17 października 2017 09:57
Imieniny: Małgorzaty, Ryszarda, Gabrieli
Niebezpieczne ciastka Belkorn Biskids 6+
Redaktor: Ewa Żarnowska    05.10.2017. Drukuj Powiadom Znajomego

Główny Inspektor Sanitarny ostrzega przed spożywaniem ciastek dla dzieci Belkorn Biskids 6+. Ostrzeżenie dotyczy jednej partii tego produktu o numerze 171401, data minimalnej trwałości 03/04/2018. Ciastka mogą zawierać wysoki poziom akryloamidu, substancji potencjalnie genotoksycznej i kancerogennej. Produkt można zwrócić do miejsca zakupu lub zniszczyć.

Ciastka "Belkorn" Biskids 6+ with appleconcentrate, no added sugars, 150 g zostały wyprodukowane w Belgii przez CRV Corthouts NV. Badanie laboratoryjne potwierdzające wysoki poziom akryloamidu w podanej wyżej partii ciastek zostało wykonane w Holandii.

Producent wystosował ostrzeżenie publiczne skierowane do konsumentów, zamieszczone na stronie internetowej władz Belgii. Odbiorca w Polsce został powiadomiony przez firmę: CRV Corthouts NV o konieczności wycofania ww. produktu z obrotu handlowego, jednak do tego czasu cała kwestionowana partia została sprzedana kolejnym odbiorcom. Ustalono, że polska firma powiadomiła wszystkich kontrahentów o konieczności wycofania kwestionowanej partii z obrotu handlowego. Organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej monitorują proces wycofywania produktu z obrotu.

Zalecenia dla konsumentów:

Partia produktu o numerze 171401, data minimalnej trwałości 03/04/2018, ciastka pn. "Belkorn" Biskids 6+ with appleconcentrate, no added sugar, 150 g, nie powinna być spożywany przez konsumentów, szczególnie przez dzieci, z uwagi na stwierdzony wysoki poziom akryloamidu. Produkt można zwrócić do miejsca zakupu lub zniszczyć.

Źródło informacji: https://gis.gov.pl/