19 stycznia 2018 08:53
Imieniny: Henryka, Mariusza, Erwina
XV Poetycko - Muzyczna Bitwa pod Gorlicami
Redaktor: Ewa Żarnowska    04.05.2009. Drukuj Powiadom Znajomego
Marta Wachowicz zdobyła Złotego Gryfa jubileuszowej XV Poetycko – Muzycznej Bitwy pod Gorlicami. Do Finału 45 Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie zostały nominowane: Małgorzata Oleś i Barbara Gąsienica Gewont.

Drugie miejsce zajęła Małgorzata Oleś, a równorzędne trzecie: Sylwia Basta „Silvana”, Barbara Gąsienica Gewont oraz Łukasz Jemioła. Wyróżnienie przypadło w udziale Danucie Gad, Justynie Kuciel oraz Karolinie Popczyk.
W konkursie wzięło udział 16 wykonawców. Oceniani byli przez jury w składzie: Mirosław Czyżykiewicz, Jan Poprawa i Krzysztof Nurkiewicz. W tym roku jury przyznało także honorowe wyróżnienie Jarosławowi Hanikowi za wielki wkład w kształtowanie młodych talentów piosenki artystycznej. Nagrody wręczali przewodniczący Rady Powiatu Marek Bugno oraz wicestarosta Karol Górski.
    Gwiazdą wieczoru był Grzegorz Turnau i Jacek Królik, a ich występ spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem przez bitewną publiczność.

fot1.jpg.jpg
fot2.jpg.jpg