17 października 2017 09:54
Imieniny: Małgorzaty, Ryszarda, Gabrieli
Ukryty Czempion z powiatu gorlickiego
Redaktor: Ewa Żarnowska    29.09.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
Jesteśmy dumni, że marka Glinik z powodzeniem prowadzi ekspansję na rynkach zagranicznych Europy i świata, a przez wysoką jakość swoich produktów – narzędzi i urządzeń wiertniczych – rozsławia powiat gorlicki. - mówili przewodniczący Rady Powiatu Gorlickiego Marek Bugno i starosta Karol Górski wręczając okolicznościowy grawerton przedstawicielom spółki Narzędzie i Urządzenia Wiertnicze Glinik. Okazją do spotkania była nagroda „Ukryty Czempion”, którą spółka NiUW Glinik otrzymała  z rąk premier RP Beaty Szydło podczas XXVII Forum Ekonomicznego w Krynicy.

Gratulacje podczas XXX sesji Rady Powiatu Gorlickiego odbierali: Wiesław Zawisza członek Zarządu spółki NiUW Glinik, Bogusław Siarkowicz, kierownik produkcji i Magdalena Sziller, kierownik działu handlu i marketingu.

- Gratulujemy Panu Prezesowi, Zarządowi oraz całej Załodze NiUW Glinik tego prestiżowego tytułu. Jest on wyrazem Państwa zaangażowania w stały rozwój Spółki, która od 130 lat zakorzeniona jest w przemysłowym krajobrazie powiatu gorlickiego – mówił przewodniczący Marek Bugno.
- Życzymy Zarządowi pozyskania wielu nowych, dobrych kontrahentów, a Spółce  dalszego dynamicznego rozwoju. Niech pracujący w niej ludzie znajdują tutaj stabilizację zawodową i satysfakcję z pracy. - życzył starosta Karol Górski.
W imieniu spółki podziękowania przekazał  Wiesław Zawisza członek Zarządu.

img_2370.jpg
img_2371.jpg
img_2375.jpg
img_2376.jpg
img_2377.jpg
img_2378.jpg
img_2380.jpg
img_2381.jpg
img_2383.jpg
img_2384.jpg
img_2386.jpg
img_2387.jpg
img_2389.jpg
img_2393.jpg
img_2394.jpg
img_2398.jpg
img_2399.jpg

Nagroda Specjalna „Ukryty Czempion” jest przyznawana firmom z sektora małych i średnich przedsiębiorstw, które z powodzeniem prowadzą ekspansję na rynkach zagranicznych i jednocześnie są aktywnie zaangażowane w inicjatywy społeczne w swoich miastach i regionach. Podczas Forum w Krynicy nagrodę z rąk premier RP  Beaty Szydło odebrał Adam Toborek, prezes Zarządu NiUW Glinik.

NiUW Glinik Sp. z o.o. to firma specjalizująca się w produkcji narzędzi oraz urządzeń wiertniczych stosowanych w branży Oil & Gas, a także w sektorze górniczym, studniarstwie, geofizyce i geologii. W konstruowaniu i produkcji narzędzi wiertniczych marka wykorzystuje bogate doświadczenie zdobyte podczas 130 lat działalności. Od 2011 roku właścicielem NiUW Glinik jest TDJ - polska, prywatna firma inwestycyjna prowadząca działalność w wielu sektorach gospodarki, m.in.: equity, estate i venture capital. Inwestycja TDJ w NiUW połączona była ze wsparciem spółki pod względem organizacyjnym, co przyniosło szybkie i pozytywne efekty.

Swoją strategię rozwoju NiUW Glinik opiera na specjalizacji produktów i wprowadzaniu nich na globalny rynek, a także na współpracy z czołowymi światowymi koncernami wiertniczymi. Spółka konsekwentnie inwestuje w nowe technologie i modernizuje zakład produkcyjny. W ostatnich dwóch latach dynamicznie rosną przychody spółki ze sprzedaży na eksport, szczególnie do klientów z branży Oil & Gas. Udział przychodów ze sprzedaży produktów na eksport w roku 2017 wyniesie blisko 90%. Narzędzia wiertnicze produkowane w gorlickiej fabryce NiUW Glinik trafiają do odbiorców w Europie, Afryce, Azji, Ameryce Północnej, a ostatnio również do klientów z Bliskiego Wschodu.

W kolejnych latach planujemy konsekwentne zwiększanie naszego udziału w globalnym rynku narzędzi wiertniczych. Fundamentami dalszego rozwoju są stabilna sytuacja finansowa, kompetencje zespołu doświadczonych pracowników oraz konkurencyjność – mówi Adam Toborek, Prezes Zarządu NiUW Glinik Sp. z o.o. – Dynamicznie rosnąca sprzedaż naszych produktów potwierdza słuszność przyjętej strategii rozwoju spółki. Jej realizację będziemy kontynuowali poprzez szeroką współpracę z naszymi partnerami biznesowymi. Cieszymy się, że sukces NiUW Glinik został dostrzeżony na zewnątrz, czego dowodem jest otrzymanie nagrody „Ukrytego Czempiona” – podsumowuje Adam Toborek.

Informacje własne oraz ze strony NiUW Glinik