17 grudnia 2017 18:35
Imieniny: Olimpii, Łazarza, Jolanty
Zabetonowany most
Redaktor: Ewa Żarnowska    10.10.2017. Drukuj Powiadom Znajomego

Zakończył się ważny etap w budowie mostu w Jankowej na rzece Biała w ciągu drogi powiatowej Jankowa-Lipniczka. Właśnie na konstrukcję z drewna i stali wylano setki ton betonu.

Budowa nowego mostu w Jankowej wraz z rozbudowę drogi powiatowej Jankowa-Lipniczka to największa inwestycja samorządu powiatowego w bieżącym roku. Koszt inwestycji to 8,5 mln zł, w tym dotacja z Ministerstwa Infrastruktury – 3,5 mln zł, środki powiatu – 4,5 mln zł i wsparcie gminy Bobowa – 460 tys. zł.
Dotychczasowy drewniany most, który jeszcze służy mieszkańcom gminy Bobowa został uszkodzony podczas powodzi w 2010 roku – przypomina członek Zarządu Powiatu Gorlickiego Adam Urbanek, który codziennie przejeżdża w rejonie trwającej inwestycji i bacznie obserwuje postępy robót dokumentując je na zdjęciach. Chociaż pogoda nie rozpieszcza wykonawców, czyli  konsorcjum firm: Przedsiębiorstwo Inżynieryjne IMB-Podbeskidzie ze Skoczowa i PDM GODROM z Gorlic, prace idą w dobrym tempie, a nowy most robi wrażenie swoją wielkością oraz ciekawą konstrukcją, bo nie ma żadnych podpór w nurcie rzeki Biała. Na drodze obok mostu widać już wyraźny zarys ronda, które usprawni i podniesie bezpieczeństwo ruchu w tamtym rejonie - dodaje Adam Urbanek.

tn_dsc_0053-1.jpg
tn_dsc_0053-2.jpg
tn_dsc_0054-1.jpg
tn_dsc_0054.jpg
tn_dsc_0059.jpg
tn_dsc_0060.jpg

Całe zadanie inwestycyjne obejmuje m.in.:
- budowę nowego mostu
- rozbudowę drogi powiatowej na odcinku 390 m
- budowę ronda na połączeniu drogi powiatowej z drogami gminnymi
- umocnienie brzegów rzeki Biała za pomocą narzutu kamiennego
- budowę chodników, kanalizacji deszczowej, przepustów
- rozbiórkę istniejącego mostu na rzece Biała.

Zdjęcia - Adam Urbanek.