20 listopada 2017 18:04
Imieniny: Anatola, Rafała, Edmunda
Przygotowania do mianowania
Redaktor: Ewa Żarnowska    10.07.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
Siedmiu nauczycieli kontraktowych ma niezwykle pracowite wakacje, bo przygotowują się do awansu na stopień nauczyciela mianowanego.  Zarząd Powiatu  Gorlickiego właśnie powołał dla nich komisje egzaminacyjne.

Do Starostwa Powiatowego w Gorlicach wpłynęły wnioski od nauczycieli ze  szkół ponadgimnazjalnych i placówek oświatowych prowadzonych przez powiat tj:
- 1 wniosek z Zespołu Szkół Zawodowych im. Stanisława Wyspiańskiego w Bobowej  od nauczyciela wychowawcy,
- 2 wnioski z  Zespołu Szkół Nr 1 im. Ignacego Łukasiewicza w Gorlicach od nauczycieli informatyki i przedmiotów zawodowych,
- 2 wnioski  ze Specjalnego Ośrodka Szkolno–Wychowawczego w Szymbarku od nauczyciela wychowawcy i nauczyciela wychowania fizycznego,
- 1 wniosek ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Kobylance od nauczyciela edukacji wczesnoszkolnej,
- 1 wniosek z  I Liceum Ogólnokształcącego im. Marcina Kromera w Gorlicach od pedagoga szkolnego.

Dla każdego z wnioskodawców Zarząd Powiatu powołał oddzielne 5-osobowe komisje egzaminacyjne złożone z przedstawicieli organu prowadzącego, czyli powiatu, organu nadzorującego, czyli kuratorium, dyrektorów poszczególnych szkół i placówek oraz ekspertów z listy ekspertów MEN. Egzaminy odbędą się pod koniec sierpnia.

Na zdjęciu ślubowanie nauczycieli awansowanych w 2016 r.