19 stycznia 2018 08:54
Imieniny: Henryka, Mariusza, Erwina
Złoty Liść Dębu 2009
Redaktor: Ewa Żarnowska    04.05.2009. Drukuj Powiadom Znajomego
Jerzy Kurzawa – właściciel gorlickiego Przedsiębiorstwa Wielobranżowego „BUDIMET” został laureatem nagrody Złoty Liść Dębu 2009.  Po raz pierwszy przyznany został także tytuł Przedsiębiorca Roku, a otrzymał go Jan Wojnarski właściciel Zakładu Masarskiego ANGUS.

Prestiżowa nagroda Złoty Liść Dębu przyznawana jest dla przedsiębiorców powiatu gorlickiego w dowód uznania dla ich działalności w zakresie rozwoju prywatnej przedsiębiorczości, handlu i usług, a przez to przyczynianie się do rozwoju regionu i miasta Gorlice. Kandydatów do nagrody typowali czytelnicy Gazety Gorlickiej oraz internauci, a całość koordynowało Gorlickie Zrzeszenie Prywatnego Handlu i Usług w Gorlicach pod kierunkiem Zdzisława Mońki. Laureata wybrała Kapituła w skład której wchodzili członkowie zrzeszenia, przedstawiciele Urzędu Miasta Gorlice oraz zwycięzca ubiegłorocznej nagrody. Starostwo Powiatowe reprezentował Krzysztof Mikruta – koordynator Zespołu ds. Promocji i Informacji. Kapituła wybierała laureata w głosowaniu tajnym z pośród 16 osób nominowanych.
    Jerzy Kurzawa otrzymał pamiątkowy dyplom oraz nagrodę pieniężną, którą przekazał na rzecz gorlickiego Caritas.   Gratulacje nagrodzonym składali m.in. poseł Witold Kochan, przewodniczący Rady Powiatu Marek Bugno oraz wicestarosta Karol Górski.
    Przedsiębiorstwo Wielobranżowe "Budimet" Sp. z  o.o. prowadzone przez Jerzego Kurzawę powstało w 1990 roku. Obecnie zatrudnia ponad 100 pracowników. Firma prowadzi:
- handel materiałami  budowlanymi, opałem i środkami do produkcji rolnej,
- transport krajowy i międzynarodowy,
- obróbkę cieplną i mechaniczną wsadu stalowego w Hucie "Łabędy" Gliwice i "Złomrex" Poraj,
- sprzedażą paliw.
Od trzech lat firma „Budimet” wyróżniana jest Gazelą Biznesu przez "Puls Biznesu", a w tegorocznym rankingu Diamenty Miesięcznika „Forbes” uplasowała sie na 118 miejscu w Małopolsce na 194 sklasyfikowane firmy, które najbardziej dynamicznie zwiększały swą wartość w latach 2005 - 2007.

fot1.jpg
fot2.jpg