24 stycznia 2018 00:52
Imieniny: Felicji, Tymoteusza, Rafała
Weźże zagłosuj na nasze projekty
Redaktor: Ewa Żarnowska    25.09.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
Ruszyło głosowanie na projekty Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego 2017. Trwa od 25 września do 13 października 2017 r. Każdy mieszkaniec może oddać 1 głos. Głosować można na dowolne zadanie (małe lub duże) z subregionu, w którym się mieszka. Głosować może każdy kto ukończył 16 lat i mieszka w Małopolsce. Wspieramy projekty z powiatu gorlickiego w Subregionie Sądeckim.

Głosować można:
- przez internet: https://bo.malopolska.pl/index.php/glosowanie
- przez wrzucenie karty do urny, które są będą dostępne w 15 lokalizacjach w całej Małopolsce w tym w Urzędzie Miejskim w Gorlicach, Rynek 2,
- za pośrednictwem poczty - przesyłając kartę na adres: Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego, ul. Racławicka 56, 30-017 Kraków;  koniecznie z dopiskiem: „Budżet Obywatelski”.

Lista zadań dla całej Małopolski liczy 68 stron. Trzy zadania małe z terenu powiatu gorlickiego znajdują się na str. 43. Są także zadania duże obejmujące cały Subregion Sądecki na str. 52-54

Zadania małe:
Kod zadania SAD01: Zwiększenie szans edukacyjnych uczniów gorlickich szkół podstawowych poprzez naukę szybkiego czytania
- wartość 91 800,00 zł.
Opis: Celem projektu jest zwiększenie szans edukacyjnych uczniów uczęszczających do gorlickich szkół podstawowych poprzez naukę szybkiego czytania oraz poznanie nowoczesnych metod uczenia się oraz podniesienie świadomości ich rodziców odnośnie potrzeby korzystania z alternatywnych źródeł edukacji. Dzieci zdobędą wiedzę i nowe umiejętności, które będą podstawą do podniesienia ich efektów w nauce. Na zajęciach pozalekcyjnych uczniowie i uczennice nauczą się: innowacyjnej techniki szybkiego czytania i uczenia się; sztuki koncentracji; nielinearnego sposobu notowania, organizacji nauki. Zostanie położony nacisk na rozwinięcie umiejętności szybszego czytania ze zrozumieniem i usprawnienie procesu zapamiętywania informacji zawartych w tekście - dzięki poznanym technikom pamięciowym. Zastosowane metody i ćwiczenia mają zmotywować uczniów i ukierunkować ich na ustanawianie celów: doskonalenie umiejętności szybkiego czytania, koncentracji, zrozumienia, tworzenia notatek, stosowania poznanych technik pamięciowych.

Kod zadania SAD02: I Międzynarodowy Półmaraton"Bitwa pod Gorlicami", Gorlice-Łużna, 2 Maja 2018 - wartość 100 000,00 zł
Opis: To impreza o charakterze sportowym, jednakże ze względu na datę i miejsce, łącząca w sobie również funkcje historyczną, kulturalna, edukacyjną oraz promocyjną.
"Sprawa polska i Polacy w czasie I wojny światowej,ze szczególnym uwzględnieniem znaczenia Bitwy pod Gorlicami dla przebiegu wojny i odzyskania przez Polskę niepodległości." - to główny cel historyczny tego wydarzenia.
Zadanie o charakterze sportowym ma stać się w przyszłości produktem promocyjnym dla całego  Województwa Małopolskiego,nie tylko dla powiatu gorlickiego.Tym bardziej, że w zamyśle zadanie to ma mieć kontynuację w latach następnych, czyli Półmaraton Bitwa pod Gorlicami ma stać się imprezą coroczną.

Kod zadania: SAD03: Modernizacja przejścia dla pieszych w ciagu DW 981 w m. Bobowa poprzez oznakowanie aktywną informacją wizualną wraz z doświetleniem dla poprawy bezpieczeństwa - wartość 80 000,00 zł.
Opis: Doświetlenie przejścia dla pieszych w ciągu drogi wojewódzkiej nr 981 w m. Bobowa odc. 030 km 1+499 (w okolicy sklepu Biedronka) wraz z aktywna informacją wizualną dla poprawy bezpieczeństwa.