Facebook
21 września 2018 19:59
Imieniny: Jonasza, Mateusza, Hipolita
A A A
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
Aktualności
Powiatowe dotacje dla zabytków
Redaktor: Ewa Żarnowska    16.04.2018. Drukuj Powiadom Znajomego
Jeszcze tylko  do 15 maja 2018 roku można składać wnioski o udzielenie dotacji na prace konserwatorskie restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytkach z terenu powiatu gorlickiego wpisanych do rejestru zabytków. Wnioski należy składać  w Starostwie Powiatowym w Gorlicach, ul. Biecka 3, 38-300 Gorlice. 
Czytaj całość
 
OSTRZEŻENIE
Redaktor: Ewa Żarnowska    12.05.2018. Drukuj Powiadom Znajomego

W związku z pożarem składowiska śmieci na placu zakładu przetwarzania odpadów w Gorlicach uprasza się mieszkańców Gorlic, szczególnie z bloków oraz domów najbliżej położonych od miejsca pożaru, o nie otwieranie okien. Osoby z chorobami układu oddechowego oraz krążenia powinny dziś - 12 maja2018 r. - pozostać w domu. Spaleniu uległy odpady plastikowe, stąd czarny dym oraz ciemna, (a następnie "biała") chmura nad terenem Gorlic. Słup dymu miał wysokość około 200 metrów i przesuwał się w kierunku północnym miasta. Na pewno do powietrza trafiły substancje toksyczne - ostrzega rzecznik KP PSP w Gorlicach Dariusz Surmacz.

Informacja o pożarze Gorlice.tv:  https://gorlice.tv/6019-pozar-skladowiska-smieci-w-gorlicach.html

 
Bezkonkurencyjny Wojtek z ZSO w Bobowej
Redaktor: Ewa Żarnowska    08.05.2018. Drukuj Powiadom Znajomego
W Wieliczce odbyły się Eliminacje Wojewódzkie Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom". Wzięło w nich udział 120 uczestników, w trzech grupach wiekowych, ze wszystkich małopolskich powiatów. W grupie uczniów szkół ponadgimnazjalnych, powiat gorlicki reprezentował uczeń Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Bobowej Wojciech Mazur. Wojciech w swojej grupie wiekowej okazał się bezkonkurencyjny, zdobywając pierwsze miejsce i tym samym będzie reprezentował województwo małopolskie w finale centralnym OTWP.
Czytaj całość
 
Uwaga GIMNAZJALIŚCI!!!
Redaktor: Ewa Żarnowska    08.05.2018. Drukuj Powiadom Znajomego
Już 11 maja (piątek) godz. 9 lub 10.30 – Dzień Otwarty w Zespole Szkół Zawodowych im. Stanisława Wyspiańskiego w Bobowej. GIMNAZJALIŚCI!!! Nie może Was zabraknąć! Możecie przybyć grupowo lub indywidualnie! ZSZ zaprasza także Waszych rodziców i nauczycieli.
Czytaj całość
 
24 bitwa na słowa i muzykę
Redaktor: Ewa Żarnowska    07.05.2018. Drukuj Powiadom Znajomego
Złoty Gryf Gorlicki pojechał do Wadowic razem z zespołem Duo Cuori. Srebrnego Gryfa wyśpiewała Aleksandra Biernacka, a Brązowego Anna Mucha. Dwa równorzędne wyróżnienia  otrzymały: Eliza Ćwieczek i Aleksandra Przybyłowicz. Takim werdyktem zakończyła się 24. Poetycko-Muzyczna Bitwa pod Gorlicami. Gratulacje składał m.in. starosta Karol Górski.
Czytaj całość
 
Powiatowe obchody uchwalenia Konstytucji 3 Maja
Redaktor: Ewa Żarnowska    04.05.2018. Drukuj Powiadom Znajomego
3 maja w Gorlicach uroczyście obchodzono święto upamiętniające uchwalenie w 1791 r.  przez Sejm Czteroletni, Ustawy Rządowej regulującej ustrój ówczesnej Rzeczpospolitej. Organizatorem Powiatowych obchodów był Starosta Gorlicki Karol Górski wraz z Zarządem Powiatu Gorlickiego oraz Przewodniczący Rady Powiatu Gorlickiego Marek Bugno wraz z Radą Powiatu.
Czytaj całość
 
Matura tuż, tuż
Redaktor: Ewa Żarnowska    27.04.2018. Drukuj Powiadom Znajomego
Dziękujemy Wam za to, że wierzyliście w nas, kiedy my przestaliśmy wierzyć; za to, że uczyliście nas dostrzegać drugiego człowieka - tymi słowy abiturienci klas IV Zespołu Szkół Zawodowych im. K. Pułaskiego w Gorlicach i Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Jana Pawła II w Gorlicach pożegnali się z kadrą nauczycielską podczas uroczystego zakończenia szkoły.
Czytaj całość
 
Miliony na nowe powiatowe projekty
Redaktor: Ewa Żarnowska    27.04.2018. Drukuj Powiadom Znajomego
Z udziałem m.in. Wicemarszałka Małopolski Stanisława Sorysa oraz radnego Sejmiku Województwa Małopolskiego Stanisława Pasonia i Starosty Gorlickiego Karola Górskiego odbyła się uroczystość podpisania umowy na dofinansowanie projektu scalania gruntów wsi Sękowa i Racławice w powiecie gorlickim. Wartość całkowita projektów wynosi ponad 20,9 mln zł, a dofinansowanie z Europejskiego Funduszu  Rolnego na Rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich13,3 mln zł. Pozostałe środki pochodzić będą z budżetu państwa.
Czytaj całość
 
Niebywały sukces Jaromira
Redaktor: Ewa Żarnowska    25.04.2018. Drukuj Powiadom Znajomego
Jaromir Tomasik - uczeń I Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kromera w Gorlicach, został laureatem etapu centralnego 47. Olimpiady Biologicznej oraz reprezentantem Polski w Międzynarodowej Olimpiadzie Biologicznej. Uzyskał 3 miejsce na 93  uczestników zawodów centralnych. Sukces ten gwarantuje Jaromirowi przyjęcie na kierunek lekarski dowolnie wybranej przez niego uczelni medycznej, a także zwolnienie z matury z biologii.
Czytaj całość
 
Budujemy Markę Lokalną
Redaktor: Ewa Żarnowska    26.04.2018. Drukuj Powiadom Znajomego
Z inicjatywy Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „Beskid Gorlicki” odbyło się spotkanie z przedstawicielami miast i gmin powiatu gorlickiego na temat budowania „Marki Lokalnej”. W spotkaniu, prowadzonym przez prezesa LGD Stanisława Kaszyka, uczestniczył między innymi starosta Karol Górski.
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 136 - 150 z 2838
KONTAKT
Starostwo Powiatowe w Gorlicach
38-300 Gorlice
ul. Biecka 3
tel.: (018) 353 53 80
fax: (018) 353 75 45
mail: starostwo@powiatgorlicki.pl