• 28 września 2021
  • Imieniny:  Waclawa, Tymona, Marka

Niespełna rok trwał remont w Zespole Szkół Nr 1 w Gorlicach. Od nowego roku szkolnego 2020/2021 uczniowie mogli korzystać z nowych sal lekcyjnych.

Remont placówki rozpoczął się w październiku 2019 r. Był konieczny z uwagi na dostosowanie nowych miejsc do nauki dla wciąż zwiększającej się liczby uczniów.

Tak wyglądały wnętrza w trakcie remontu.

Każdy remont niesie ze sobą przykre niespodzianki. Tak było i tym razem. W trakcie trwania prac, po usunięciu w dolnej kondygnacji zabudowy z płyt, okazało się, że ściany fundamentowe budynku są w stanie znacznej destrukcji spowodowanej wilgocią. Przyczyną był brak właściwej izolacji ścian. Zarząd Powiatu podjął decyzję o jej wykonaniu.

Systematycznie, plac budowy wizytowali Członkowie Zarządu Powiatu oraz Dyrektor Wydziału Rozwoju i Inwestycji.

Zgodnie z projektem, w miejscu dawnej auli powstało 7 klas lekcyjnych, wyremontowano klatki schodowe i wykonano ciąg komunikacyjny z pozostała częścią budynku, powstały nowe sanitariaty, odremontowana została również sala gimnastyczna.
Ponadto w ramach inwestycji zakupiona i zainstalowana została platforma dla osób niepełnosprawnych.

Wakacje na terenie szkoły przebiegały bardzo pracowicie, pomimo niesprzyjającej deszczowej aury.

W ramach inwestycji powstała również droga przeciwpożarowa i plac manewrowy.
Zgodnie z umową inwestycja miała zostać zrealizowana do końca 2020r. Dzięki sprawnej organizacji i szybkiego tempa prac zostały one zakończone znacznie wcześniej.
Całkowita wartość zadania: 2 904 137,13 zł, w tym 1 287 555,00 zł to środki pozyskane z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, a 1 616 582,13 zł to środki własne. Inwestycja została dofinansowana z RFIL, na poziomie 44%.

Zdjęcia Daniel Markowicz/Starostwo Powiatowe

Patrząc na efekty tej inwestycji, nie sposób nie zauważyć jak bardzo potrzebny był ten remont - podkreśla Starosta Gorlicki Maria Gubała. Kiedy skończy się pandemia i wrócimy do normalności, młodzież będzie mogła się uczyć w komfortowych warunkach, korzystać z nowych sal lekcyjnych, i „nowej” sali gimnastycznej – dodaje na zakończenie.

More Joomla Extensions

POWIAT GORLICKI TO: