22 września 2019 08:21
Imieniny: Maurycego, Tomasza, Joachima
Kto czyta  nie błądzi
Redaktor: Yvetta Walecka    04.07.2019. Drukuj Powiadom Znajomego

Rok szkolny zakończony, od kilkunastu dni – upragnione wakacje. Pogoda wymarzona na wypoczynek, czy to w górach, czy nad morzem. Ale kiedy słońca już mamy za wiele, warto usiąść w cieniu, pod drzewem, otworzyć książkę i przenieść się w inną rzeczywistość. Zapewne wielu uczniów, 19 czerwca wraz ze świadectwem szkolnym zabrało ze sobą z biblioteki ciekawą lekturę. Wszak, kto czyta – nie błądzi.

Współpraca w zakresie szkolenia uczniów
Redaktor: Yvetta Walecka    03.07.2019. Drukuj Powiadom Znajomego

Zarząd Spółki Narzędzia i Urządzenia Wiertnicze „Glinik” i samorząd Powiatu Gorlickiego rozpoczynają współpracę w zakresie szkolenia uczniów. 25 czerwca w siedzibie firmy Narzędzia i Urządzenia Wiertnicze „Glinik” Sp. z o.o. miało miejsce spotkanie mające na celu nawiązanie współpracy z gorlickimi szkołami ponadpodstawowymi w zakresie szkolenia uczniów na potrzeby NiUW Glinik.

Dla pasjonatów fotografii i miłośników wsi
Redaktor: Yvetta Walecka    02.07.2019. Drukuj Powiadom Znajomego

1 lipca rozpoczął się konkurs fotograficzny „Rolnicza Małopolska. 25 zdjęć na 25-lecie ARiMIR”. Mofgą w nim wziąć udział wszyscy, którzy fotografują amatorsko i będą chcieli uczynić tematem swoich zdjęć małopolskie rolnictwo.

UWAGA! Burze z gradem
Redaktor: Yvetta Walecka    01.07.2019. Drukuj Powiadom Znajomego
IMGW wydał ostrzeżenie drugiego stopnia o burzach z gradem. Ostrzeżenie obowiązuje  od godz. 19:00 dnia 01.07.2019 do godz. 06:00 dnia 02.07.2019. Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu do 40 mm oraz porywami do 115 km/h, lokalnie 115 km/h. Miejscami wystąpi duży grad, istnieje również ryzyko lokalnego wystąpienia trąb powietrznych.

Jednogłośne wotum zaufania i absolutorium dla Zarządu Powiatu Gorlickiego
Redaktor: Yvetta Walecka    01.07.2019. Drukuj Powiadom Znajomego

27 czerwca odbyła się IX sesja Rady Powiatu Gorlickiego. Głównym punktem obrad było udzielenie wotum zaufania i absolutorium dla Zarządu Powiatu Gorlickiego z tytułu wykonania budżetu za rok 2018 r.

Amicus Hominum 2019
Redaktor: Yvetta Walecka    01.07.2019. Drukuj Powiadom Znajomego
Wzorem lat ubiegłych został ogłoszony konkurs o Nagrodę Samorządu Województwa Małopolskiego dla Osób Działających na Rzecz Dobra Innych „Amicus Hominum”. To już XIV edycja konkursu.

UWAGA! Fala upałów
Redaktor: Yvetta Walecka    01.07.2019. Drukuj Powiadom Znajomego
IMGW wydał ostrzeżenie drugiego stopnia o upałach. Ostrzeżenie obowiązuje  od godz. 12:00 dnia 30.06.2019 do godz. 20:00 dnia 01.07.2019. Temperatura maksymalna w dzień od 30ºC do 34ºC. Temperatura minimalna w nocy od 17ºC do 20ºC.
Ostrzeżenie dotyczy powiatów: gorlicki,  bocheński, brzeski, chrzanowski, dąbrowski, krakowski, Kraków, limanowski, miechowski, myślenicki, nowosądecki, nowotarski, Nowy Sącz, olkuski, oświęcimski, proszowicki, suski, tarnowski, Tarnów, tatrzański, wadowicki, wielicki.

Kampania Stop włamaniom do domów
Redaktor: Yvetta Walecka    28.06.2019. Drukuj Powiadom Znajomego

Rozpoczyna się czas wakacyjnych urlopów. Warto więc pomyśleć i zrobić wszystko, co jest niezbędne, aby zabezpieczyć się przed przykrą niespodzianką, jaka może nas spotkać po powrocie z upragnionego wypoczynku. Niespodzianką, którą może być włamanie. Właśnie dlatego, 19 czerwca obchodzić będziemy po raz pierwszy Europejski Dzień Przeciwdziałania Włamaniom do Domów. Z okazji tego wydarzenia Europejska Sieć Zapobiegania Przestępczości (EUCPN) wraz z krajami UE rozpoczyna kampanię „Stop włamaniom do domów”.

Możliwość udziału w projektach
Redaktor: Yvetta Walecka    28.06.2019. Drukuj Powiadom Znajomego

W imieniu Konsorcjum prowadzącego Małopolski Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej zachęcamy do udziału w projektach: Małopolski Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej – Subregion Podhalański, Małopolski Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej – Subregion Sądecki, Małopolski Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej – Subregion Tarnowski.

1 lipca dodatkowym dniem na wnioski dla rolników
Redaktor: Yvetta Walecka    28.06.2019. Drukuj Powiadom Znajomego
To już ostatnie dni na ubieganie się o premie na restrukturyzację małych gospodarstw lub pomoc dla młodych rolników. Czas na wystąpienie o te środki będzie jeszcze 1 lipca.

««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 106 - 120 z 3327