• 19 kwietnia 2024
  • Imieniny:  Adolfa, Tymona, Leona

Jest równo i elegancko. Po przeprowadzonym remoncie zmieniło się otoczenie Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej przy ul. Niepodległości 5A i warsztatów Zespołu Szkół Zawodowych w Gorlicach. To dobra wiadomość dla uczniów, rodziców i nauczycieli.

Oddana w lutym br. Poradnia zmieniła swoje oblicze o czym informowaliśmy Państwa w artykule dostępnym tutaj. Dbając o estetykę otoczenia, a przede wszystkim o podniesienie bezpieczeństwa i komfortu pieszych, Zarząd Powiatu zadecydował o wykonaniu remontu ciągów pieszo-jezdnych przy budynku Poradni.

Istniejące ciągi miały różnorodną konstrukcję, część z nich stanowiły płyty drogowe, inne fragmenty wykonane były z betonu, kostki, czy prefabrykatów betonowych. Wskutek wieloletniej eksploatacji i oddziaływania czynników atmosferycznych uległy znacznej degradacji.

Remont objął swoim zakresem szereg prac budowlanych:

remont nawierzchni jezdni -  300 m²,
    remont ciągów pieszych - 95 m²,
    utwardzenie gruntu - 27 m²,
    odtworzenie trawników - 142 m²,
    remont ścieków korytkowych o długości 27 m,
    remont kanalizacji deszczowej o długości 23 m
    wymianę zniszczonych obramowań (krawężników/obrzeży).

Całość wykonania zadania opiewa na kwotę ponad 126 tys. zł.

Na zdjęciach poniżej otoczenie Poradni Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej i warsztatów Zespołu Szkół Zawodowych w Gorlicach w całkiem nowej odsłonie.

Zdjęcia Daniel Markowicz/Starostwo Powiatowe