22 listopada 2017 12:15
Imieniny: Cecylii, Marka, Maura
Z fantazją w głowie i rękach
Redaktor: Ewa Żarnowska    06.11.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
Uczennice z Zespołu Szkół Technicznych im. Wincentego Pola w Gorlicach: Ewelina Mroczka, Gabriela Sikora i Weronika Słowik, pod opieką Joanny Sochy, reprezentowały powiat gorlicki w konkursie „Mam Zawód. Mam Fantazję”. Jego temat brzmiał: „Stylistyka subkultur młodzieżowych”, a nasza reprezentacja "wystylizowała" drugie miejsce.

Kolejna edycja konkursu „ Mam zawód. Mam Fantazję” w branży administracyjno–usługowej odbyła się 27 października 2017 r. w Makowie Podhalańskim. Konkurencja była bardzo duża, gdyż w zmaganiach konkursowych wzięło udział 9 drużyn z województwa małopolskiego, między innymi z Krakowa, Niepołomic, Tarnowa czy Kalwarii Zebrzydowskiej.
Zadanie konkursowe obejmowało: test teoretyczny składający się z 40 pytań oraz część praktyczną, na którą złożyło się wykonanie fryzury, makijażu, stylizacji całej postaci, prezentacja na „ czerwonym dywanie” i charakterystyka wybranej subkultury - informuje dyrektor ZST Renata Stępień. Każda z drużyn pracowała z ogromnym zaangażowaniem wykorzystując swój potencjał intelektualny oraz manualny i wznosząc się na wyżyny swoich możliwości.

Fryzjerkom z ZST udało się zachwycić jury konkursu oraz licznie zgromadzoną publiczność.  Wykonały niezapomnianą i wyjątkową stylizację nawiązującą do nieco mrocznej i tajemniczej subkultury gotyckiej. Udało im się stworzyć kreację zgodnie z tym co czuły ich serca, wymyśliły ich głowy, a sprawne ręce wykonały z ogromną precyzją i dbałością o detale – mówi z dumą ich opiekunka Joanna Socha.
Ostatecznie po zsumowaniu punktów ze wszystkich etapów zadania konkursowego uczennice ZST w Gorlicach uplasowały się na II miejscu, tracąc do zwycięskiej drużyny z Makowa Podhalańskiego zaledwie 3 punkty.

Zdobyte doświadczenie zawodowe i niezwykłe przeżycia, które towarzyszyły dziewczętom nie tylko podczas konkursu, ale także na etapie żmudnych i czasem trudnych przygotowań do konkursu zaowocują z pewnością w ich przyszłości zawodowej i osobistej.
Warto podkreślić, że nie po raz pierwszy uczniowie z technikum usług fryzjerskich potwierdzają swoje wysokie umiejętności praktyczne i plasują się w czołówce wielu konkursów fryzjerskich. Gratulujemy!!

Informację i zdjęcia udostępniła dyrektor Renata Stępień

f1.jpg