    06.02.2018. Drukuj Powiadom Znajomego
Dziś tj. 6 lutego 2018 r. rozpoczyna sie głosowanie w wojewódzkim finale akcji Gazety Krakowskiej Osobowość Roku 2017 w 4 kategoriach. Głosowanie SMS potrwa do piątku, 16 lutego, o godz. 22. Powiat gorlicki w finale reprezentują: Zofia Kamińska, ks. Arkadiusz Barańczuk, Bogdan Malesza i Adam Nowak.

Nagroda IPN
Redaktor: Ewa Żarnowska    06.02.2018. Drukuj Powiadom Znajomego
Ministerstwo Edukacji Narodowej zaprasza do zgłaszania kandydatów do Nagrody Instytutu Pamięci Narodowej „Kustosz Pamięci Narodowej”. Zgłoszenia przyjmowane są do 25 lutego 2018 r

DZIEŃ OTWARTY ZSZ w Bieczu
Redaktor: Ewa Żarnowska    06.02.2018. Drukuj Powiadom Znajomego

Już 9 lutego 2018 roku Zespół Szkół Zawodowych w Bieczu otwiera swe podwoje dla gimnazjalistów. Na spotkanie zapraszają: Dyrekcja ZSZ, Grono Pedagogiczne i Uczniowie.

Zapraszają także LO i PZPO w Bieczu. Początek o godz. 9.00 w Hali Sportowej w Bieczu! Gimnazjaliści przybywajcie!

Przedsiębiorco załóż Profil Zaufany już dziś!
Redaktor: Ewa Żarnowska    02.02.2018. Drukuj Powiadom Znajomego

Profil Zaufany to bezpłatne narzędzie, dzięki któremu można załatwić sprawy urzędowe bez wychodzenia z domu, online w serwisach administracji publicznej. Warto założyć go jak najszybciej – przede wszystkim już teraz powinni to zrobić przedsiębiorcy.

Mamy nowego zastępcę Komendanta PPSP w Gorlicach
Redaktor: Ewa Żarnowska    02.02.2018. Drukuj Powiadom Znajomego

W Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gorlicach odbyła się uroczysta zbiórka z okazji zdania stanowiska zastępcy Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej. Tym samym mł. bryg. Bohdan Białoń przeszedł na zasłużoną emeryturę.

Kolejne wyróżnienie dla ZST
Redaktor: Ewa Żarnowska    01.02.2018. Drukuj Powiadom Znajomego
 Zespół Szkół Technicznych im. Wincentego Pola w Gorlicach już po raz trzeci odebrał statuetkę i wyróżnienie w ramach ogólnopolskiego konkursu "SZKOŁA DLA PRACODAWCÓW - PRACODAWCY DLA SZKOŁY" podczas uroczystej gali, która odbyła się 30 stycznia 2018r. w Warszawie.

Czy wiecie że...
Redaktor: Ewa Żarnowska    01.02.2018. Drukuj Powiadom Znajomego
W Starostwie Powiatowym w Gorlicach funkcjonuje Biuro Rzeczy Znalezionych i można od A-Z załatwić sprawy paszportowe. Tutaj należy także zgłosić fakt założenia stowarzyszenia czy fundacji i składać stosowne sprawozdania z ich działalności. Między innymi tymi sprawami zajmuje się Wydział Organizacyjny i Spraw Obywatelskich.

Po poradę do Rzecznika Konsumentów
Redaktor: Ewa Żarnowska    01.02.2018. Drukuj Powiadom Znajomego
W Starostwie Powiatowym w Gorlicach swoją siedzibę ma Powiatowy Rzecznik Konsumentów. Do jego zadań należy podejmowanie działań w zakresie ochrony konsumentów. Przychodząc z problemem do Rzecznika mają państwo gwarancję m.in. bezpłatnego poradnictwa i informacji prawnej, występowanie do przedsiębiorców w sprawach ochrony praw i interesów konsumentów czy współdziałanie z właściwymi miejscowo delegaturami UOKiK, organami inspekcji handlowej oraz organizacjami konsumenckimi.

««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 136 - 150 z 2723