17 grudnia 2017 18:35
Imieniny: Olimpii, Łazarza, Jolanty
Nowy narybek w szpitalu
Redaktor: Ewa Żarnowska    09.10.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
Pięciu młodych lekarzy rozpoczęło 13-miesięczny staż w Szpitalu Specjalistycznym w Gorlicach. Po jego zakończeniu jeszcze minimum przez rok będą pracować w naszym szpitalu, bo cała piątka to stypendyści Powiatu Gorlickiego. Ich opiekunem jest Bogusław Lenard, specjalista chorób wewnętrznych, kierujący oddziałem internistyczno-kardiologicznym.

Nowi lekarze w szpitalu to: Aleksandra Zawierucha, Justyna Jarecka, Artur Biernacki, Mateusz Świerz i Wojciech Przybycień. Cała piątka przez cały rok akademicki 2016/2017 korzystała ze stypendium przyznanego przez Radę i Zarząd Powiatu Gorlickiego. Teraz, zgodnie z zapisami regulaminu stypendium, odbywa w szpitalu w Gorlicach 13-miesięczny staż, a po nim przez rok będzie jeszcze pracowała w szpitalu, bo przez 1 rok jako studenci pobierali stypendium.

Bardzo nas wszystkich w szpitalu cieszy to, że nie wahali się i skorzystali ze stażu właśnie u nas. Mieliśmy takie lata, że do szpitala nie trafiał ani jeden stażysta, a ten rok jest bardzo obfity, bo poza piątką stypendystów mamy też dwie inne stażystki – powiedział dla Gazety Gorlickiej Bogusław Lenard.
Pomysł starostwa, by wprowadzić taki program w Gorlicach, to prawdziwy strzał w dziesiątkę – dodał zastępca dyrektora ds. medycznych Adrian Nowak. Ich wybór świetnie świadczy o jakości naszej placówki. Wszyscy oni będą też mieli możliwość, by właśnie u nas robić specjalizację. Mamy do tego akredytację w bardzo wielu medycznych specjalnościach. Top między innymi pediatria, ortopedia czy okulistyka. Jest ich w sumie 13.

Źródło informacji własne oraz Gazeta Gorlicka z 6.10.2017 art. Lecha Klimka „Pięciu młodych lekarzy zaczęło pracę w szpitalu”.
Zdjęcie:  Lech Klimek