22 listopada 2017 21:23
Imieniny: Cecylii, Marka, Maura
Primus Inter Pares
Redaktor: Ewa Żarnowska    13.10.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
Primus inter pares - pierwszy wśród równych sobie – taki tytuł wraz ze statuetką i dyplomem został po raz pierwszy przyznany pracownikowi Jednostki Organizacyjnej Powiatu Gorlickiego przez starostę Karola Górskiego wraz z Kapitułą wyróżnienia Primus Inter Pares. Wyróżnienie otrzymała Renata Stępień dyrektor Zespołu Szkół Technicznych im. Wincentego Pola w Gorlicach.

- Wybrany przez Kapitułę laureat podejmuje wiele ambitnych inicjatyw, nowatorskich projektów oraz innowacyjnych, pedagogicznych rozwiązań - mówił starosta Karol Górski, przewodniczący Kapituły wyróżnienia Primus Inter Pares, przedstawiając sylwetkę laureata. Jest otwarty na nowoczesność i zmiany. Z wielką troską podchodzi do zapewnienia młodzieży wysokiego poziomu kształcenia oraz wszechstronnego rozwoju. Nie zapomina o matematyce, językach obcych, aktywności ruchowej, profilaktyce zdrowotnej i zapobieganiu wszelkim patologiom wśród młodzieży. Stawia na szeroką współpracę z przedsiębiorcami w celu zapewnienia absolwentom dobrego startu na rynku pracy. Laureatowi nie obce jest Matematyczne Pendolino, Szkolny Ośrodek Kariery, czy ścianka wspinaczkowa. Niezwykle aktywny i niestrudzony w działaniu sprawił, że niemal codziennością stały się tytuły i certyfikaty: Szkoła z klasą,  Przyjazna szkoła, Wiarygodna szkoła, Szkoła wyróżniona za zachowanie,  Szkoła Promująca Zdrowy Styl Życia,  Szkoła zawodowa najwyższej jakości. Ma za sobą 29 lat pracy pedagogicznej, a od 16 lat pełni funkcję dyrektora. Został odznaczony Brązowym Krzyżem Zasługi i Medalem Komisji Edukacji Narodowej.

Starosta Karol Górski ogłosił, że pierwszym laureatem wyróżnienia Primus Inter Pares została Renata Stępień dyrektor Zespołu Szkół Technicznych im. Wincentego Pola w Gorlicach i wręczył jej statuetkę oraz okolicznościowy dyplom.

Nie kryjąc wzruszenia dyrektor Renata Stepień dziękowała Kapitula za to wyjątkowe wyróżnienie, podkreślajac, ze jest ono dla wszystkich pracowników ZST, bo bez nich nie byłoby tylu osiągnięć. To równocześnie duże i odpowiedzielnae wyzwanie na przyszłość - mówiła Renata Stepień.

aimg_3807.jpg
bimg_3825.jpg
cimg_3840.jpg
dimg_3830.jpg
img_3811.jpg
img_3817.jpg
img_3818.jpg
img_3819.jpg
img_3820.jpg
img_3822.jpg
img_3822a.jpg
img_3823a.jpg
img_3824.jpg
img_3831.jpg
img_3832.jpg
img_3836.jpg
img_3837.jpg
img_3838.jpg

Tytuł Primus Inter Pares jest najwyższym wyróżnieniem dla pracownika Jednostek Organizacyjnych Powiatu Gorlickiego.
Wyróżnienie przyznawane jest od 2017 roku w pięciu kategoriach:
- pracownik obszaru edukacja i wychowanie,
- pracownik obszaru pomoc społeczna,
- pracownik obszaru polityka społeczna,
- pracownik obszaru ochrona i promocja zdrowia,
- urzędnik samorządowy.

Wyróżnienie Primus Inter Pares ma promować rzetelnych i wzorowych pracowników, którzy na co dzień pamiętają o służebnym charakterze swojej pracy i wyróżniają się właściwą  postawą  etyczno-moralną oraz innowacyjnością działania. W każdym roku przyznawane będzie w innej kategorii. W tym roku była to Edukacja i Wychowanie.

- Wyróżnienie Primus Inter Pares przyznawane jest za szczególne osiągnięcia w pracy zawodowej lub społecznej, które stanowią istotny i cenny wkład w upowszechnianie i rozwój edukacji w powiecie gorlickim - mówiła podczas uroczystości Zofia Kamińska przewodnicząca Komisji Edukacji, Kultury i Sportu Rady Powiatu Gorlickiego, jedna z inicjatorek przyznawania nagrody i członek Kapituły.
Honore de Balzac powiedział, że „Talent polega na połączeniu siły twórczej ze zdolnością wykonawczą...”  Utalentowani, pracowici, pełni twórczej siły i zdolności wykonawczej – tacy są nominowani do wyróżnienia Primus Inter Pares – mówiła Zofia Kamińska przedstawiając nominowanych, a byli to:

- Pani Anna Juruś z Liceum Ogólnokształcącego w Bieczu
- Pani Maria Liana-Pasińska z Zespołu Szkół Nr 1 w Gorlicach
- Pani Renata Stępień z Zespołu Szkół Technicznych w Gorlicach
- Pani Anita Herman z Zespołu Szkół Zawodowych w Gorlicach
- Pani Renata Dąbrowska z Poradni Pedagogiczno-Psychologicznej w Gorlicach,
- Pan Wojciech Haberek z Młodzieżowego Domu Kultury w Gorlicach
- Pan Andrzej Kopcza z Zespołu Szkół Technicznych w Gorlicach
- Pan Jerzy Zębala z Centrum Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego w Gorlicach.

Wnioski z kandydatami rozpatrywała powołana do tego celu Kapituła Wyróżnienia pod przewodnictwem starosty Karola Górskiego w składzie:
- przewodnicząca Komisji Edukacji, Kultury i Sportu Rady Powiatu Gorlickiego Zofia Kamińska,
-  przewodnicząca Komisji Rozwoju Gospodarczego i Promocji Iwona Tumidajewicz,
- przewodniczący Komisji Zdrowia i Spraw Społecznych Rady Powiatu Gorlickiego Jan Kosiński,
- sekretarz powiatu gorlickiego Krzysztof Augustyn,
- oraz sekretarz Kapituły była Elżbieta Cisowska zajmująca Samodzielne Stanowisko do Spraw Osobowych w Starostwie Powiatowym w Gorlicach.