21 września 2018 19:57
Imieniny: Jonasza, Mateusza, Hipolita
Album Relikwie i relikwiarze Diecezji Tarnowskiej
Redaktor: Ewa Żarnowska    21.05.2018. Drukuj Powiadom Znajomego

17 maja 2018 r. w Wyższym Seminarium Duchownym w Tarnowie odbyła się promocja albumu "Ziemia Świętych i Błogosławionych. Relikwie i relikwiarze Diecezji Tarnowskiej" autorstwa ks. dra Jana Bartoszka – Asystenta Kościelnego Akcji Katolickiej Diecezji Tarnowskiej i fotografa Kamila Bańkowskiego. Wydanie albumu wsparło Starostwo Powiatowe w Gorlicach, a w książce znajdują się także relikwiarze z kościołów powiatu gorlickiego.

Recytatorzy z MDK
Redaktor: Ewa Żarnowska    18.05.2018. Drukuj Powiadom Znajomego
W sali widowiskowej Młodzieżowego Domu Kultury w Gorlicach odbyły się eliminacje powiatowe XXXIV Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego. W eliminacjach wzięło udział 10 recytatorów - uczniów szkół podstawowych z całego powiatu gorlickiego. Do finału wojewódzkiego jury zakwalifikowało 5 osób: Nikodema Cisowskiego, Dąbrówkę Dardzińską, Wiktorię Gąsior, Szymona Pachanę i Matyldę Rzeźnik. Gratulujemy zwycięzcom i życzymy powodzenia w Nowym Sączu.

Z wizytą w Bobowej i Siedliskach
Redaktor: Ewa Żarnowska    18.05.2018. Drukuj Powiadom Znajomego
Komisja Edukacji, Kultury i Sportu Rady Powiatu Gorlickiego, pod przewodnictwem Zofii Kamińskiej odwiedziła niektóre zabytki architektury sakralnej w gminie Bobowa – kościół św. Mikołaja w Siedliskach, kościół św. Zofii w Bobowej i synagogę w Bobowej. Była także z wizytą w Szkole Muzycznej I stopnia w Bobowej.

Na skrzydłach do Niepodległej
Redaktor: Ewa Żarnowska    18.05.2018. Drukuj Powiadom Znajomego
Powiatowe Obchody 100. rocznicy odzyskania niepodległości zainaugurowano międzynarodową konferencją zatytułowaną „Skrzydła Zwycięzców, Skrzydła Pokonanych... Skrzydła Niepodległej, Skrzydła Wolności 1917-1918”.

Powiatowy Dzień Strażaka
Redaktor: Ewa Żarnowska    17.05.2018. Drukuj Powiadom Znajomego
Druhny i druhowie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gorlicach oraz Ochotniczych Straży Pożarnych z powiatu gorlickiego obchodzili dziś swoje święto - Dzień Strażaka. Uczcili także 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Uroczystości odbyły się na rynku w Gorlicach.

Sto na 25-lecie
Redaktor: Ewa Żarnowska    16.05.2018. Drukuj Powiadom Znajomego
Kwartalnik „WATRA” obchodzi w tym roku jubileusz 25-lecia. Okazja do świętowania jest podwójna, ukazał się bowiem setny numer wydawnictwa.

Będziemy pomagać na miejsciu
Redaktor: Ewa Żarnowska    14.05.2018. Drukuj Powiadom Znajomego
Starosta Karol Górski i wicestarosta Jerzy Nalepka oraz  Rafał Bugno właściciel firmy ELBUD 2 z Gorlic podpisali umowę na realizację zadania pn.: Przebudowa części parteru i I piętra wraz z montażem windy wewnętrznej w budynku Powiatu Gorlickiego zlokalizowanego w Gorlicach przy ul. Słonecznej, na potrzeby Ośrodka Interwencji Kryzysowej. Wartość robót wyniesie 1,117 mln zł.

Naukowo o lotnictwie I wojny światowej
Redaktor: Ewa Żarnowska    07.05.2018. Drukuj Powiadom Znajomego
Już po raz czwarty Starostwo Powiatowe w Gorlicach, Muzeum Dwory Karwacjanów i Gładyszów w Gorlicach, Instytut Historii Uniwersytetu Rzeszowskiego oraz Państwowa Wyższa Szkoła Techniczno-Ekonomiczna w Jarosławiu zapraszają wszystkich zainteresowanych problematyką lotniczą okresu I wojny światowej  na IV Międzynarodową Lotniczą Konferencję Naukową pn. "Skrzydła zwycięzców, skrzydła pokonanych … Skrzydła Niepodległej, skrzydła wolności 1917-1918" organizowaną w dniu 17 V 2018 roku w Kasztelu w Szymbarku.

Zmarł hm. Jan Ryzner
Redaktor: Ewa Żarnowska    16.05.2018. Drukuj Powiadom Znajomego
Z żalem i smutkiem informujemy, że zmarł hm. Jan Ryzner, najstarszy, czynny harcerz gorlickiego Hufca ZHP. Miał 88 lat. Uroczystości pogrzebowe odbędą się 17 maja 2018 roku (czwartek) o godz. 15.00 w kaplicy na cmentarzu komunalnym w Gorlicach. Wcześniej od godz. 14.00 odbędzie sie czuwanie modlitewne. Rada, Zarząd Powiatu oraz pracownicy Starostwa Powiatowego w Gorlicach składają wyrazy współczucia i szczere kondolencje Rodzinie oraz ZHP Hufiec Gorlice.

Ostrzeżenie meteorologiczne
Redaktor: Ewa Żarnowska    16.05.2018. Drukuj Powiadom Znajomego
Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie prognozuje dla województwa małopolskiego, w tym powiatu gorlickiego, od godz. 11:00:00 dnia 16 maja 2018 r. do godz. 23.00 dnia 17 maja 2018 r. wystąpienie opadów deszczu o natężeniu okresami umiarkowanym. Prognozowana suma opadów za okres obowiązywania ostrzeżenia od 35 mm do 50 mm, lokalnie do 80 mm. Prognozowane jest także wystąpienie w ciągu dnia 16.05 burz z porywami wiatru do 75 km/h. Źródło informacji: http://www.pogodynka.pl/

««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»