19 września 2017 17:28
Imieniny: Januarego, Konstancji, Teodora
Nowi stypendyści
Redaktor: Ewa Żarnowska    31.08.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
Sześciu nowych studentów uczelni o kierunku lekarskim będzie korzystało ze stypendium przyznawanego przez Radę i Zarząd Powiatu Gorlickiego. Dołączyli do siódemki, która w minionym roku akademickim otrzymywała takie wsparcie finansowe.

Zarząd Powiatu Gorlickiego na posiedzeniu w dniu 30 sierpnia 2017 roku, po zapoznaniu się z rekomendacjami Komisji - zdecydował o przyznaniu pomocy materialnej 6 studentom uczelni o kierunku lekarskim.  Do pobrania plik pdf

Do udzielenia  pomocy zakwalifikowali się:
- Tomasik Katarzyna
- Wyżkiewicz Szczepan Konrad
- Krycińska Róża Dobrosława
- Molecki Mateusz
- Magiera Szczepan Mikołaj
- Przybycień Piotr.

Pięciu stypendystów to studenci ostatniego roku, a jeden przedostatniego. Pięciu z nich pochodzi z powiatu gorlickiego, a jeden z Krakowa.
Pomoc materialną będą otrzymywać przez 9 miesięcy tj. od 1 października 2017 roku do 30 czerwca 2018 roku.

Nowi stypendyści dołączyli do siódemki, która w minionym roku akademickim korzystała z takiego wsparcia finansowego. Sześcioro z nich rozpocznie 1 października 13-miesięczny staż, a następnie roczne zatrudnienie w Szpitalu Specjalistycznym w Gorlicach, bo takie są założenia stypendialnego regulaminu.