19 lipca 2018 19:41
Imieniny: Alfreda, Wincentego, Wodzisława
Nowa akcja scaleniowa
Redaktor: Ewa Żarnowska    13.04.2018. Drukuj Powiadom Znajomego
Rozpoczynamy kolejny projekt scalania gruntów. Tym razem „na warsztat” weźmiemy wsie: Sękową i Racławice w gminie Biecz. Nasz projekt scaleniowy znalazł się na pierwszym miejscu listy do dofinansowania zatwierdzonej uchwałą przez Zarząd Województwa Małopolskiego – informuje starosta Karol Górski. Wartość całkowita projektów wynosi ponad 20,9 mln zł.

We love LOWE
Redaktor: Ewa Żarnowska    12.04.2018. Drukuj Powiadom Znajomego
Zespół Szkół Technicznych im. Wincentego Pola w Gorlicach realizuje pilotażowy projekt „LOWE, czyli Lokalny Ośrodek Wiedzy i Edukacji w powiecie gorlickim” dofinansowany kwotą 249 tys. zł w ramach unijnego Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020. Organizują szkolenia, kursy, warsztaty i spotkania z ciekawymi ludźmi. Ostatnio na zaproszenie LOWE w ZST gościła sędzia Anna Maria Wesołowska.

16. Targi Edukacji i Pracy w Gorlicach
Redaktor: Ewa Żarnowska    11.04.2018. Drukuj Powiadom Znajomego
Młodzieżowe Centrum Kariery Ochotniczego Hufca Pracy w Gorlicach zaprasza na XVI Targi Edukacji i Pracy, które odbędą się 17 kwietnia (wtorek) w godz. 10.00-12.00 w Gorlickim Centrum Kultury przy ul. Michalusa 4,

Pełnoletni konkurs ortograficzny
Redaktor: Ewa Żarnowska    10.04.2018. Drukuj Powiadom Znajomego
"A nade wszystko szanuj mowę twą ojczystą. Nie znać języka swego – hańbą oczywistą” – te słowa F. K. Dmochowskiego były mottem przewodnim XVIII Powiatowego Konkursu Ortograficznego dla szkół ponadgimnazjalnych. Mistrzem Ortografii Powiatu Gorlickiego  został uczeń Zespołu Szkół nr 1 w Gorlicach Krzysztof Kazanowski. Tytuły wicemistrzowskie trafiły do uczniów I Liceum Ogólnokształcącego w Gorlicach – Rity Słota i Eryka Balickiego.

Radość dzieciom i nie tylko
Redaktor: Ewa Żarnowska    10.04.2018. Drukuj Powiadom Znajomego
Młodzieżowy Dom Kultury w Gorlicach poleca dziś XIV Powiatowy Przegląd Szkolnych Zespołów Tanecznych "Radość Dzieciom".  Pomysłodawcą i niestrudzonym organizatorem tego wydarzenia jest instruktor tańca MDK Renata Gawlak-Spyra. Występy grup uczniowskich odbywają się w gorlickim Domu Nauczyciela.

Profilaktyka uzależnień
Redaktor: Ewa Żarnowska    10.04.2018. Drukuj Powiadom Znajomego
W dniu 4 kwietnia w Centrum Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego w Gorlicach odbyło się spotkanie adresowane do organizacji pozarządowych oraz przedstawicieli samorządów gminnych z subregionu sądeckiego. W wydarzeniu uczestniczy ok. 70 osób, a spotkanie poświęcone jest tematyce związanej z potrzebą realizowania w gminie skutecznych i uzasadnionych działań w obszarze profilaktyki uzależnień od substancji psychoaktywnych.

Jubileuszowe Pro Publico Bono
Redaktor: Ewa Żarnowska    06.04.2018. Drukuj Powiadom Znajomego
Przewodniczący Rady Powiatu Gorlickiego Marek Bugno wręczył po raz dziesiąty nagrodę Pro Publico Bono. W tym roku nominowanymi do nagrody byli: Iwona Budziak, Tadeusz Wszołek, Marcin Kreis, Bożena Soczek-Knybel, Piotr Piotrowski, Oliwier Nowak i Kazimierz Kowalski.  Z tej siódemki Kapituła wyłoniła zwycięzcę i dwóch wyróżnionych.

Ochronne szczepienie lisów przeciwko wściekliźnie
Redaktor: Ewa Żarnowska    06.04.2018. Drukuj Powiadom Znajomego
Małopolski Wojewódzki Lekarz Weterynarii informuje, że w dniach od 8 do 15 kwietnia 2018 r. na terenie województwa małopolskiego zostanie przeprowadzona akcja szczepienia lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie.

Wyróżnieni w konkursie Oxygenium 2.0
Redaktor: Ewa Żarnowska    30.03.2018. Drukuj Powiadom Znajomego
Uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcącego w Bobowej, członkowie SKLOP: Jacek Kieroński - 3LO, Wojciech Mazur - 3aT oraz Grzegorz Baran - 3aT  otrzymali wyróżnienie w konkursie Oxygenium 2.0 Kapitał Czystego Powietrza. Opiekunem jest Grażyna Kurzawa. Dyplomy i nagrody rzeczowe wręczył im podczas uroczystej gali Wojewoda Małopolski Piotr Ćwik.

Astronomiczny sukces
Redaktor: Ewa Żarnowska    30.03.2018. Drukuj Powiadom Znajomego
Ogormny wręcz astronomiczny sukces odniosły uczennice I Liceum Ogólnokształcącego im M. Kromera podczas finału ogólnopolskiego Ogólnopolskiego Młodzieżowego Seminarium Astronomicznego 2018 w Grudziądzu. Na 22 uczestników Anna Rafa z kl. II a zajęła drugie miejsce, a Aleksandra Przybyłowicz z kl. III B trzecie miejsce. Obydwie w nagrodę dostały teleskopy. Opiekunem uczennic jest mgr Robert Góra

««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»