23 stycznia 2019 21:17
Imieniny: Ildefonsa, Rajmunda, Klemensa
II nabór wniosków o stypendia
Redaktor: Ewa Żarnowska    26.10.2018. Drukuj Powiadom Znajomego
Zarząd Powiatu Gorlickiego ogłasza II nabór wniosków o przyznanie pomocy materialnej na rok akademicki 2018/2019 dla studentów kształcących się na kierunku lekarskim. Pomoc materialna będzie przyznana na okres 9 miesięcy tj. od października 2018 roku do czerwca 2019 roku. Wnioski  należy złożyć osobiście w Starostwie Powiatowym w Gorlicach lub przesłać pocztą (decyduje data wpływu do Starostwa Powiatowego) w terminie do 9 listopada 2018 roku.

Zdobądż Koronę Sądecką
Redaktor: Ewa Żarnowska    26.10.2018. Drukuj Powiadom Znajomego
25 października 2018 r. ruszyła rekrutacja do projektu Korona Sądecka dla Młodych. Potrwa do 7 listopada br. Projekt ma na celu zdobycie doświadczenia zawodowego przez osoby młode do 29 roku życia. Szczegóły i druki dostępne tutaj

Hańczowa dla Niepodległej
Redaktor: Ewa Żarnowska    26.10.2018. Drukuj Powiadom Znajomego
„Niepodległa – ku Jedności 1918-1926” - pod takim hasłem w  Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Hańczowej odbyła się sesja historyczna. To jedno z wielu przedsięwzięć upamiętniających setną rocznicę odzyskania przez państwo polskie niepodległości.

Mrożek nie - Kamil tak
Redaktor: Ewa Żarnowska    25.10.2018. Drukuj Powiadom Znajomego

Kamil Matusik, uczeń Zespołu Szkół Nr 1 w Gorlicach zdobył nagrodę w konkursie "Tego by Mrożek nie wymyślił". Kamil wymyślił, a właściwie wykonał rysunek pt. „Wyjście” i zgarnął nagrodę rzeczową III stopnia.

Organizatorem konkursu była Fundacja "Zawsze Warto".

40 lat minęło  wystawa Jacka Kosiby
Redaktor: Ewa Żarnowska    25.10.2018. Drukuj Powiadom Znajomego

Siwa broda, uśmiech i aparat fotograficzny – to nieodłączne atrybuty Jacka Kosiby. Można by się pokusić o stwierdzenie, że w Gorlicach znają go niemal wszyscy. Zarówno jego jak i jego fotografie.

Jak nie stać się ofiarą współczesnego niewolnictwa
Redaktor: Ewa Żarnowska    24.10.2018. Drukuj Powiadom Znajomego
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach spotkali się z uczniami Zespołu Szkół Technicznych w Gorlicach, aby porozmawiać o współczesnych formach niewolnictwa. Spotkanie odbyło się w ramach  obchodów XII Europejskiego Dnia Walki z Handlem Ludźmi przypadającego na dzień 18 października i miało na celu uświadomienie jak poważnymi problemami są: przymusowa prostytucja, praca przymusowa, handel dziećmi czy handel narządami.

Konferencja Wspólnie zmieniamy pogranicze
Redaktor: Ewa Żarnowska    23.10.2018. Drukuj Powiadom Znajomego
URZĄD MARSZAŁKOWSKI WOJEWÓDZTWA MAŁOPOLSKIEGO AGENDA ZAMIEJSCOWA W NOWYM SĄCZU serdecznie zaprasza do udziału w organizowanej przez Województwo Małopolskie konferencji promocyjnej Programu Współpracy Transgranicznej Interreg VA Polska – Słowacja 2014-2020 w Województwie Małopolskim „Wspólnie zmieniamy pogranicze”, ktora odbędzie się 30 października 2018 r., godz. 10.30 w Powiatowej i Miejsko – Gminnej Bibliotece Publicznej im. W. Bazielicha w Starym Sączu, ul. Mickiewicza 33

Zbóje z LO w Bieczu
Redaktor: Ewa Żarnowska    23.10.2018. Drukuj Powiadom Znajomego

"Zbóje Becza", czyli drużyna Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Wyspiańskiego z Biecza została laureatami II konkursu edukacyjnego "Made in Małopolska. Co ty wiesz o Regionie?".

Nowa Rada Powiatu Gorlickiego
Redaktor: Ewa Żarnowska    23.10.2018. Drukuj Powiadom Znajomego

42903 ważne głosy zostały oddane w wyborach nowej Rady Powiatu Gorlickiego. Wyborcy głosowali na 168 kandydatów z 6 Komitetów Wyborczych: Polskie Stronnictwo Ludowe, Prawo i Sprawiedliwość, Przyjazny Powiat Gorlicki, Wyborcy Macieja Trybusa, Wspólne Gorlice i Małopolski Ruch Samorządowy Ziemi Gorlickiej.

XLII sesja Rady Powiatu Gorlickiego
Redaktor: Ewa Żarnowska    22.10.2018. Drukuj Powiadom Znajomego
Zapraszamy na XLII sesję Rady Powiatu Gorlickiego, która odbędzie się 30 października 2018 r. o godz. 10.00 w sali 104, w siedzibie Starostwa Powiatowego przy ul. Bieckiej 3 w Gorlicach.

««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 106 - 120 z 2999