• 28 marca 2024
  • Imieniny:  Anieli, Sykstusa, Jana

Od 278 dni 11 Małopolska Brygada Obrony Terytorialnej walczy z rozprzestrzenianiem się koronawirusa na terenie województwa małopolskiego.

W chwili obecnej razem z żołnierzami Wojsk Lądowych: 6 Brygady Powietrznodesantowej, 5 batalionu dowodzenia, Dowództwa Garnizonu Warszawa i Sił Powietrznych, 8 Bazy Lotnictwa Transportowego działamy w 35 szpitalach na terenie Małopolski wspierając:

• informatyczną bazę danych systemu ELC poprzez zapewnienie jego efektywności i ciągłości działania;
  • pobieramy wymazy w 13 szpitalach, średnio ponad 400 wymazów dziennie;
  • mierzymy temperaturę osobom wchodzącym na teren szpitali;
  • wykonujemy zadania administracyjno – logistyczne.
  • wspieramy 59 komisariatów Policji monitorując wspólnie z policjantami osoby objęte kwarantanną, od połowy października sprawdzono już niemal 336 000 adresów, ponad 5 000 adresów dziennie.
  • działamy na rzecz Wojskowego Ośrodka Medycyny Prewencyjnej w Krakowie,  Wojewódzkiej Stacji Sanitarno – epidemiologicznej oraz powiatowych stacji sanitarno-epidemiologicznych województwa małopolskiego.
  • rozwozimy obiady w ramach akcji „Obiad dla bohatera” dla 32 osób oraz utrzymujemy kontakt z 15 weteranami walk o wolna Polskę.

Łącznie w całość przedsięwzięcia zaangażowanych jest ponad pół tysiąca żołnierzy.

Zaangażowanie 11 MBOT w powiecie gorlickim:

• wydzielamy 2 żołnierzy do pobierania wymazów w Gorlicach;
  • wydzielamy 1 żołnierzy do pomiaru temperatury w Szpitalu Specjalistycznym im. Henryka Klimontowicza w Gorlicach;
  • wydzielamy 3 żołnierzy do aktualizacji bazy danych dostępności łóżek covidowych w Szpitalu Specjalistycznym im. Henryka Klimontowicza w Gorlicach;
  • wydzielamy 8 żołnierzy do współpracy z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w m. Gorlice;

W 11 MBOT służy 24 żołnierzy OT z powiatu gorlickiego.

mjr Bartosz KUBAL
Oficer Prasowy
11 Małopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej
www: www.terytorialsi.mil.pl
FB: Wojska-Obrony-Terytorialnej
TT: @terytorialsi
“Zawsze gotowi, zawsze blisko!”