23 lutego 2018 03:40
Imieniny: Damiana, Romany, Florentyna
Otworzyli się na gimnazjalistów
Redaktor: Ewa Żarnowska    12.02.2018. Drukuj Powiadom Znajomego
Ponad 400 gimnazjalistów odpowiedziało na zaproszenie szkół ponadpodstawowych w Bieczu i przybyło do Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Wyspiańskiego w Bieczu i Zespołu Szkół Zawodowych im. św. Jadwigi Królowej w Bieczu, by zapoznać się z ofertą edukacyjną tych szkół. Uczniowie mieli także możliwość poznać Powiatowy Zespół Placówek Oświatowych w Bieczu.

Dzień otwarty w Bieczu rozpoczął się na hali sportowej, gdzie gimnazjalistów oraz nauczycieli przywitali: Adam Niziołek dyrektor ZSZ w Bieczu, Józef Kasprzak dyrektor LO w Bieczu oraz Agata Ducal dyrektor PZPO w Bieczu. Tam także nastąpiła krótka prezentacja poszczególnych szkół.

Najważniejszym jednak etapem Dnia Otwartego było spotkanie w szkołach i bezpośredni kontakt z nauczycielami i uczniami, którzy raczyli swoich młodszych kolegów informacjami „z pierwszej ręki”. Z pełnym zaangażowaniem prezentowali także poszczególne pracownie oraz bogaty program kulturalny i serwowali przygotowane przez siebe smakołyki.

W Liceum Ogólnokształcącym   gimnazjaliści zobaczyli m.in.: wybuchową chemię, świat pod mikroskopem, humany na szklanym ekranie. Poznawali tajniki informatyki i przekonali się, ze fizyka jest wszędzie. Nie zabrakło także koncertu muzycznego.

b1.jpg
b2.jpg
b3.jpg
b4.jpg
b5.jpg
b6.jpg
b7.jpg
b8.jpg
b9.jpg
c1.jpg
c2.jpg
c3.jpg

W Zespole Szkół Zawodowych   zobaczyli co można zrobić młotem i elektrodą, poznali magię czterech kółek oraz cyfrowy świat na co dzień i od święta, a także włoskie smaki i brytyjskie klimaty. Swoją prezentację miał także zakład patronacki, czyli „Kuźnia Glinik”, a reprezentowali ją Jolanta Zalitacz i Andrzej Ćmiech. Z koncertem wystąpił zespół „Canto”.

r1.jpg
r2.jpg
r3.jpg
r3a.jpg
r4.jpg
r5.jpg
r6.jpg
r7.jpg
r8.jpg
r9.jpg
s1.jpg
s2.jpg
s3.jpg
s4.jpg
s5.jpg
s6.jpg
s7.jpg

Gimnazjaliści mieli także możliwość zwiedzania bursy szkolnej , która daje możliwość zamieszkania uczniom pobierającym naukę w dużej odległości od swojego miejsca zamieszkania. W roku szkolnym 2017/2018 opłata miesięczna za zakwaterowanie w bursie wynosi 40 zł, a dzienna stawka żywieniowa wynosi 10 zł.

Przedferyjne Otwarcie Drzwi w szkołach w Bieczu należy zaliczyć do udanych.

Zdjęcia z FB LO w Bieczu i ZSZ w Bieczu