21 stycznia 2018 21:40
Imieniny: Agnieszki, Jarosławy, Epifaniego
Talenty z Górki
Redaktor: Ewa Żarnowska    20.12.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
W Zespole Szkół Nr 1 w Gorlicach odbyła się VII edycja Szkolnego Konkursu Artystycznego Mamy Talent. W finałowej rozgrywce udział wzięło 15 uczniów. Zwycięzcą został, grający na perkusji z zasłoniętymi oczami, Szymon Zimowski  z kl. 2 c T. Drugie miejsce wytańczyła Oliwia Świątek z kl. 2 b LO, a trzecie wyrecytowali i zagrali  Karol Kłapacz i Adrian Górski z kl. 3 c T.

Organizatorami konkursu byli : Szkolny Klub Przedsiębiorczości pod opieką Teresy Bednarz oraz Samorząd Uczniowski pod opieką Marka Grybosia. Dekorację sali wykonał Klub Kreatywnych pod opieką Justyny Góry.
W tegorocznej edycji konkursu Mamy Talent udział wzięło 15 uczestników- uczniów Górki reprezentujących różne talenty: taniec, śpiew, grę na instrumentach, kabaret, recytacja, makijaż artystyczny, akrobatyka, komentarz sportowy.  Gościnnie wystąpili także uczniowie z innych szkół: LO Kromer, ZST, Kwiatonowice, Stróżówka. Występy dali także Rompey, Zespół Best z MDK pod opieką Moniki Wacek oraz Anna Wójcik – laureatka V edycji Mamy Talent.
Zwycięzców oceniało profesjonalne jury pod przewodnictwem muzyka Rompeya – Marcina Rąpały. Pozostałe osoby to: Sylwia Żurowska- tancerka, choreografka, Tomasz Kubala- dyrektor MDK Gorlice, muzyk Grzegorz Matuszyk- członek formacji Ludzie Chudego - zwycięzcy poprzednich edycji Mamy Talent.
Aby dostać się do finału trzeba było przejść przesłuchania, które 1 grudnia odbyły się na Górce. Zgłosiło się ponad 20 grup, z czego do finału zakwalifikowano 15.

Zwycięzcami konkursu zostali:
I miejsce: Szymon Zimowski kl. 2 c T - gra na perkusji: Nagroda 600 zł.
II miejsce: Oliwia Świątek kl. 2 b LO  – taniec: Nagroda: 400 zł.
III miejsce: Zakazany owoc: Karol Kłapacz i Adrian Górski kl. 3 c T – recytacja przy akompaniamencie: Nagroda: 200 zł.
Nagroda publiczności: Szymon Zimowski kl. 2 c T - gra na perkusji: Nagroda: 400zł.
Nagroda internautów: Dominik Woźniak kl. 3 a LO  – akrobatyka: Nagroda:  200 zł.

Nagrody finansowe w łącznej wysokości 1 800 zł oraz liczne kupony, zaproszenia, vouchery min. do restauracji, kosmetyczki, fryzjerów, na bilard, do siłowni , na lodowisko, a nawet na namalowanie portretu, a także nagrody rzeczowe dla wszystkich biorących udział w Konkursie – na łączną liczbę 80 sztuk - zostały ufundowane przez lokalne firmy i instytucje, które często już od pierwszej edycji wspierają ten szkolny konkurs. Łącznie Górkę wsparło 25 Partnerów, dzięki czemu nikt z uczestników nie wyszedł z pustymi rękoma.

Impreza od godz. 15.40 była relacjonowana na żywo w Gorlice.TV przy wsparciu Górki.TV. Do czasu oddania materiału relację z imprezy obejrzało około 10.000 osób , mnóstwo osób dopingowało i komentowało on line, a także udostępniało na swoich tablicach na fb, a wyjątkową atmosferę czuć było w szkole od rana, do późnych godzin wieczornych…
Imprezę oglądali uczniowie i nauczyciele z Górki oraz innych szkół, zaproszeni Goście - rodziny i przyjaciele Uczestników, a także Sponsorzy  – łącznie ok. 500 osób.

Dzięki wyjątkowej oprawie świetlnej i akustycznej oraz wieczornej aurze impreza była niezwykle atrakcyjna w odbiorze. Konkurs na najlepiej dopingującą klasę wygrała klasa 2 c T.
Imprezę prowadzili Wojciech Rykała – nauczyciel reklamy oraz Natalia Kowalska –
kl. 3 c T.

Z okazji VII edycji powstał także filmik z Uczestnikami poprzednich edycji oraz filmik dokumentujący tegoroczne przesłuchanie i próby:

Zdjęcia wykonali: Jakub Karp ( LO Biecz), Jakub Wszołek ( LO Kromer), Konrad Żydło
( ZS nr 1 Gorlice)

Informację i zdjęcia udostępniła T. Bednarz