25 marca 2017 16:39
Imieniny: Marioli, Dyzmy, Wieśczysława
Zmierzyli sie z potęgą informatyki
Redaktor: Ewa Żarnowska    15.03.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
Uczniowie kilku szkół ponadgimnazjalnych powiatu gorlickiego uczestniczyli po raz kolejny w widowisku „Potęga informatyki” organizowanym przez Wyższą Szkołę Biznesu - National-Louis University z Nowego Sącza. WSB jak zawsze przygotowała wiele atrakcji i niezwykle efektowną oprawę.

Wśród uczesników byli uczniowie Technikum informatycznego z Zespołu Szkół Zawodowych w Bobowej - Gospodarze zadbali o mnóstwo atrakcji z dziedziny informatyki, cybernetyki i ogólnie pojętych nowych technologii. Robot humanoidalny, kuchnia molekularna, wyścigi dronów czy nowoczesne samochody przyszłości to tylko niektóre z nich. Uczestnicy mogli zapoznać się także z zasadami bezpieczeństwa sieci komputerowych, projektowaniem zaawansowanych gier komputerowych oraz stron internetowych. Całości towarzyszyły koncerty, konkursy z nagrodami i inne atrakcje. To prawdziwa uczta i wyjątkowa lekcja dla wszystkich interesujących się informatyką. To także prezentacja możliwości i perspektyw dla niezwykle przyszłościowego zawodu jakim jest informatyk - powiedział Tomasz Gucwa, opiekun bobowskich uczniów.
Relacja filmowa tutaj

W widowisku od wielu już lat uczestniczy Górka, czyli Zespół Szkół Nr 1 w Gorlicach. Nie inaczej było i w tym roku! Do Nowego Sącza pojechali uczniowie z 2 b Technikum (technik informatyk).
A tu można obejrzeć filmiki z Potęgi Informatyki:

Z Potęgą informatyki zapoznało się także kilkoro uczniów Zespołu Szkół Ekonomicznych w Gorlicach. Podczas niezwykle ciekawego widowiska pojawił się nawet robot.