17 grudnia 2017 05:07
Imieniny: Olimpii, Łazarza, Jolanty
Wiedza, która ratuje zdrowie i życie
Redaktor: Ewa Żarnowska    29.11.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
1 grudnia obchodzony jest Światowy Dzień AIDS. W związku z tym Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Gorlicach, we współpracy z samorządami lokalnymi oraz Komendą Powiatową Policji i Zespołem Jednostek Edukacyjnych Województwa Małopolskiego w Gorlicach (dawny Medyk) - organizuje po raz kolejny konkurs wiedzy ph. "Olimpiada Wiedzy o AIDS i Uzależnieniach" dla uczniów: klas VII szkół podstawowych, oddziałów gimnazjalnych i szkół ponadpodstawowych z terenu powiatu gorlickiego.

Celem konkursu jest przekazanie i utrwalenie zasad zdrowego stylu życia, wzmocnienie wiedzy o zdrowiu, jego wartości oraz zagrożeniach wynikających z:   zakażeń HIV i choroby AIDS,  używania narkotyków i nowych substancji psychoaktywnych (dopalaczy),  picia alkoholu,  palenia papierosów, rozwijanie zdolności do samokontroli, samoobserwacji i samopielęgnacji zdrowia oraz wspierania innych ludzi w tych zachowaniach oraz wyrobienie postawy odpowiedzialności za swoje zdrowie wraz z umiejętnością przewidywania skutków własnych zachowań dla zdrowia swego i innych ludzi.

Przedsięwzięcie to zostało objęte patronatem honorowym Starosty Powiatu Gorlickiego i Burmistrza Gorlic oraz dofinansowane przez: Starostwo Powiatowe Gorlice, UM Gorlice, UG Łużna, UG Uście Gorlickie, UM Biecz, UM Bobowa oraz UG Sękowa.

Do etapu powiatowego konkursu zakwalifikowało się 33 uczniów. Konkurs odbędzie się dnia 1 grudnia 2017 roku w sali nr 204 Zespołu Jednostek Edukacyjnych Województwa Małopolskiego w Gorlicach, ul. Jagiełły 2 o godzinie 10.00. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi o godzinie 13.00.

Równocześnie przypominamy, że w ramach obchodów Światowego Dnia AIDS (1 grudnia) szereg organizacji pozarządowych i portali ogólnopolskich umieszcza na swoich stronach internetowych czerwoną kokardkę - międzynarodowy symbol solidarności z osobami żyjącymi z HIV/AIDS.
Zachęcamy do uczestnictwa w tej akcji poprzez publikację symbolu czerwonej kokardki na Państwa stronach internetowych w dniu 1 grudnia 2017 roku.

Ponadto na stronie internetowej Krajowego Centrum ds. AIDS znajdują się ważne informacje na temat HIV/AIDS, z którymi warto się zapoznać: https://www.aids.gov.pl/kampanie/CWL/

Informację udostępniła:
Aneta Honek