29 maja 2017 17:11
Imieniny: Marii Magdaleny, Teodozji, Maksyma
Podium dla ucznia ZST
Redaktor: Ewa Żarnowska    19.05.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
Dominik Ćwikła uczeń klasy pierwszej Zespołu Szkół Technicznych im. Wincentego Pola w Gorlicach uzyskał tytuł laureata zajmując drugie zaszczytne miejsce w konkursie Wiedzy o Międzynarodowym Prawie Humanitarnym Konfliktów Zbrojnych im. prof. Andrzeja Pankowicza, który odbył się w Krakowie.

Tradycyjnie już duża grupa uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych  przystąpiła do konkursu i zmagała się z testem, wykazując się dużą wiedzą i umiejętnościami z zakresu międzynarodowego prawa humanitarnego. Organizatorzy, oprócz eliminacji konkursowych, zapewniają uczestnikom także udział w dodatkowych ciekawych wydarzeniach. Zatem tegoroczna edycja Konkursu rozpoczęła się wizytą w Muzeum Armii Krajowej im. gen. Emila Fieldorfa "Nila", gdzie oprócz zwiedzania ekspozycji, 15 finalistów wraz z opiekunami uczestniczyło w warsztatach historycznych "Okupowany Kraków". Wizyta zakończyła się interesującą grą wielkoformatową na dziedzińcu Muzeum - Zamach! Łapanka! Atak na posterunek!, dzięki której można przenieść się w czasy II wojny światowej i poznać realia życia w okupowanym mieście. W drugiej części Konkursu uczestnicy wzięli udział w warsztatach dotyczących  prawa humanitarnego, prowadzone przez Pana dr Piotra Łubińskiego z Instytutu Bezpieczeństwa i Edukacji Obywatelskiej.
Serdecznie gratulujemy  opiekunowi panu Andrzejowi  Kopczy, który z wielkim zaangażowaniem i z powodzeniem już po raz kolejny przygotował młodzież ZST do tego Konkursu. Tegorocznemu laureatowi - Dominikowi - życzymy dalszych sukcesów w następnej edycji konkursu oraz wytrwałości w dalszym rozwijaniu swoich zainteresowań.

Informację i zdjęcia udostępniła dyrektor ZST w Gorlicach Renata Stępień

a1.jpg