Facebook
24 lutego 2018 16:33
Imieniny: Macieja, Bogusza, Ja¶miny
A A A
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
Dwa koncerty MDK
Redaktor: Ewa Żarnowska    13.11.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
Młodzieżowy Dom Kultury w Gorlicach zaprasza na dwa koncerty ph. "Klub27", które odbędą się w piątek 24 listopada 2017 r o godz. 17.00 i 19.30 w piwnicy Dworu Karwacjanów ul. Wróblewskiego 10a. Ilość miejsc ograniczona. Serdecznie zapraszamy!!!

"Klub 27" – w kulturze masowej termin określający znanych muzyków z gatunku rocka, bluesa i R&B, którzy z różnych przyczyn zmarli w wieku 27 lat. Wielu popularnych artystów – m.in. Robert Johnson, Brian Jones, Jimi Hendrix, Janis Joplin, Jim Morrison, Kurt Cobain i Amy Winehouse – zmarło w tym samym wieku, co wywołało przekonanie, że przedwczesna śmierć muzyków w wieku 27 lat to swego rodzaju fatum.
O „Klubie 27” wielokrotnie pisały różne magazyny i czasopisma. Powstało wiele teorii i spekulacji na temat powodów śmierci artystów w tym samym wieku. Charles R. Cross, autor biografii o Jimim Hendrixie i Kurcie Cobainie, napisał: „Liczba muzyków zmarłych w wieku 27 lat jest niezwykła, daje bardzo dużo do myślenia. Pomimo tego, że masa ludzi umiera w różnym wieku, to jest jakaś więź między wszystkimi muzykami zmarłymi w wieku 27 lat”. Tak definiuje Klub Wikipedia.

To właśnie m.in. tym wspaniałym artystom będzie poświęcony koncert w wykonaniu młodzieży ze studia wokalnego Młodzieżowego Domu Kultury w Gorlicach. Zestaw piosenek, które zostaną przypomniane gwarantuje niezapomniane chwile. Koncert do tego odbędzie się w „naturalnej” scenerii klubowej w piwnicy Dworu Karwacjanów, w której kilka lat działał Pub Lamus. Zatem anonsowane na plakacie „otwarcie nowego gorlickiego klubu” to zaproszenie do „podróży po mrocznej stronie muzyki rozrywkowej”. Dlaczego mrocznej? O tym dowiedzą się Ci z Państwa, którzy przyjdą na tę imprezę. Ze względu na małą liczbę miejsc proponujemy dwa koncerty jeden po drugim, aby wszyscy chętni mogli zobaczyć to wydarzenie.
Wystąpią dla Państwa soliści: Hanna Zając, Justyna Ryba, Zuzanna Śliwa, Dagmara Rolak Koszyk, Julia Rak, Anna Mucha, Marcelina Hojdak, Anna Gryboś, Paulina Wędrychowicz, Karolina Stabach, Kacper Machowski, Karol Szpakowski, Maciej Jamro, Szymon Gurba, Dominik Sendecki i Kamil Gawlik. Wokalistom będzie towarzyszył zespół w składzie Mirosław Bogoń, Tomasz Kubala i Rafał Belczyk.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
KONTAKT
Starostwo Powiatowe w Gorlicach
38-300 Gorlice
ul. Biecka 3
tel.: (018) 353 53 80
fax: (018) 353 75 45
mail: starostwo@powiatgorlicki.pl