Facebook
19 stycznia 2018 04:28
Imieniny: Henryka, Mariusza, Erwina
A A A
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
Start po powiatowe stypendia sportowe
Redaktor: Ewa Żarnowska    16.10.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
Jeszcze tylko do 15 listopada br. można składać wnioski o przyznanie stypendium sportowego. Wniosek kieruje zawodnik lub jego opiekun prawny do Zarządu Powiatu Gorlickiego na dziennik podawczy Starostwa Powiatowego w Gorlicach, ul. Biecka 3. Będzie to druga edycja stypendiów dla wybitnych sportowców z terenu powiatu gorlickiego.
Z inicjatywą przyznawania stypendiów dla wybitnych sportowców powiatu gorlickiego wystąpił w swojej interpelacji radny Krzysztof Flądro. Przychyliła się do niej Komisja Edukacji, Kultury i Sportu, a następnie Zarząd i Rada Powiatu. Stypendia sportowe były przyznane po raz pierwszy na 2017 rok, a pobierali je: Kinga Janik, Szymon Kulka, Krystian Szymczyk i Wiktor Apola (na zdjęciu). Pisaliśmy o tym tutaj

Teraz od 15 października 2017 r. rozpoczął się nabór wniosków w kolejnym rozdaniu powiatowych stypendiów sportowych.

W myśl zapisów Regulaminu stypendium sportowe przyznawane będzie zawodnikowi, który jednocześnie spełnia wszystkie wymagania zawarte poniżej tj.:
1) uprawia dyscyplinę sportu zaliczaną do programu Igrzysk Olimpijskich lub Igrzysk Paraolimpijskich;
2) jest członkiem klubu sportowego oraz reprezentuje kraj lub klub sportowy, którego jest członkiem na zawodach sportowych;
3) w roku ubiegania się o przyznanie stypendium lub w roku poprzednim osiągnął wysoki wynik sportowy we współzawodnictwie międzynarodowym lub wysoki wynik sportowy we współzawodnictwie krajowym;
4) jest objęty programem szkolenia;
5) w chwili przyznania stypendium sportowego nie ukończył 25 lat;
6) złożył w wymaganym terminie wniosek o przyznanie stypendium sportowego /wzór wniosku stanowi załącznik  do regulaminu/.

Stypendium sportowe stanowi, wypłacaną z budżetu Powiatu Gorlickiego, pomoc finansową wspierającą proces szkolenia sportowego zawodnika.

Przy ustalaniu wysokości stypendium sportowego Zarząd Powiatu Gorlickiego kieruje się rangą zawodów sportowych, podczas których zawodnik osiągnął swój najlepszy wysoki wynik sportowy:
1) przy wysokim wyniku sportowym osiągniętym podczas zawodów na szczeblu krajowym miesięczna kwota stypendium sportowego wynosi od 250 do 350 zł;
2) przy wysokim wyniku sportowym osiągniętym podczas zawodów na szczeblu międzynarodowym miesięczna rata stypendium sportowego wynosi od  300 do 500 zł.

Szczegóły dotyczące zasad ubiegania się i przyznawania stypendiów zawiera Regulamin do pobrania tutaj (plik doc)

Zapraszamy do skorzystania z tej nowej oferty stypendialnej Rady i Zarządu Powiatu Gorlickiego.

Zachęcamy sportowców do składania wniosków w terminie do 15 listopada 2017 roku na dzienniku podawczym Starostwa Powiatowego w Gorlicach, ul. Biecka 3, 38-300 Gorlice.

Druk wniosku o stypendium sportowe do pobrania tutaj (plik doc)

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
KONTAKT
Starostwo Powiatowe w Gorlicach
38-300 Gorlice
ul. Biecka 3
tel.: (018) 353 53 80
fax: (018) 353 75 45
mail: starostwo@powiatgorlicki.pl