19 stycznia 2018 08:53
Imieniny: Henryka, Mariusza, Erwina
Tablica pamiątkowa na 10. lecie powiatu gorlickiego
Redaktor: Ewa Żarnowska    04.05.2009. Drukuj Powiadom Znajomego
XXXI sesja miała wyjątkowy charakter, gdyż rozpoczęła się od odsłonięcia tablicy pamiątkowej z okazji 10. lecia powiatu gorlickiego. Granitowa tablica została ufundowana przez gminy Ziemi Gorlickiej. Jej projektantem i wykonawcą jest Zdzisław Tohl. Uroczystość rozpoczęła się od odśpiewania hymnu państwowego. Aktu odsłonięcia tablicy dokonał wicestarosta Karol Górski, a poświęcenia ksiądz prałat Stanisław Górski.

W trakcjie uroczystosci głos zabrał Przewodniczący Zarządu Związku Gmin Ziemi Gorlickiej Czesław Rakoczy mówiąc: „Jesteśmy wdzięczni Bogu i historii, że powiat gorlicki został reaktywowany i powrócił na mapę Polski. Ta tablica ufundowana przez wszystkie gminy powiatu jest wyrazem radości i pamięci o tym doniosłym wydarzeniu w 10. rocznicę.”

Fundatorom podziękował przewodniczący Rady Powiatu Gorlickiego Marek Bugno który stwierdził, że jest to przypieczętowanie dotychczasowej współpracy oraz dobra prognoza na dalsze dobre współdziałanie dla dobra wszystkich samorządów i mieszkańców powiatu gorlickiego

Tablica została umieszczona przy wejściu do budynku głównego Starostwa Powiatowego w Gorlicach przy ul. Bieckiej 3.

fot1.jpg
fot2.jpg