17 grudnia 2017 18:23
Imieniny: Olimpii, Łazarza, Jolanty
Oni też nam pomagali
Redaktor: Ewa Żarnowska    02.10.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
30 tysięcy złotych postanowiła Rada Powiatu Gorlickiego przekazać dla Powiatu Chojnickiego , jako dofinansowanie wydatków związanych z usuwaniem skutków nawałnic, które przeszły nad tamtym rejonem.

Oni też nam pomagali

- Teraz my możemy pomóc powiatowi chojnickiemu, bo doskonale pamiętamy, że oni pospieszyli nam z pomocą w 2010 roku po powodzi w naszym powiecie – mówi starosta Karol Górski. Wtedy otrzymaliśmy wsparcie dla Państwowej Straży Pożarnej w Gorlicach na dofinansowanie zakupu samochodu rozpoznawczo-ratowniczego niezbędnego w akcjach przeciwpowodziowych. Przyjechały także meble dla najbardziej poszkodowanych przez powódź rodzin.
- Nasz powiat stał lasami. Były naszą dumą i wielką atrakcją turystyczną – mówił w Gorlicach podczas jubileuszu powiatu starosta chojnicki Stanisław Skaja. Teraz ponad 90% drzewostanu zostało zniszczone. Stoją tylko kikuty drzew. Trzeba kilkudziesięciu, a może setek lat, żebyśmy znów mieli lasy. Ucierpiało wiele rodzin, wiele domów uległo zniszczeniu. Przeżyliśmy niewyobrażalny dramat, dlatego każda pomoc jest bardzo cenna i bardzo za nią dziękujemy.

Wszystkie osoby, które chciałyby wesprzeć finansowo mieszkańców powiatu chojnickiego mogą to zrobić wpłacając dowolne datki na rachunek bankowy powiatu chojnickiego:

08 8162 0003 0019 0004 2000 0010

z dopiskiem:
Pomoc finansowa dla mieszkańców powiatu chojnickiego na usuwanie skutków nawałnicy.