Niedziela 5 Lutego 2012, Imieniny: Adelajda, Agata,
Aga, Albin, Izydor,
Jakub, Jan,
Justynian, Paweďż˝,
Piotr,
Strze�ys�awa
Poniedziałek, 02 marca 2009. Imieniny: Halszki, Heleny, Karola
A A A
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
Nasze boćki kochane
Redaktor: Ewa Żarnowska    25.06.2010. Drukuj Powiadom Znajomego
26 bocianich gniazd zlokalizowały w powiecie gorlickim dzieci ze Specjalnego Ośrodka  Szkolno-Wychowawczego w Szymbarku. Wykonały specjalną mapę z naniesionymi siedliskami oraz dokumentację fotograficzną. Wszystko w ramach projektu „Szczęśliwy dom gdzie boćki są”, którego koordynatorem była Joanna Krzysztoń.

Projekt realizowany był przez Stowarzyszenie na rzecz dzieci i młodzieży niepełnosprawnej „Po to jesteśmy ” działające przy Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym im. J. Korczaka w Szymbarku. Realizowany był od stycznia 2010 r. do czerwca 2010 r.
w ramach Programu „Równać szanse – 2009” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności administrowanej przez Polską Fundację Dzieci i Młodzieży.
Jednym z istotniejszych działań projektowych była lokalizacja gniazd bocianich na terenie powiatu gorlickiego. Uczestnikom projektu - młodzieży Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Szymbarku – udało się dotrzeć do 26 gniazd w 23 miejscowościach ziemi gorlickiej. Została zgromadzona dokumentacja fotograficzna, która stanowi teraz ekspozycję w Bibliotece Pedagogicznej w Gorlicach. /Zachęcamy do obejrzenia ciekawych zdjęć bocianów./

1.
b1.jpg
2.
b2.jpg
3.
b3.jpg
4.
b4.jpg
5.
b5.jpg

Ponadto przeprowadzono konkurs plastyczny, w którym uczestniczyli uczniowie wraz z opiekunami ze szkół podstawowych z Łosia, Ropy i Szymbarku oraz SOSW w Kobylance. Nagrody dla laureatów w postaci książek i map o powiecie gorlickim ufundował Zarząd Powiatu.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »