Facebook
20 marca 2018 16:19
Imieniny: Klaudii, Eufemii, Cyriaki
A A A
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
Aktualności
Zabierz do domu Betlejemskie Światło Pokoju
Redaktor: Ewa Żarnowska    22.12.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
„W Tobie jest światło” to hasło przyświecające tegorocznej sztafecie Betlejemskiego Światła Pokoju. Już niedługo po raz dwudziesty siódmy harcerze i harcerki, również z Hufca ZHP Gorlice, będą strażnikami światła, które jest symbolem nadziei i pokoju między narodami.
Czytaj całość
 
Uwaga będzie ślisko
Redaktor: Ewa Żarnowska    21.12.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie prognozuje dla województwa małopolskiego możliwość wystąpienia słabych opadów marznącego deszczu, powodujących gołoledź. Ostrzeżenie obowiązuje 21 grudnia 2017 r. od godz. 15.00 do godz. 22.00.
 
Talenty z Górki
Redaktor: Ewa Żarnowska    20.12.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
W Zespole Szkół Nr 1 w Gorlicach odbyła się VII edycja Szkolnego Konkursu Artystycznego Mamy Talent. W finałowej rozgrywce udział wzięło 15 uczniów. Zwycięzcą został, grający na perkusji z zasłoniętymi oczami, Szymon Zimowski  z kl. 2 c T. Drugie miejsce wytańczyła Oliwia Świątek z kl. 2 b LO, a trzecie wyrecytowali i zagrali  Karol Kłapacz i Adrian Górski z kl. 3 c T.
Czytaj całość
 
Ciasteczkowy kiermasz
Redaktor: Ewa Żarnowska    19.12.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
Kiermasz Wypieków Bożonarodzeniowych – to już coroczna tradycja w Zespole Szkół Ekonomicznych im. Jana Pawła II w Gorlicach, która cieszy się dużą popularnością. Organizatorami przedsięwzięcia są Katarzyna Grasela, Teresa Zachariasz-Belniak oraz Agnieszka Barszcz. Ponadto w akcję bardzo chętnie angażują się uczniowie.
Czytaj całość
 
Świąteczne spotkanie przy pierniczkach
Redaktor: Ewa Żarnowska    18.12.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
Jak zostaje się najpiękniejszą z pięknych? Jak zostaje się producentem własnych programów kulinarnych ? Jak zdobywa się koronę wulkanów Ziemi? I jak ozdobić świąteczne pierniczki?  Na te i wiele innych pytań odpowiadała Ewa Wachowicz podczas spotkania w Zespole Szkół Technicznych im W. Pola w Gorlicach, które odbyło się w ramach realizowanego przez szkołę projektu LOWE na rzecz aktywizacji osób dorosłych w powiecie gorlickim. 
Czytaj całość
 
Uzdolnione rodzeństwo z Bobowej
Redaktor: Ewa Żarnowska    20.12.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
Jan Kruczek – uczeń Szkoły Podstawowej w Bobowej został zwycięzcą XXI edycji Ogólnopolskiego Konkursu Poezji Religijnej „Pierścień św. Kingi”. Po laurach w eliminacjach organziowanych przez MDK w Gorlicach w finale w Kopalni Soli w Bochni pokonał wszystkich przeciwników i zdobył pierwszą nagrodę w kategorii klas 1-3. W kategorii klas 4 -7 wyróżnienie zdobyła jego siostra Julia Kruczek. Opiekunką uczniów była Siostra Rozaria. Dumy z uczniów nie ukrywa dyrektor szkoły Adam Urbanek.
Czytaj całość
 
Uczcili cichociemnego z Binarowej
Redaktor: Ewa Żarnowska    18.12.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
W Binarowej w gminie Biecz w powiecie gorlickim odsłonięto pomnik  ppor. Bronisława Kamińskiego ps. „Golf” - cichociemnego, żołnierza wojny obronnej w 1939 roku oraz Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie. W nocy z 14 na 15 kwietnia 1944 roku w ramach operacji „Weller 11” został przerzucony z Włoch do Polski i trafił do Kedywu Podokręgu Rzeszów AK. Poległ 8 maja 1944 r. w walce z gestapo w podkrakowskim Łęgu. Pośmiertnie został odznaczony Orderem Virtuti Militari.
Czytaj całość
 
Krajowy Certyfikat Promocji Zdrowia dla ZST
Redaktor: Ewa Żarnowska    15.12.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
Kilka dni temu dyrektor Zespołu Szkół Technicznych im. W. Pola Renata Stępień i koordynatorzy Zespołu do Spraw Promocji Zdrowia: Dorota Zimowska i Bogusław Matała, podczas uroczystej gali w Warszawie, jako jedyni z Małopolski, odebrali z rąk przedstawiciela minister Anny Zalewskiej Krajowy Certyfikat Szkoły Promującej Zdrowie.
Czytaj całość
 
O legionistach w Bobowej
Redaktor: Ewa Żarnowska    14.12.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
Andrzej Ćmiech wygłosił trzeci z cyklu wykład na temat „Legioniści gorliccy w służbie niepodległej Polski”.  Tym razem uczestnikami spotkania z historią sprzed 100. lat byli uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących, Zespołu Szkół Zawodowych i Szkoły Podstawowej w Bobowej. Gospodarzem, z ramienia Komisji Edukacji, Kultury i Sportu Rady Powiatu Gorlickiego, był Adam Urbanek – członek komisji.
Czytaj całość
 
Teatralno-recytatoraki osiemnastolatek
Redaktor: Ewa Żarnowska    12.12.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
Osiemnaste urodziny świętował Powiatowy Konkurs Teatralno – Recytatorki im. Jana Pawła II , który jest organizowany nieprzerwanie od 2000 roku. Był obowiązkowo teatralny tort, gromkie "100 lat" oraz serdeczne podziękowania dla pomysłodawcy  i niestrudzonego organizatora konkursu, byłego radnego Rady Powiatu Gorlickiego, polonisty Pana Stanisława Bystrowicza. Przekazali je m.in. starosta Karol Górski,  przewodnicząca Komisji Edukacji, Kultury i Sportu Rady Powiatu Gorlickego Zofia Kamińska, naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Gorlicach Tadeusz Mikrut oraz dyrektorzy szkół ponadpodstawowych.
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 106 - 120 z 2644
KONTAKT
Starostwo Powiatowe w Gorlicach
38-300 Gorlice
ul. Biecka 3
tel.: (018) 353 53 80
fax: (018) 353 75 45
mail: starostwo@powiatgorlicki.pl